SPAAR UW LINNENGOED met iets minder helder waschgo* tevreden stellen, dan dat we de slijt a; verhoogen door te sterk bleeken. Voor het drogen van pannen kunnen ue het beate een afneemdoekje gebruiken vooral wanneer de pan iets beschadigd is kunnen we aan de scherpe kanten de doeken in een korten tijd stukmaken. (Foto's Panorama) Hoeveel doeken zouden er door het schoonmaken van scheermesjes reeds zijli stukgesneden f We leggen daarom steeds voor den heer des huizes kleine stukjes vloeipapier klaar, waarmede hij de mesjes kan drogen. Wanneer we brood moeten snijden en we hebben de brood- plank niet bij de hand, komen we er gemakkelijk toe om even op het tafellaken te snijden. Laten wij hiermede zeer voorzichtig zijn, want bijna altijd wordt het goed beschadigd. Ook al is er met het bloote oog niets te ontdekken, we kunnen er zeker van zijn, dat de vezel iets is beschadigd na een paar maal wasschen komt de dunne plek te voorschijn. Geregeld ontvangen wij van verschillende zijden wenken, hoe wij het linnengoed kunnen sparen. Hier zijn er enkele. Het goed moet zoo spoedig mogelijk na het gebruik worden gewassclien, want hoe langer het vuil blijft, hoe moei lijker het gereinigd kan worden; het moet dan een veel intenser waschproces ondergaan, waardoor de slijtage wordt verhoogd. Als er een dun plekje in een doek voorkomt, stoppen we dat direct, om te voorkomen, dat er na een wasch- beurt een flink gat in het goed zit. Tijdens het wasschen gebruiken we geen scherpe wasch middelen en we bleeken het goed niet te sterklaten we ons, als het niet anders kan, liever Hebben wij er echter ook al eens over nagedacht, dat wij tijdens het gebruik vau bet linnengoed, vooral van de keukendoeken, het goed kunnen sparen? Als voorbeeld plaatsen wij vijf verschillende wenken; iedere huisvrouw, die midden in de practijk staat, zal ongetwijfeld zelf nog verschillende ideetjes ontdek ken, waardoor de levensduur van haar linnengoed verlengd kan worden. liet afdrogen vam vorken is eveneens een gevaarlijk werkje; wanneer we niet goed opletten steken we direct door den doek. We maken er ons niet druk om, maar toch zul de doek op die plaats eerder slijten. Lij het afdrogen van de messen wordt door Zeer veel huisvrouwen tegen de voorzichtigheid gezondigd. We moeten de messen steeds zoo drogen, dat de botte kant van het mes tegen den doek ligt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 28