Een wandeling door den Maastunnel Boven ons hoofd stroomt een rivier *1 te zien. Een grootsch werk, waar heel Neder landl fier op kan zijn, nadert zijn voltooiing: de tun nelbouw onder de Maas. Onze foto werd genomen even voor de bocht in den landtunnel aan den linker Maasoever. In 't plafond zijn de zuigspleten van de luchtververschings- installatie duidelijk vorm, van breed naar smal, stuwt liet opstelplein ons als 't ware in de richting van den open tunnel, die uit twee moderne, zacht hel lende verkeersbanen bestaat, ge scheiden door een smal trottoir, waarover later de tunnelambte naren veilig door het verkeer kun nen gaan. Hoe verder we loopen, hoe hooger de fijn gegolfde beton nen zijmuren worden, totdat we bij den tunnelmond inderdaad ondergronds komen. Maar de overgang is geleidelijk en in plaats van een Met machtige In ons Kerstnummer hebben wij 1reeds het een en ander van den werk vortlert Maastunnel verteld. Sedertdien heeft I de bouw weer eenige belangrijke gestaagstadia doorloopen. Op 15 Februari j.l. werd de laatste .betonnen kop- wand, die zich tusschen het negende tunnelstuk en het ven tilatiegebouw, linkeroever, bevindt, doorgebroken. En nu is het dus mogelijk om van Noord naar Zuid op een diepte van 22 meter veilig onder de Maas door te loopen. Evenals de auto's, over eenigen tijd. zullen wij ons nu opstellen op het plein nabij den Westzeedijk. Vandaar wan delen we dan naar de Dok- laan, aan den overkant, dezen keer nog langs de autorijbaan en dus nog niet door den voetgangers tunnel. Langs dit opstelplein, in de hoogte, loopen de rijwielpaden en weggedoken in de groene glooiing aan den parkkant zien we het garagegebouwtje liggen, waarin de bedrijfswagens van de diverse -- tunneldiensten een onderkomen zullen vinden. Met z'n tapschen Onder elkaar: Het betegelen run <le schier eindelooze tunnelwanden, het plaatsen der bronzen omlijstingen in de u itmonding van de zuigkanalen en de montage der eleetrische appa raten, benoodigd voor de verlichting van het tunnélcomplex. .lu/i de ajsleUing der rioolwaterpompen onder den rijvloer, in het midden van den tunnel, wordt flink gewerkt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 2