VitfmillioenzoeJm een erfgenaam.... oowef in den 'avond,afsooh in den morgen Laat Odof voor Uw gezondheid zorgen VOORTAAN VOORDE VAAT fe' DAN SPAART U ZEEP! het nieuwe afnVascA middel 13 voudig en daarom juist zoo geslaagd 't was er echt prettig. Die geur van par fum, die paste daar eigenlijk niet slecht bij, die gaf er eigenlijk wel iets bijzonders aan zelfs. Het was de eenige kamer in huis waar een echte kaptafel stond, 't was een moderne kaptafel met 'n grooten, ronden spiegel. Bah! zei Beppie. Maar toch was die kaptafel eigenlijk ook mooi, ze paste liier zoo goed. Dat ze dat nooit eerder gemerkt had. Beppie kwam dichterbij, knipte 't lampje aan en keek in den spiegel, 't Was een heel bijzondere spiegel, alles kreeg er een gouden tintje door. Beppie zag zich zelf, ze zag dat ze een aardig mondje had. En ze was niet op straat, ze kon eigen lijk best glimlachen. Beppie glimlachte; ze zag haar tandjes; ze zag haar oogen en ze zag haar haren, zacht, dik en blond met één langen slag. Eclit! dacht ze met voldoening. Beppie ging zitten op het lage bankje en keek; naar zichzelf, naar den spiegel, haar de kaptafel en toen, per ongeluk, naar een lippenstift, die daar lag. Ze lag daar niet alleen, maar met 'n massa stiftjes, fleschjes en doosjes. Balizei Beppie en ze pakte de lippenstift. „Vieze rommel!" en ze zette een streepje rood op haar hand. Toch was 't geen leelijk rood, alleen, Kitty stond 't niet, Kitty moest. Zou 't haar staan! Zou ze eens even probeerent Beppie probeerde, ze teekende haar lip jes voorzichtig bij en keek in den spiegel. Bah! zei Beppie. Maar 't stond haar beter dan Kitty. Wat zeg ik? Véél beter, ja, bij nader inzien stond 't lang niet slecht, alleen haar gezicht was er te bleek bij. Kitty poeierde zich; zou zij....? Ze zou. Ze rommelde in de doosjes en fleschjes en na een half uur was ze een nieuwe Beppie, een nog ongekende Beppie, een opgewonden Beppie ook wel een beetje. Ze keek in den spiegel en ze lachte. Ze was eigenlijk knap, ze had zelfs iets bijzonders. Ze hoefde lieusch niet voor Kitty onder te doen, Kitty met d'r „vrienden". Beppie had geen vrienden, Beppie had Jolian, 'n rijksbetrekking, donker pak met vest, boord, sigarenkoker en bril. Bah! zei Beppie. Ze was eigenlijk gek geweest, ze kon iets veel beters krijgen. Beppie dacht. Beppie keek in den spiegel. Beppie's hartje klopte, Beppie's vingers trilden, Beppie's oogen keken. Naar 'n hoedje van Kitty, naar een wijnrood sjaaltje en naar een paar hooggehakte schoentjes, en dat alles zonder bah! Even later liep er een nieuwe, haast pikante Beppie de trap af, met hoed en mantel. Zou zeZe was heel zenuw achtig, maar 't. was toch een héérlijk ge voel. Ze deed de buitendeur open en trok 'm dicht en. ineens zag ze dat 't donker was, wel niet pikdonker, maar toch donker. niemand kon haar zien! Dat ze daar niet aan gedacht had! Toch ging ze niet terug, ze zou in ieder geval 'n eindje omloopen. Beppie liep een blokje om, maar de sensatie was weg, ze schaamde zich, ze was idioot geweest. Bah! zei Beppie en ze stond stil, van ergernis en om te kijken welke straat ze in moest. En toen Toen schoot er haastig een heer den hoek om, bots, tegen Beppie op, 'n heer met 'n pijp en 'n loshangende jas, knap! Beppie zag 't, ondanks de duisternis, ze voelde 't, ze wist 't. Zou ze? „Maar, mijnheer!" zei Beppie met een uithaaltje en ze schrok van haar eigen stem, zoo hoog en zoo vreemd. Haar hart klopte, zóó hard, dat ze bang was, dat de heer het zou liooren. Maar de heer scheen werk genoeg te hebben met z'n eigen hart. Ilij praatte met een vreemde, vleiende stem. Dat was avon tuur, dit was nog eens wat anders! Wat zeg ik? Dit was nog véél meer. Of hij haar misschien naar huis zon brengen. 0 nee, ze kon heuseh zelf wel naar huis. Ja, maar 'n dame alleen, er liep zooveel rond op straat. Ja, dat. was wel waar. 't Was anders heerlijk weer, ze konden eigenlijk best een eindje omloopen eerst. Toen kwam de tram voorbij, ze keken elkaar aan. Beppy zag z'n donkere oogen glimmen, meer niet, ze keek verleidelijk omhoog.... de tram draaide de brug op en lichtte, 'n kort hel flikkerlicht! 't Was weer donker, maar Beppie had iets vreese- lijks gezien en de heer scheen ook iets vreeselijks te hebben gezien, want ze deden allebei een stap achteruit. Was dat. Die pijp, die losse jas, die stem, dat pak. was dat. 't Was Jókari! Beppy zweeg, Johan zweeg. Beppie schaamde zich, Johan schaamde zich. „Kom, ik breng je naar huis," zei Johan eindelijk met een stem, die noch van de rijksbetrekking, noch van den heer was. „En dan doe je dien rommel van je gezicht." Dit met 'n oude Jolian- stem. „Wat jij! Don Juan!" zei Beppie. Weer was 't stil. Ze waren bij Beppie's huis, toen be gonnen ze allebei te stotterenBeppie.... Johan. kun je 't niet begrijpen.. ik was alleen. Kitty. ik móést eens wat anders...." Johan begreep, Beppie begreep. In de verte kwamen er menschen aan. „Kom binnen," zei Beppie en trok Johan naar binnen. En. ze deed 't licht aan „Eh. eh. 't staat je niet eens zoo kwaad, Beppie." Ze groeide. „Jou ook niet," zei ze toen beslist. Weer keek ze verleidelijk omhoog. Johan had don kere oogen, hij was eigenlijk knap ook. dat ze dat nooit eerder gemerkt had. Johan kuste, Beppie kuste, ze kusten. Beppie was degelijk, als ze iets deed, deed ze 't goed. Johan w&s ambtenaar, als hij iets deed, nam hij er den tijd voor. Toen ging de deur open en pa, ma en Kitty kwamen binnen 's Avonds zoende pa-van-Beppie het gerimpelde gezicht van ma-van-Beppie plichtsgetrouw (maar nog altijd liefde vol) goedennacht en zei: „Drie weken! Ik heb 't steeds wel gezegd, Katrina, ze zijn lieusch een beetje erg hard van stapel geloopen: in onzen tijd. Twee zijn er, die er het volste recht op hebbeneen jongeman, die stof zuigers demonstreert en zijn jonge, gelukkige vrouw. Maar er zijn kapers op de kust! En terwijl twee partijen om de millioenen strijden, loopt de derde partij er mee heen. Een vroolijk, spannend boek is de nieuwste roman van de serie Avonduur- lectuur. De titel ervan luidt: Vijf millioen zoeken een erfgenaam en de schrijver ervan is Harald Baumgarten, onzen lezers welbekend. De prijs van den roman, die volgende week verschijnt, bedraagt slechts 16 cent. Verkrijg baar bij onze kantoren, bezorgers en agenten. Toezending per post geschiedt alleen na overschrijving van het bedrag, verhoogd met 2J cent per exemplaar voor portokosten, op postrekening no. 142700 of na ontvangst van postwissel. lederen morgen een paar druppels Odol in het glas water goed gorgelen en spoelen dat verwijdert niet alleen dien duffen, onfrissdien smaak in den mond, maar de lang nawerkende invloed van Odol schenkt energie en veerkracht gedurende vele uren. Bovendien is Odol door zijn sterk desinfecteerende werking een voorbehoedmiddel tegen schadelijke bacteriën in de mondholte de broedplaats van vele ziekten. Gorgel daarom ook steeds 's avonds met Odol. flacon 1.25 flacon 1.95 N. V.ODOL COMPANY AMSTERDAM VET-EX, het nieuwste product der Sunlight Fabrieken, is bezig de harten der Nederlandsche huisvrouwen snel te veroveren. En dat is geen wondér! Want met Vet-Ex gaat het vatenwasschen verbazend snel, afdoende en goedkoop. Het vet vliegt als het ware overal af. En de huisvrouwen sparen zeep door Vet-Ex te gebruiken, terwijl het vatenwasschen vroeger heel wat zeep verslond. Voor het vatenwasschen is Vet-Ex inderdaad on overtrefbaar. En zij zijn verrukt over Vet-Ex voor haar glaswerk en kristal! Niet alleen geeft Vet-Ex in een oogwenk een prachtig resultaat, maar bovendien kan Vet-Ex niets aantasten, geen metaal, geen glas of houtwerk. Alles is veilig in de zachteVet-Ex-oplossing, ook de handen van de huisvrouw. Dus zij bewaart haar zeep voor het linnengoed en neemt voor vatenwasschen uitsluitend Vet-Ex! Eén pak is ruim voldoende voor 25 keer vatenwasschen EEN NIEUW PRODUCT DER SUNLIGHT FABRIEKEN ------

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 15