KIES RUSTIGE KLEUREN Efjen. marineblauw met. wit Vooral de mantel dient in een rustige kleur piqué is even modern als flat- genomen te worden. Zwart, donkerblauw teas. (Foto Panorama) en lichtgrijs zijn het meest practisch voor een voorjaarsmantel. (Foto Panorama) zorgen door verschillende bijbehoorende dingen. Wie zich een pakje aanschaft, terwijl ze nog een goede zomerjas bezit, zal er uiter aard niet veel voor voelen om in precies dezelfde kleur te ver vallen, maar het verdient dan toch wel aanbeveling om bij het koopen rekening te houden met de omstandigheid, dat in elk geval dezelfde schoenen zoowel bij mantel als bij pakje moeten passen. Is de mantel blauw, dan dus in elk geval geen pakje, waar geen blauwe schoenen bij gedragen kunnen worden, maar bijvoorbeeld een in het neutrale grijs. „Bezint eer ge begint" is een oud-vaderlandsche spreuk, die we op het oogeublik eigenlijk wel in een gouden lijstje moeten zetten. Daar alles erop wijst, dat we thans langer dan gewoonlijk met onze garderobe zullen doen, verdient het aanbeveling om vooral naar goede kwaliteit om te zien, maar buitendien naar een kleur, die makkelijk met andere tinten te com bineeren valt, en daarbij niet gauw verveelt. Daarom zal, naast zwart, donkerblauw en ook bruin in ver schillende nuances, vooral lichtgrijs dit voorjaar een eerste plaats innemen. Wat zwart betreft, dit zullen we niet alleen ge combineerd zien met het klassieke wit, maar boven dien ook met lichtbruin en goudgeel en het al eenigs- zins tot traditie geworden turkoois. Donkerblauw doet het uitstekend met een garnituur van wit piqué, terwijl dit dan ter afwisseling vervangen kan worden door het veel sportiever helrood. Wat wit aangaat, we zullen het ditmaal niet alleen gecombi neerd zien met marine of rood, maar eveneens met bruin. Een snufje, dat echter meer nieuw dan mooi is. Er wordt evenwel ook veel met paars gewerkt en daar de lente ingeluid is, spreekt het wel vanzelf, dat vooral de vroolijke rood-paarse tinten opgeld doen. Het is een veel voorkomende vergissing, dat lila altijd „ouwelijk" zou zijn. Vooral het rood-paars van de anemonen is een flatteuze tint en uitstekend geschikt, om, evenals andere sprekende modekleuren, als garneering en voor accessoires gebruikt te worden. Violet is bovendien als geknipt om bij lichtgrijs gebruikt te worden. Geheel in het kader van dezen tijd passend is een jurk, waar verschillende losse garnituren op gebruikt kunnen worden. Vooral een losse casaque of „schortje", die om het middel gebon den kunnen worden, veranderen een Blouses worden vooral veel met ajoursfijne opnaaisels en borduursel versierd. (Foto Haus des Mode, Weenen) Foor sportieve wandelingen gebruike men niet alleen een paar stevige schoenen, maar ook een degelijk pak. 'n Typisch modesnufje is de naar buiten om geslagen zoom. (Foto Hans des Mode, Weenen) I jurk onherkenbaar. Voor l»et vormen van een garderobe rond één rustige hoofdkleur hebben we altijd al ge- pleit, en degenen, die onzen raad i opgevolgd hebben, zijn er nu zeker goed mee. Daar het gros der vrou- wen dezen zomer wel geen nieuwen 1 mantel zal kunnen koopen, verdient 3 het voor degenen, die met een onmogelijke kleur zitten, aanbeveling, I haar mantel te laten verven. Het I alles afstemmen op één rustige hoofd kleur heeft ook het groote voordeel, dat de schoenen geen extra-moeilijk- lieden opleveren, terwijl men immers toch voor de noodige variatie kan Een dergelijk, eenvoudig jurk je kan op alle mogelijke manieren met kraagjes, sjaals en andere accessoires ge- 1 varieerd worden. (Foto Panorama)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 30