ABC. Waar het nat en tochtig is beschermen Verkrijgbaar h.iAnolhekers en Drogisten f-^Qen- SO reeds 19 grap is, een late Aprilgrap, om aan te toonen, dat ik zonder bewijzen geen recht van spreken heb. Het mes snijdt voor hen aan beide kanten. Maar ik vergeef 't hun nooit; ze zullen me deze beleediging met rente goedmaken!" „Hoe vil je dat doen? We hebben geen bewijzen." „Dat weet ik, maar die geheimzin nige historie zal wel ooit opgehelderd worden, en dan is 't onze. beurt! Ik zal een ingezonden stuk sturen naar liet Nieuws, dat is een behoorlijke krant, en voor de rest moeten we geduld oefenen. Ik kan wachten, al wou ik graag, dat de zaak in orde was vóór de opening van het museum." Opnieuw verdiepten beide mannen zich in de vraag, wie het vuurtje van de agitatie tegen Brandrup steeds vlam mend hield, wie achter dit onwaardige gestook zat en waarom hij dit deed. Het. leek niet waarschijnlijk, dat De Koerier dit alles omwille van de sen satie deed en partij tegen den architect koos, alleen om een afwijkende meening te poneeren en toch vooral maar gelezen te worden. Het had er veel meer den schijn van, (lat er iemand achter zat, die een persoonlijken wrok tegen Bran drup voedde; zij hadden niet het flauwste idee, wie dat zijn kon, doch als hun veronderstelling juist was, was het mogelijk, dat hij dien wrok te eeniger tijd op een andere wijze zou uiten, waardoor zij een aanwijzing konden krijgen, in welke richting zij den schuldige moesten zoeken. Er werd aan de bel van de voordeur getrokken, dat het galmde door hot geheele huis. „Dat zullen de kinderen zijn, met Beate," vermoedde Seiler. „Het wordt tijd om aan tafel te gaan, en daarna moeten we ganzenborden dat is belangrijker dan al dat misse lijke gedoe." Isabel stond voor den waschtafel- spiegel in haar slaapkamer en bekeek met afkeurende blikken haar kapsel. De krul was er zoo goed als uit en zij voelde een paar leelijke pieken in haar nek: eigenlijk kon zij een bezoek aan den kapper onmogelijk langer uitstellen, maar haar financiën lieten dat bezoek niet toe; zij zou moeten wachten tot (1e nieuwe maand. Na het ontbijt, zou zij zelf krullen zetten en er van maken, wat er van te maken viel. Maar op de ontbijttafel lagen de avondbladen van den vorigen dag, ook De Koerier. Gelukkig had zij meer aan dacht voor boterhammen en jam dan voor de krant en bestudeerde zij tijdens het eten alleen de modepagina en de advertenties, zoodat ten minste haar eetlust niet bedorven werd. Bij het laatste kopje thee kreeg zij de sen satie van De Koerier onder oogen, en haar stemming, zonnig als de jonge Zondag, zakte als een stuk ijzer in het water. Een onbehaaglijk gevoel krieu welde in haar maagstreek op liet zien van de vette koppen en een blos van ergernis zette haar wangen in gloed, toen zij las op welke wijze, even banaal als min, het blad de oude kwestie levend probeerde te houden. Nijdig frommelde zij het. papier in elkaar en liep naar de slaapkamer om haar kapsel te fatsoe neeren, doch de moed voor het ver velende werkje was verdwenen. „Misse lijke methode," bromde zij tegen haar spiegelbeeld, terwijl zij met den kaïn tegen de kronkels in haar krullen vocht „misselijk en kinderachtig. Nu ze 't niet kunnen winnen, blijven ze mokken en nókiften, en ze denken misschien nog heel geestig te zijn, nu ze de ge schiedenis van Brandrup gewoon heb ben nagepraat, 't Stomme publiek vindt 't natuurlijk reusachtig, dat De Koerier de kwestie toch maar mooi heeft op gelost, en de rest vindt 't een goeie grap. Waar heb ik mijn krulspelden gelaten? Eerst de pieken in m'n nek maar, dat is 't lastigste werkje. Brandrup zal 't wel erg vinden; de stakker is zoo trotsch op zijn werk, en ik ben bang, dat het een bittere ver nedering voor hem zal zijn, dat. hij op zoo'n minne manier in het zonnetje wordt gezet. Wat zal ie giftig zijn! Nu, daar heeft iereden voor.. Plons! Waf 'n stroom eau de cologne voor die ééne krul; zuinig aan, kind, d'r kan geen nieuwe flesch af vóór het einde van de maand. Ja, ik kan me best voor stellen, hoe hij zich nu voelt. Vreese- lijk verontwaardigd en woedend, omdat zij niet begrijpen, dat hij nog niet dónkf aan het listigheidje, dat zij hem toe schrijven. Als ik in zijn plaats was, zou ik. maar je bent niet in zijn plaats, lieve kind, en je staat je hier op te winden, of ze in de krant wereldkundig gemaakt hebben, dat je sproeten en kromme beenen hebt! 't Is een misse lijke streek, natuurlijk, en ze hebben nog ongelijk ook, maar in Mexico of in Bagdad woont misschien de grootste bouwmeester aller eeuwen, die nog geen kaaswinkeltje mag bouwen, en dan zeg je „Jammer voor den kerel," maar voor de rest geen nieuws. Waarom heb je nu wel een kleur van verontwaardi ging? Als je. oeijoei, wat worden je armen vreeselijk moe van dat werken achter je hoofd. Zou ik toch maar naar den kapper gaan? Nee, ik maak geen schuldengeen geld, geen nieuwe per manent! Zeg, Isabel, waarom trek je je die geschiedenis eigenlijk zoo aan?" Zij liet haar armen rusten op de waschtafel, een half afgewerkte krnl rolde uit en twee kleine, peinzende oogjes keken haar in den spiegel aan. „Allé, Isabel, geef eens antwoord! Waarom is die kwestie nog geen dag uit je hoofd geweest? Zou je alleen ver ontwaardigd zijn, omdat. De Koerier op zoo'n vervelende manier over dat ge stolen kistje blijft zeuren, of zou je een beetje verdriet hebben, omdat 't. tegen Brandrup gaat? Zou je misschien" de oogen begonnen plotseling groot en blij te glanzen „zou je misschien een beetje verliefd op hem zijn?" Met een plof liet zij zich achterover op bed vallen. Verliefd? Doodgewoon en heel simpel verliefd! De oude, afgezaagde historie als in een goed koop romannetje. „Eenzaam en ver laten zat. zij in haar kale pensionkamer," prevelde zij, „en de arme heldin be greep niet, wat de diepste oorzaak van haar verdriet was. Zij treurde niet om een verloren vriend, maar om een ont luikende en toch reeds gebroken liefde!" Isabel echter treurde niet. De ont dekking van haar eigen geheim stemde haar niet. bedroefd, omdat zij van den geliefde, gescheiden was, doch gaf haar slechts een diepe, rijke vreugde om hel geluk van de liefde zelve. Zij dacht zelfs niet aan het gedrag van Brandrup, dat de scheiding veroorzaakt had; die]» in haar hart scheen de overtuiging te leven, dat voor dit alles een verklaring moest zijn, en dat haar liefde voor hem geen scheiding en teleurstelling, maar een glanzend geluk zou schenken. Eerst en vooral moest nu het geheim van den diefstal opgehelderd worden, moest Brandrup gezuiverd worden van hel wantrouwen en van de vernedering, waaronder hij grievender geleden moesi hebben dan de eenzelvige man ooit aan iemand zou toegeven. Hoe dat alles moest gebeuren, hoe zij in de groote Vervolg op blz. 22 Het antwoord is JA als U van teekenen houdt. En dan zult U ook spoedig kunnen zeggen: ,.Ik kan teekenen!" De ABO-mcthode heeft namelijk de mogelijk heid om te leeren teekenen binnen het be reik gebracht van een ieder, die den «rnstigen wil heeft om zich op dit eebied te bekwamem LAAT UW TALENT NIET SLUIMEREN. Zeer velen hebben aanleg voor teekenen zonder zieh hiervan bewust te zijn. Indien l' een neiging hebt voor het maken van krabbels of indien V zich tot teekenen voelt aangetrokken dan is de kans groot. dat T ook talent hebt. De ABC ontwikkelde dit talent reeds in meer dan 60.000 cursisten. Stelt U op de hoogte van hetgeen de ABC- Teekenschool V kan bieden. Onderstaande cou- pon brengt U een r"^exemplaar van het prospectus, geïllus treerd met meer dan 60 teekeningen. Verzuimt niet van daag nog Uw exem plaar aan te vragen het ligt voor U ge reed en het wordt U gratis en zonder eenige verplichting toegezonden. THUIS LEEREN TEEKENEN. De ABC is een schrif telijke cursus. Waar j l" ook woont en welke Uw bezigheden V J ook zijn. U kunt I thans onder leiding van de allerbeste \.CS— S krachten thuis lee ren teekenen. De cursus wordt l deel voor deel per post toegezonden, terwijl Uw werk per corres pondentie wordt gecorrigeerdniemand om U op te houden en niemand om te haasten. U kunt elk vrij half uurtje besteden voor de studie, die al spoedig een zeer interes sant. tijdverdrijf zal worden. SLECHTS f5.- PER MAAND bedraagt het lesgeld, inclusief porti voor de toezending der lessen en der gecorri geerde werkstukken. Voor iemand, die zich niet enthousiasme op het teekenen wil toeleggen, kan het lesgeld geen bezwaar vormen, terwijl het voor iemand, die voor zijn beroep moet kunnen teekenen een goede geldbelegging inag worden genoemd. „Als U kuni schrijven kunl U ook ieekenen I" TEEKENSCHOOL AMSTERDAM N.Z. Voorburgwal 11 2 K Plaats (Aanvragen kunnen ook per brief of briefkaart geschieden.)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 19