VAN KNOOPEN EN f 4 1/ noopen, die op liet oogenblik in steeds IV meer variëteiten gebracht worden, vormen een gewilde garneering voor overigens eenvoudige jurken en blouses. Naast kunstzinnige exemplaren, dieeigen - lijk veel weg hebben van kleine bijoux, zien we echter ook nog steeds den met stof overtrokken knoop, die zich, gezien de groote vraag naar houten en metalen vor men, voorloopig nog niet zal laten ver dringen. Bijzonder aantrekkelijk, vooral in com binatie met een ketting of ander sieraad, zijn de vaak fraai bewerkte knoopen van goud-metaal.Wat betreft de strasz-knoopen. die de laatste jaren zoozeer gezocht waren voor wat gekleedere japonnen, zij worden hoe langer hoe meer vervangen door markasiet, terwijl ook kunstig bewerkt glas, ook het onbreekbare plexiglas, een belang rijke rol speelt. Naast al die min of meer kostbare knoopen zien we echter ook alleraardigst bewerkte exemplaren, die onder het bereik van elke beurs vallen. Gewild eenvoudig staat een garneering van doodgewone parelmoeren knoopjes op een sportief effen jurkje. Onder de meer exclusieve Ook op den rol worden vaal knoopen aan gebracht. Dit donkerblauwe jurkje met witte stip heeft behalve heel eenvoudige wit beenen knoopen ook nog een kraagje en ceintuur rail wit piqué. exemplaren is de kleine camée een geduchte concurrent voor de door zichtige knoopen, waarin een of ander kleurig bloempje het hart vormt. Naast de knoopen zijn het de ceintuurs, die het klaarspelen, om een op zichzelf eenvoudig japon netje cachet te verleenen. Naast eenvoudige, smalle riempjes van suède en lakleer zien we ook veel suède, dat van voren versierd is met motieven van goudleer of van lak. Voor gekleede jurken handhaaft het goudleeren bandje zich overi gens ook. Het allernieuwste op het gebied van ceintuurs is echter de sjerp, die over het algemeen vrij breed is en in twee losse slippen neervalt. l)eze sjerp is uitstekend geschikt 0111 bij degenen, die niet gebaat zijn bij 't dragen van blouse en rok, den overgang eenigszins te verdoezelen. Tiet spreekt van zelf, dat in dezen tijd, nu de vrouw een en hetzelfde jurkje op alle mogelijke manieren tracht te ver anderen, zoowel de knoop als de ceintuur dankbare attributen zijn, om de zoozeer gezochte variatie te bereiken. (Foto's Panorama) Dit jurkje zou direct enkele graden gekleederworden met moderne markasiet-knoopen ofwel kunstzin nigeexemplaren van goud-metaal. L

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 30