PBNA DE SCHUCHTERE ISAREU Het ei van Columbus. Aspirin doOtZinVuuS! PBNA verstaat de kunst Vloten verstandig Altijd aardig gekleed, heel vlot en verzorgd den charmanten hoofddoek af tot aan haar schoentjes toe... die altijd wel nieuw lijkenlOmdatzeweet, dat je schoenen van welk materiaal of in welke kleur ook, met Tana moet behande len. Tana houdt - en dat is juist nu zoo belangrijk - Uw schoen- NEDERl. fABRIKAAT UW SCHOENWINKELIER VERKOOPT HET! Weest zuinig op Uio schoeiselOns gratis hoekje Raadgevingenzij U tot leidraad. Aan te vragen: N.V. Tana Mij. Afd. PubliciteitAmersfoort. Als U zich griepe rig voelt, doe dan wat voor de hand ligt: Neem direct Aspirin. Dat helpt U van de narigheid af vóór het erger wordt. Vervolg van blz. 19 en ik zal zorgen, dat het opgenomen wordt zonder eenige wijziging of aan vulling; we zullen de pret hebben, dat Rause zichzelf en zijn krant leelijk in het zonnetje moet zetten, en dat is lang geen lichte straf voorde manier waarop hij Brandrup heeft behandeld. Wil je 't doen?" Weer slaagde Isabel er niet in, een blos van verlegenheid te onderdrukken. Zij antwoordde, dat zij dit deel van het werk graag op zich wilde nemen. Drie dagen later kon Ra aankon digen, dat er, indien Isabel weer haar kamer beschikbaar wilde stellen, een tweede en laatste conferentie kon wor den gehouden.- ,,Ik ben zoo goed als klaar," telefoneerde hij, „en ik weet nu genoeg, om jou het laatste steentje te laten leggen. Je wou immers zoo graag meewerken aan het onderzoek?" Aan het andere einde van de lijn glimlachte Isabel om deze toespeling op haar verlangen om mede te werken aan de rehabilitatie van Brandrup, terwijl zij verzekerde dat zij 's avonds met onge duld op hem zou wachten. Om half acht waren zij present. Isabel had, aangestoken door de op timistische berichten van den speurder, haar maandelijksehe begrooting op schandelijke wijze in de war gebracht door de aanschaffing van enkele flessclien wijn en had de duurste sigaretten ge kocht, welke zij kon vindennaast deze heerlijkheden lagen op het tafeltje enkele getypte velletjeshet artikel over Brand rup voor De Koerier. Ra hield haar en Jurgen niet lang in spanning. Het stond nu voor hem vast, dat de beroemde meneer D. de dader was. „Indien hij den diefstal niet eigenhandig heeft uit gevoerd, dan is hij toch de hoofdschul dige, die alle plannen heeft gemaakt en die ook achter de hetze van De Koerier zit. Alle sporen loopen in zijn richting. Ten eerste is hij de eigenaar van liet jachtje, waarin Isabel het bewuste plankje heeft gevonden. Ten tweede staat hij werkelijk in relatie met Wal deck, het oude mannetje, dat door hem bij den ouden heer Seiler is aanbevolen. Ten derde is hij geen onbekende voor Rause." Dat was nieuws voor de anderen, die dan ook zeer nieuwsgierig waren naar de betrekkingen tusschen hun grooten onbekende en den hoofdredacteur van bet sensatieblad. „Rause is een oude studievriend van D.," ging Ra voort, „maar D. heeft een eigenaardige opvatting van vriendschap en hij heeft Rause eens geholpen op een manier, waarvan de ander zijn leven lang last heeft gehad. Rause is namelijk in zijn studententijd eens onvoorzichtig geweest met een wissel, een valsche liandteekening of zooiets; hij bleef uit de handen van de politie, omdat de benadeelde zijn geld terugkreeg en geen aanklacht indiende. Voor het geld zorgde D.hij hield zijn „vriend" op die manier uit de gevangenis en hij heeft hem nooit laten terugbetalen, maar hij verloor hem niet uit liet oog en heeft Rause meermalen gebruikt voor allerlei duistere zaakjes, die hij zelf niet wilde aanpakken. Gewoon chantage dus. Hij zal hem ook gedwongen hebben om de hetzeartikelen tegen Bra ndrup te schrij - ven." „Waarom?" vroeg Jurgen. „Had D. belang bij de aanvallen op Brandrup?" „D. heeft hetzelfde beroep als Brand rup, en hij denkt niet te vriendelijk over onzen architect, omdat die hem enkele opdrachten heeft afgesnoept. De zaak is dus eigenlijk zóó, dat hij wraak uil nemen, omdat Brandrup knapper is dan hijzelf, en voor die wraak gebruikt hij iedereen, dien hij in zijn macht- heeft, eerst Rause en toen Waldeck, zijn halfbroer." Jurgen keek zijn vriend met groote oogen aan en Isabel stamelde: „Is dat oude mannetje een halfbroer van D.? Wat is dat voor een ingewikkelde ge schiedenis?" „Ja, 't klinkt als een ouderwet-sok drama." vervolgde Ra, genietend over het succes bij zijn gehoor. „D. is rijk; hij werd geboren opeen groot- landgoed, waar zijn vader, die wat je noemt een vrijgevochten type schijnt geweest te zijn, als onbeperkt heer en meester in een klein koninkrijk heerschte. Toen D. drie maanden oud was, stierf zijn moeder; hij werd toevertrouwd aan de weduwe van een der stalknechts, die een zoontje van vier jaar had. De vrouw zorgde voor het weesje als voor haar eigen kind, en de vader van D. vond waarschijnlijk, dat zij een geschikte stiefmoeder voor zijn zoontje was en trouwde haar. Zoo groeiden de twee jongens samen op; zij bleven bij elkaar tot D. naar de universiteit ging, en in die jaren had liij zooveel invloed op zijn ouderen halfbroer gekrege dat hij mei hem doen kon wat hij wilde. Jullie moeten weten, dat Waldeck als baby van twee jaar aan een lichten aanval van hersenvliesontsteking had geleden, waarvan hij wel genas, maar die toch niet zonder schadelijken invloed op zijn verstandelijke vermogens is gebleven. Hij werd niet bepaald achterlijk, maar hij ontwikkelde geestelijk slechts ge deeltelijk lezen en schrijven kon hij onmogelijk leeren, maar met handen arbeid had hij geen moeite. Als men hem bijvoorbeeld enkele keeren duide lijk en nadrukkelijk zei, dat liij in den winkel van Müller een pond suiker moest halen, kwam hij zonder man- keeren met de suiker thuis. De vader van D. stuurde hem naar een instituut, waar zijn beperkte capaciteiten werden bestudeerd en hij na jaren en jaren tot een bekwaam timmerman en schrijn werker werd opgeleid. Hij heeft daarna geleefd op het landgoed, tot zijn stief vader stierf; D. heeft toen, dat is on geveer vijf jaar geleden, de bezitting verkocht. Wordt vervolgd PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags, ƒ1.69 per kwartaal of ƒ0.13 per week. Franco per post 1.80 per kwartaal bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, Singel 263, Telef. Int. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b. Telef. Int. 47133, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telef. Int. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Blltstraat 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE. Oldenzaalschestraat 56. Telef. Int. 2188. Giro nr. 383773. ARNHEM, Nieuwe Plein 42 Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Int. 4286. Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20. Telef. Int. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN. Badhuisstraat 5. Telef. 81. Het opleiden voor de techniek is lang niet ieders werkPBNA steunt echter op 30 jaar ervaring, op een beproefd lessysteem en bevoegde leeraren. Vandaar het groote aantal geslaagden in alle tech nische beroepen! Cursussen voor: Bouwkunde. Waterbouw, Werktuigbouw. Eleclrotech- niek. Chemische Techniek, Middenstandsdiploma Boekhouden, Zuiveltechn. Reclame-assistent, enz. ARNHEM Ons gratis Prospectus P 235/A wordt U op aan vrage gaarne toegezonden (nummer d u i d e 1 ij k vermelden)! Blikman door een jeugdig frisch uiterlijk, ook wanneer men vermoeid is, hoe ge makkelijk is dat door Khasana Rouge en Lippenstift.Beide zorgen voor jeug dige frischheid en bevalligheid en zijn tegen weer en water bestand en kissproof. Voor een discrete kleur: Superb, vooreen levendige kleur: corail of carniin. stilt l'M> l,e Uougt' f 1.40, -.45 11.40,1. ,-.90,-.45 Importeur: N.V. The Globe Trading Co. Ltd., Singel 44, Amsterdam C.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 22