LENTEKLAMEN rondom Pascheri Lenteklanken rond PasohenDegenen, die zich slechts dén enkel stuk kunnen ver oorloven, geven we den raad 0111 zich vooral goed te bezinnen alvorens den knip in de textielkaart te wagen. En als men dan eenmaal uitgemaakt heeft, wat het meest praotisch is, dient men in elk geval toch tot iets neutraals te besluiten, dat desnoods nog een heelen tijd mee kan. Er blijven immers nog altijd voldoende vrije acces soires om de zoozeer gewenschte variatie aan te brengen. Een pakje, waarvan de moderne gerimpelde rok in vier kleuren genomen is. Van boven naar beneden werden wijnrood, pauwblauw, lila en zwart verwerkt, een combinatie, die hooge eischen stelt aan het kleurgevoel. (Foto Panorama) Als de natuur zich tegen l'aschen in feestgewaad steekt, doet de lentezon ook in het hart der vrouw het verlangen naar vernieuwing van haar garderobe ontwaken. Juist omdat de mogelijkheden op dat gebied dit jaar uiterst beperkt zijn en men dus wel heel goed moet weten wat men wil, is een modeshow meer dan ooit op zijn plaats. Vandaar dan ook, dat de mode-revues van het bekende Haus der Mode in Wien en de gezamenlijke Berlijnsche Huizen, die onlangs in ons land in verschillende plaatsen gehouden werden, zulk een groote belang stelling mochten ondervinden, We zullen ons bepalen tot de hoofdzaken, en beginnen daarom met te signaleeren, dat het mantelpakje weer midden in de be langstelling staat, maar dat het jasje langer en de revers korter geworden zijn en dat er een volslagen anarchie op het gebied van knoopen heerscht. Wat de sluiting betreft, kan men evengoed met één knoop als met een dubbele rij van zeven volstaan. Inzake de rokken van mantel-costumes valt dit op te merken naast kwieke, korte plooirokjes, die natuurlijk een heeleboel punten verslinden, zien we ook de klok en het nauwe kokertje, dat ten minste nog eenige bewegings-vrijheid ontleent aan de diepe plooi middenvoor. Op liet gebied van jurken signaleeren we de verlengde taille met den aangerimpelden rok plus de vleermuismouw. Zoowel het een als het ander is echter in hoofdzaak geschikt voor de lange, slanke vrouw. Eveneens de alleraardigste, sportieve, sterk blousende rug, dien we ook bij verschillende mantels gezien hebben. Met het losse „schortje' De manteltjes van de pakjes zijn wat langer, terwijl het, aantal knoopen der sluiting sterk varieert. (Foto's Panorama) Het kleine wit-zwart-ruitje staat zoo wel voor jurken als prikjes in het midden der belangstelling. wordt menig toilet vol tooid een prachtig idee om met weinig punten toch variatie in onze garde robe te brengen. Gesteld dat men een zwart jurkje met een „tablier" met een rand van goud-borduursel heeftindien men er nu een los schortje in een of andere vroolijke imprimé bij maakt, heeft men twee vliegen in één klap. Omtrent de schitterende ensembles van mantel pakje met sportleven jum per, en daarbij een swagger van wollen stof, die aan twee zijden te dragen is, vreezen we, dat de som der benoodigde punten toch te hoog is voor de Holland se he vrouw. Typisch was op deze show, dat, in plaats van de gebruikelijke combinatie van effen mantel op bedrukte japon, de mantels veelal van een imprimé of genopt materiaal waren. (Foto Haus der Mode in tVien) Zoo beschouwen we ook de prachtige romantische avondtoiletten, waarvan het aanschaffen niet één, maar meerdere textielkaarten zou verslinden, meer als een uiting van „kunnen" dan als mogelijk bezit voor de hoogstens per tram of bus uitgaande Ne- derlandsche vrouw. Die romantiek uit zich vooral in het schouder-décolleté a la keizerin Eugénie of in sterk getailleerde lijfjes boven extra-wijde, met vele strookjes voorziene rokken uit den Biedermeiertijd. Op het punt van hoeden zien we hier naast den matelot en de op Spanje geïnspireerde modellen, vooral ook een, met de stof van het verder toilet overtrokken, helm-model, die ver naar achteren ge dragen wordt. Dat er zulk een groote waarde gehecht wordt aan accessoires als handschoenen, kan slechts tot verheugenis stemmen. Een set van puntenvrije handschoenen, hoed en bon-vrije zomer- sclioentjes met houten zool kan immers elk pakje van vorig jaar als herboren te voorschijn too veren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 30