Küble SOLIDOX CORRESPONDENTIE Vo o r jeugdige I schoonen HIqjllwq, J6u&(l&i-inad&£4&4>t (f^en cjliwilacli ah een lentemotcjen tegen tandsteen 31 XTaxt alle in deze rubriek afgebeelde genum- morde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Zoraerpracht", zijn patro nen verkrijgbaar tegen den prijs van 52'et. voor complets, 37 ets. voor mantels en ja ponnen en 21 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maat num mer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op Xo. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 ceuV aan het PATRONENKANTOOR ..PA NORA", NASSAUPLEIN 1. HAAR LEM, waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patroneu ook afhalen aan het bureau van dit blad. Mej. P. te H. De theevlekken in de blauw zijden japon kunt u verwijderen met alcohol. Wanneer de vlekken oud zijn, is het aan te raden om den alcohol eerst au bain marie te verwarmen. Er zijn echter zijdesoorten, die in warmen alcohol oplossen. Neemt u daarom eerst een proef op een stukje goed. dat u overhebt, of aan een puntje van de ceintuur. Mevr. M. G. te Andijk-West. Wij raden u aan de witte schoenen eens af te nemen met een papje van magnesia en tet-ra. Wij kunnen u niet garandeeren, dat de krassen met dit middel geheel verdwijnen. Zou het niet beter zijn om het leder opnieuw te verven? Er worden uitstekende leerverven in den handel gebracht. TT kunt de schoenen ook laten verven. Dan is u in ieder geval zeker van een goed resultaat. De witte crêpe zolen kunt u met een sopje schoonmakenzoodra ze droog zijn kunnen ze nog met wat tetra worden nagewreven. Mevr. H. te Haarlem. Voor ieder kopje rijst wordt slechts 1 kopje water toegevoegd. De rijst wordt op vol gas aan de kook gebracht en zoodra er stoom uit de pan (die van een goed- sluitend deksel moet voorzien zijn) ontsnapt, plaatst men de pan op een spaarbrander, zoodat er geen stoom meer uit de pan kan ontsnappen. Op dit getemperd vuur laat u de rijst gaar worden en het resultaat zal zijn: droge en- korrelige rijst. Mevr. D. te AmsterdamDe koggetjes worden 5 minuten bij stand 3 en plm. 10 minuten bij stand 1 gebakken. De Weespermoppen bakt men 5 minuten bij stand 3 en nog plm. 15 minuten hij stand 1 Voor petits fours kan zoowel mosko- visck-, cake- als biscuitdeeg genomen worden, doch. het moscovisehe en het biscuitdeeg zijn liet meeste aan te bevelen. Aan het deeg worden wel eens gemalen amandelen toegevoegd, die den smaak zeer ten goede komen. Mevr. G. J. te Steenwijk. Waar schijnlijk zullen de vormen nog niet vol doenden „bakaard" hebben. Besmeert u ze eens met boter of slaolie en zet u ze ook eens met boter bestreken weg. Allicht dat u dan een volgenden keer betere resultaten zult kunnen boeken. Mevr. G. B. te Dordrecht. Vlekken op uw haard kunt u uitstekend verwijderen met poetsextract. Nadat de haard geheel is afgekoeld, wordt deze stevig met een doek met poetsextract ingewreven en daarna met een zuchten doek opge wreven. Hardnekkige vlekken belegt n met poetsextract en laat dit even intrekken. Mevr. S. te Botterdam. Mogelijk kunt n de kap van den kinderwagen weer opknappen door haar aan den binnen kant met een doekje met benzine of tetra af te nemen. Het buitenste laagje wordt opgelost en het kleverige laagje mee weggenomen. Weest u echter voorzichtig, dat u niet te veel ben zine of tetra gebruikt, daar er dan te veel van de verflaag wordt weg genomen. Mevr. V. M. te VUssingenDe vuil- geworden glacé handschoenen weekt u in een jampotje met benzine of tetra. Daarna trekt u ze aan en wrijft ze met- droge watten tot ze geheel droog zijn. Als het noodig is, zet u het leer in de kleur in de was. 328. Mantel van lichte stof, zonder kraag en revers, met stiksels gegarneerd. Verkrijg baar In bovenwijdte 72-76. 329. Mantel met kraag en revers, In de taille knoopgar- neering, ceintuur komt uit de voorpanden. Verkrijgbaar In bovenwijdte 68-72. 332, Kinoermanteltje met hooge taille, ronde kraag, sluit met knoopen en knoopsgaten. Verkrijgbaar in boven wijdte 60-64. 330. Kindermanteltje, wijd mo del, kraag en revers, sluit met twee rijen knoopen. Verkrijg- i baar in bovenwijde 60-64. 331 Manteltje met aange knipte revers, ingezette buste- i en rugpanden, sluit met één rij knoopen. Verkrijgbaar in boven- j wijdte 64-68. Prospectus gratis bij den Hoofdvertegenwoordiger G. H. TE KORTSCHOT, Winterswijk 11, Tel. 2391 Aan den voorkant wit, getast door tandstee KON ZIJ HAAR TANDEN MAAR GOED VERZORGEN! Vele menschen denken, dat het vol doende is, als hun tanden er aan de voorzijde mooi wit uitzien. Maar vaak zijn tanden, die van voren prachtig wit zijn, aan den achterkant door tandsteen aangetast. Dit tandsteen is zeer gevaar lijk voor het gebit, want het kan de oor zaak zijn. dat de tanden gaan losstaan en ten slotte uitvallen. Wil U Uw tanden tot op hoogen leeftijd behouden Poets ze dan geregeld, vergeet hierbij de achter zijde niet... en vooral: neem het tand pasta, dat tandsteen bestrijdt: Solidox- tandpasta! Alleen Solidox, het nieuwe Nederlandsche tandpasta, bevat Sulfori- cinoleaat (Ned. Octr. 19178), een prepa raat, dat volgens wetenschappelijke onder zoekingen op doelmatige wijze tandsteen voorkomt. Geef Uw tanden de beste ver zorging, die U ze geven kan! Poets ze tweemaal per dag met Solidox-tandpasta en onderwerp ze tweemaal per jaar aan een tandheelkundig onderzoek. Dan is U zeker van witte en tevens gezonde tanden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 31