Zheontnden VIM 1 JgdrJCaUklcca DE SCHUCHTERE ISABEL Een meisje onder voogdij 55; EN TOCH GAAN WIJ HEBBEN IMMEBS 24 De door arisen aanbevolen tandpasta bevat 0.0075 °/o organisch jodium, waarvan 0 000035 gr jodium door het tandvleesch opgenomen en daardoor m de inwendige organen van het lichaam verspreid wordt. 55^ Jod'ÏJCftliJclffca is een aangenaam schuimende tandpasta van uitstekende kwaliteit (zonder chloorzure ca li urn) met een lekkere frissche smaak. De uiterst kleine hoeveelheid organisch jodium is voldoende om de mondholte gedurende langen tijd te ontsmetten (wetenschappelijk bewezen!) en daardoor de tanden JS, zoowel als het tandvleesch voor ontsteking en vooral ook tegen ■S de in de geheele wereld verspreide tandwoll (Paradentose) te 5^. beschermen. JocL'^KaJHcU}ca is voorts door artsen erkend als voorbehoedmiddel tegen verkoudheid, aderverkalking (Arteriosklerose) en als stimulans voor alle lichaams- Cï; functies. Oue/'sser Co.. Hamburg 19 DepotPharmaceuti- sche Union, Hilversum P. de Hooghlaan 34 De aangenaam schui- mende Gezond- heids-Tandpasta. De pracfische Hollandsche huis vrouwen hebben reeds lang ont dekt, dat schoonmaken toch ook wel mogelijk is,alsermaar weinig zeep be schikbaar is. Zij hebben immers Vim! En Vim helpt haar overal in huis door den schoonmaak heen. Hiernaast ziet U hiervan enkele voorbeelden. Dit alles maakt Vim prachtig schoon, zonder dat de huisvrouwen haar zeepbonnen behoeven aan te spreken. Deze schoonmaak wordt natuurlijk een V I M-schoonmaak. Vim kan zeep uitstekend ver- vangen, o.a. bij het reinigen van: j babybox kuipen beenen voorwerpen kranen drinkbakjes kruiwagens duiventillen ladders eterniet ligstoelen gereedschap linoleum gordijnlatten mandenwerk hakbord marmer komkommerschaaf spiegellijsten kleerhangers tobben enz. Heeft U al eens geprobeerd, hoe uitstekend Vim is voor het wasschen van vuile handen Slot van blz. 19 heugde over de opening van liet museum, niet omdat hij daar allerlei mooie rede voeringen zou liooren en gevierd zou worden als de man, die ondanks allen strijd en laster zijn overtuiging niet opgeeft, doch omdat daar zou blijken, dat de houding, welke hij had aan genomen. de eenig juiste was, de houding namelijk van den ernstigen. zoekenden vakman, die zich niet stoort aan de lawaaiige bestrijding van ondeskundigen. Niettemin werd de offieieele opening van het "Maidlingen-liuis als Stedelijk iudheidkundig Museum op dien Zater dagmiddag een groot persoonlijk succes voor hem. In de prachtige hal, waar de kostbaarste historische stukken reeds waren geplaatst, waren zooveel bloem stukken gebracht, dat ze spoedig naai de verschillende kamers en zalen ver plaatst moesten worden. "Slechts de grootste bleven beneden, en daaronder t rok vooral de aandacht een reusachtig schilderij van levende bloemen, voor stellend het nieuwe, museumhet kaartje van Amata Otzenn en haar man hing er aan. Alle genoodigden keken, of zij het als een eer beschouwden, tegenwoordig te zijn bij een offieieele plechtigheid, welke door de voorafgegane gebeur tenissen een bijzondere beteekenis had gekregen. Toen Brandrup kwam, wachtte hem een verrassing; als bijzondere attentie hadden de autoriteiten gezorgd, vroeg aanwezig te zijn, zoodat hij ont vangen werd door liet voltallig gezel- schap, dat hem met een roffelend liand- I geklap begroette, zoo luid en langdurig, dat de dames ruim gelegenheid kregen, vermoedens en veronderstellingen te wisselen ovj;r „dat knappe meisje", dat met den gevierden architect was mee gekomen. Vera en Emmy Seiler liepen het paar tegemoet met een grooten bos bloemen een lachend gemompel ging door de rijen der gasten, toen de meisjes, die verwacht hadden Brandrup alléén te zien, elkaar door heimelijke kneepjes en duwtjes te verstaan gaven, dat zij zich bij de veranderde omstandigheden moesten aanpassen, waarna zij met een keurige buiging Isabel de bloemen aan boden. Amata Otzenn. die 't hardst, klapte, keek met een verheerlijkt gezicht naai den bouwmeester van haar villa, of hij aan haar alléén zijn rehabilitatie te danken had. Ver weg in een hoekje uit bescheidenheid, maar ook in verband met hun geleende jacquets, die niet gloednieuw waren stonden Ra en Jurgen. „Toch is 't jammer," fluisterde de laatste, „die Isabel.. Wat is ze knap vandaag! Zou een van ons tweeën nu geen kansje gemaakt hebben, als die Brandrup er niet geweest was?" „Klets niet. morgen ben je op een ander verliefd," antwoordde zijn vriend zonder eenig medegevoel. „Bovendien zou jij toch niet in aanmerking komen ze vond mij veel aardiger." Ook Beate Seiler hield haar oogen gevestigd op Brandrup. Zij deelde in zijn vreugde en geluk, maar herinnerde zich ook de toekomstbeelden, welke zij zich zoo vaak gevormd had, de dikwijls overwogen kansen, dat Brandrup zou inzien, hoe zij redelijkerwijs tot elkaar moesten komen, hoe alle omstandig heden schenen te leiden tot de verbin tenis van den architect en de schoon dochter van zijn compagnon; hoe zij steeds haar liefde angstvallig had ver borgen, in de hoop. dat Brandrup zelf het wensclielijke van hun verbintenis zou inzien. Met een zucht van spijt moest zij erkennen, dat niet het hoofd, maar het hart beslist. EINDE De titel hierboven is de titel van ons nieuwe verhaal - het pakkendste boek van den in Zweden zeer populairen schrijver A AGE BORKLA ND. Ook u, lezer, zal dit verhaal pakken. Het „meisje onder voogdij" is natuurlijk de heldin - een heldin in den letterlijken zin van het woordwant die voogdij, waar- onder zij slaat, heeft heel wat voeten in de aard. Hachelijk is haar levensweg, en hachelijk is de weg der liefde, dien zij en de held van het verhaal te begaan krijgen. Helder en luchtig, nu en dan door humor getint, gaat de roman zijn gang met spanning en welbehagen zal de lezer hei ver- loop der gebeurtenissen volgen. Zonder pretentie van diepzinnigheid (zoo vaak een ijdele pretentie!) is het werk inderdaad, wat wij het hierboven noemden: een verhaal, en een pakkend verhaal! Leest, en overtuigt u. RADION N.V. ROTTERDAM-VLAARDINGEN No. 31 VAN DE KENNEMER SERIE O N E T A De roman van een Indiaansche prinses, door tola Fuller, is bijna uitverkocht Nog slechts enkele ingenaaide boeken zijn tegen den prijs van f 0.32' verkrijgbaar bij onze kantoren, agenten, bezorgers en bij den boekhandel. Franco toezending per post geschiedt na ontvangst van f0 42's aan ons hoofdkantoor te Haarlem. Dit bedrag kunt u overmaken per postwissel of storten op postrekening 142700 van Panorama te Haarlem. PANORAMA Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags, 1.69 per kwartaal of ƒ0.13 oer week. Franco per post 1.80 per kwartaal bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en irireswiiziEineen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het 'bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM Singel 263. Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Statenslngel 179b, Telef Int 47133 Giro nr.- 101981. 's-GRAVENHAGE. Stationsweg 95, Telef. Int. 111666. Giro nr 43141 UTRECHT. Biltstraat 142. Telef. Int. 13473. Giro nr. 149597. ENSCHEDE. Oldenzaalschestraat 56. Telef. Int. 2188. Giro nr. 383773. ARNHEM. Nieuwe PWn Telef. Int. 24825. Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27, Telef. Int. 4286. Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20, Telef. Int. 5851. Giro nr. 1Z4690. VLISSINGEN. Badhuisstraat 5. Telef. 81.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 24