Voorjaarsjurken Borduursel en soutache-garneering zijn hevige concurrenten. rokje kan nu eenmaal korter genomen worden dan een nauw. Naast breede ceintuurs, die vaak in een sjerp eindigen, zien we ook den om de taille gebonden driekanten doek. De punt kan even goed middenvoor vallen als op de heup. Bij sommige japonnen is de taille wat verlengd of heeft men in de taille een breede strook aangebracht, waar het rokje dan aangerimpeld wordt. In beide gevallen brengt de mode twee smalle ceintuurs, waarvan de eene enkele centimeters boven de natuurlijke taillelijn valt en de andere evenveel er beneden. Jurken zijn in het voorjaar eigenlijk nog belangrijker dan in den winter, omdat men nu vaak zonder mantel uitgaat. In dat geval is het aardig om het japonnetje, vooral als het eenvoudig van lijn en kleur is, te completeeren met een set van hoed, handschoenen en tasch in een contrastkleur. Een goede japon is een belangrijk onderdeel van onze garderobe en in dezen tijd van beperkte moge lijkheden moeten we er voor zorgen, dat we juist datgeue kiezen, wat we het meeste noodig hebben. Daarbij houden we ook rekening met andere kleedingstukken, die we mogelijk in de kast hebben. Wat kan een oud tailleurjasje, als we het weer eens vakkundig laten oppersen en zoo noodig nog verder opfrisschen, een welkom bezit beteekenen, indien we ons voorjaarsjurkje zóó kiezen, dat het één geheel vormt met het manteltje. Zoo kan men natuurlijk evengoed een succesvolle combinatie maken met den zomermantel. Wil men het ensemble erg geslaagd maken, dan kan men aan de binnenzijde van de jas een beleg naaien van hetzelfde materiaal als voor de jurk gebruikt werd. Op die manier krijgen we dan zelfs weer pleizier in den mantel van vorig jaar, die opeens 1941-allures aangenomen heeft. De driekwart lange mouw tracht burgerrecht te krijgen. (Foto's Recla) 30 Juist omdat het er nu op aankomt, de textiel- rekening gehouden heeft kaart zoo goed mogelijk te besteden, valt met de gelukkigen, die het toe te juichen, dat de casaque midden in nog juist bijtijds een lap de belangstelling van de modeleiders staat. Als stof konden inslaan en dus we bij het bepalen van onze garderobe van die niet op een halven meter voorkeur gebruik maken, kunnen we immers met behoefden te kijken, een betrekkelijk gering puntenoffer twee verschillen- Naast plooiende zien we de japonnen hebben: een eenvoudige casaque voor vooral ook veel gewoon alledag en een wat gekleeder exemplaar voor feeste- aangerimpelde rokken en lijker gelegenheden. bovendien de niet over- Over het algemeen zijn die casaques vrij kort, dreven klok en plissé. Het met een klokkenden schoot, maar soms zien we toch snufje van een rok, die ook lange, nauwe exemplaren, die slechts ongeveer tot even boven de knie een vierde gedeelte van den rok vrij laten. Pittiger en kokervormig is, om dan in ook veel jeugdiger zijn echter de korte casaques, die plissé's uit te waaieren, heel vaak een paar gezellige groote zakken ver- maakt over het algemeen toonen. Die zakken kunnen zoowel los als vast geen gunstig effect en zal zitten, vierkant of puntig zijn en het grappigste daarom ook wel geen op- verschijnsel op dit gebied is wel de ééne groote zak gang maken. Met de rok- middenvoor. lengte wordt er op gewezen, Een ander snufje van het nieuwe seizoen is dat de jurken een tikje de matrozenkraag. Deze benaming gaat eigenlijk langer worden. Dit is overi- niet op, want het is niet de bekende blauwe met gens afhankelijk van het witte biezen; het zijn zoowel van voren als van model, want een wijd achteren vierkant vallende losse kragen, die echter hooggesloten zijn. Wat de mouwen betreft, is het gedaan met de overdreven schouderverbree- ding, hoewel lang niet ieder een aan de kimonomouw zal wilier Naast sluike korte ko kermouwtjes zien we dezen zomer ook de lang niet altijd flatteuze driekwartmouw, met een manchetje even onder den elleboog. En wat de lange mouwen aangaat, zijn we heusch niet van de zeker niet voor iedereen geschikte vleer muismouw afhankelijk, daar zoowel de gewone rechte mouw als de wijde Russische mouw, die met een smal boordje om den pols sluit, nog aan bod zijn. Bij de rokken lijkt het wel of men Waarom juist nu plooirokken en plissé's t Het lijkt onverstandig, al zijn ze jlatteus. Een nieuwe rok, die echter niet on verdeeld gunstig beoordeeld wordt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 30