Herlevend MIDDELBURG Met ongeduld wordt door velen al gewacht typ het gereedkomen der nieuwe arbeiderswoningen achter den Karelsgang. De Lange Delft zal aanmerkelijk worden verbreed en het beloop zoodanig verlegd, dat een vrij uitzicht op 'f stadhuis verkregen wordt. marktplein wordt ongeveer een meter in niveau verlaagd en de ajgraving daartoe is reeds in vollen gang. Daar werd niet veel ophef van gemaakt maar niettemin is er dezen winter in Middelburg stevig doorgewerkt om in het ontstane woning tekort te kunnen voorzien. En zoo ontstond er bijvoorbeeld aan den Veerschen Singel een nieuw complex middenstandshuizen, die reeds betrok ken konden worden, en eveneens een dertigtal arbeiderswoningen, die er achter den Karelsgang gereedgemaakt worden. Dat brengt ten minste voor eerst weer een beetje opluchting in het woningvraagstuk, al is dat daarmee bij lange nog niet opgelost. En al is daarmee ook de wederopbouw van het oude stadscentrum nog geen stap verder. Maar ook daarin begint eenig perspectief te komen het laat zich ten minste aanzien, dat er dezen zomer wel enkele zakenpanden reeds verrijzen zuilen. Bij andere gegadigden schijnt de lust tot bouwen vooralsnog wat getemperd te zijn door de ongemakkelijke situatie in de materiaalvoorziening men lijkt wel wat al te huiverig om te bouwen met vervangingsmateriaal. Inmiddels begint het toekomstig beloop van de binnenstads straten zich al aardig af te teekenen in den gedeeltelijk nieuwen stratenaanleg, waarbij de Markt en de gespaarde architectuurmonumenten nog beter dan weleer tot hun recht zullen komen. - TJük In den winter nog kwam er reeds een complex mid denstandswoningen gereed aan den Veerschen Singel. Ook aan den Ouden Haven dijk konden kortelings al diverse nieuwe huisjes betrokken worden. Inmiddels had de gemeente Middelburgom in den eersten nood te voorzienreeds een aantal noodwoningen laten optrekken. (Eigen opnamen)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 12