KRUSCHEfcJ fcili Siervischjes JAL ETTE ""V»* Hf W 4» S» ■M lij k\\e* Ae >v»®. 60* JAL schoentjes, kunstwerken der mode MESJES 15 Nauwelijks had de schilder het huis verlaten, hetgeen vergezeld ging met een geweldigen slag van de deur, die door den nog steeds grilligen wind gewelddadig werd dichtgedrukt, of Louise verscheen in het achterkamer tje. op zoek naar haar broeder. „Rumoerige ochtend," zei ze, op gewekt maar nerveus; de opgewektheid was klaarblijkelijk voorgewend om de zenuwen te verbergen, want ze ontweek Adrianus' blik. „Niet zoo rumoerig als de nacht." „Zoo?" weerde ze af. „Je bent een ondeugd-met-twee-aan gezichten, zustèrlief," zei hij licht spot tend. „Zoo?" weerde ze nogmaals af. „Ja," zei hij. „Je hebt me niet ver teld dat je naar een bal-masqué bent geweest. Zorgvuldig verzwegen heb je het!" „Och," zei ze. „Het was al zoo laat en eh en ik wilde je niet vervelen met een lang verhaal. Bovendien heb ik je verteld dat er gedanst werd. Toen ik gisteravond van huis ging, had ik geen flauw vermoeden dat het op een feest zou uitloopen." „Ik beweer en blijf beweren dat je een ondeugd-met-twee-aangezichten bent," zei hij op den toon van een hoogen rech ter. „Voel je je niet goed, broerlief?" zei ze. „Ik voel me tiptop," zei hij. „Maar je bent niet gekleed," zei ze. „Dat hoor ik voor 't eerst," zei hij. „Maar je bent niet naar kantoor ge gaan," zei ze. „Volkomen juist," zei hij. „Ik zit hier in mijn stoel." „Maar waarom dan?" „Ik bleef thuis om uit te denken welken gekleurden kimono je gister avond op dat feest gedragen hebt." „Wie wie heeft je dat verteld!" „Epn jongeman, Bleysen geheeten," zei Adrianus. „Hij bracht me midden in den nacht een bezoek hetgeen je wel bemerkt zult hebben. Buitengewoon aardige kerel. En vanmorgen kwam hij weer op bezoek hij is juist weg. En vanmiddag komt hij nogmaals een be zoek brengen aan jou." Louise bloosde zooals alleen een meis je kan blozen. „Maar je kent hem niet," zei ze, bijna onverstaanbaar. „0, niet! Ik heb alle reden hem wel te kennen," zei Adrianus. „Hij gaat een nieuwen hoed voor me koopen. Van nacht heb ik m'n ouden verloren toen ik een brief op de bus ging doen. Hij woei in een tuin." „Welke brief?" „De brief, dien je me bevolen had niet te posten." Adrianus sprak roeke loos, stoutmoedig. Wat kon het hem schelen wat en hoe zij over zijn verhou ding met vrouwen dacht? Figuurlijk gesproken lag ze geboeid en gekneveld aan zijn voeten. Ze durfde zelfs geen vinger tegen hem verheffen. „Vertel me nu alles van alles," zei ze smeekend, met den ontróerenden, bescheiden klank in haar stem van '11 lieve, verslagen en gevangengenomen tegenstandster. Ze was verrukkelijk in haar verwar ring. Maar niet ongelukkig, omdat ze onder Adrianus' bazigheid den welwil- lenden spot hoorde dien zo zoo goed kende. Er was iets nieuws op de een of andere manier het huis binnengedron gen, iets dat er nooit te voren geweest was, iets moois, opwindends en vertee- derends. De telefoonbel klingelde. Louise liep naar het toestel. „Nee, afblijven," riep haar broer, haastig opspringend. „Ga nu weg, alsje blieft." „Dat doe ik niet," zei Louise. „Eerst moet je me alles van alles ver tellen." „Is mijnheer Glasser daar?" vroeg de fijne stem aan het andere einde van den telefoondraad, die ook de stem was van het geheimzinnige wezen, dat Louise nog nooit gezien had en den vorigen avond geëisclit had te zien, en spoedig ook. „Ja, dat ben ik," zei Adrianus, met een stem die onzeker werd door plotse linge en hevige gemoedsbewegingen. „Ik ben zoo blij je thuis te treffen," zei de telefoon. „Ik belde je kantoor op en ze zeiden dat je niet gekomen was." „Ja, dat is zoo," zei hij. Louise keek hem strak aan, gefasci neerd. „Ik heb je brief ontvangen. Je vroeg me op te bellen omdat je niet kon wach ten," zei de telefoon. „Eu dat kon ik ook niet." „Ik evenmin," zei de telefoon. Een stilte. „Ja?" zei Adrianus bemoedigend. „Dat is het antwoord," zei de tele foon. „Wat is het antwoord?" „Ja," sprak de telefoon, zeer vaag en tooverachtig. „O!" zei Adrianus. „Daar ben ik blij om." „Is dat alles?" vroeg de telefoon. „Neen. Er is véél meer." „Zeg: ik houd van je, lieveling," zei de telefoon. „Allemachtig! Dat zal uitkomen!" zei Adrianus in zijn wollen huisjasje, zijn haren verward en zonder boord om zijn hals. „Maar zég het dan." Hij keek snel om naar zijn zuster, overdenkend dat het meisje er niet de flauwste notie van had, hoe ver het reeds tusschen hem en het geheimzinnige wezen gekomen was; het geheimzinnige wezen, dat nu door kilometers telefoon draad van hem gescheiden en met hem verbonden was. Kon ze geraden hebben dat de brief een aanbod behelsde, een dringend verzoek, een opzienbarend aanzoek Hij legde zijn hand over de micro foon. „Ga weg," zei hij tegen Louise. „Ik denk er niet aan," antwoordde zij. „Zeg het, toe! Ik wil het hooren," drong de kleine stem van de telefoon aan. „Ik houd van je, lieveling," zei Adrianus als een man. En hij keek uit dagend naar Louise, en bloosde net als zij gebloosd had. „Wel, wat heeft dat te beteek. riep de zuster, doch ze kon niet verder spreken. Er was plotseling iets in haar keel gekomen. Ja, er was iets nieuws en verrukke lijks het kloosterachtige huis binnen gedrongen en zeven politieagenten hadden de glorieuze inkomst er van ver gemakkelijkt. PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. ƒ1.69 per kwartaal of ƒ0.13 per week. Franco per post 1.8C per kwartaal bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot bet bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM. Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866. Giro nr. 142706 AMSTERDAM. Singel 263, Telef. Int. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b. Telef. Int. 47133, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Telef. Int. 111566. Giro nr. 43141. UTRECHT. Biltstraat 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE, Oldenzaalschestraat 56, Telef. Int. 2188. Giro nr. 383773. ARNHEM, Nieuwe Plein 42. Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Int. 4286. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Int. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN. Badhuisstraat 5, Telef. 81. ïC^S W®' *e< A®® AO»' Yv©®^® 6 A® onder voortdu rende controle van scheikun- dige-apotheker kunstwerken der natuur boeien Uw blik door hun zeldzame vormen en bijzondere kleuren. bekoren Uw oog door hun charmante modellen. Let U eens op die elegante snit en die bijzondere combinatie van fraaie leersoorten. Om te stelen Zoudt U het doen voor Uw schoenenbon? Het is wel heel erg verleidelijk. Maar, als U even let op de prachtige kwaliteit en de bijzondere Jal afwerking, dan weifelt U niet meer. De vakman kent dit merk reeds jaren als het beste. Zij behoeven feitelijk geen aanbeveling Mocht U ze nog niet gebruiken, wel pro beer dan eens een pakjeZe voldoen zóó goed, dat U, wanneer U weer noodig heeft, altijd zult zeggen,,'n Pakje BLAUWE GILLETTE MESJES van 50 a. u. b.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 15