EEN MEISJE DNEEE VOOGDIJ Zuwert Uuf bloed rui! helpen A Van 2 oude jurken en wat fantasie dit charmante japonnetje BIJ OYW KALEIDERBLAD Gasten op 99StercUendael99 24 Vervolg van blz. 22 Zonder stof te koopen en geld uit te geven werd het gemaakt. Een paar oude jurken, een beetje fantasie en wat han digheid waren voldoende. En bedenkt eens wat een puntenbesparing! Ook U kunt dit doen. Die twee oude japonnen vindt U beslist nog wel achter in de kast en de fantasie, wel daar helpt de nieuwe „Zomerpracht" U aan. Nu nog een knippatroontje en een beetje werk en Uw nieuwe zomerjapon is gereed. Het is een oplossing in deze tijden van kleedingschaarschte. Haalt gerust Uw oude japonnen eens voor den dag, maar bestelt eerst de nieuwe „Zomerpracht". Dit fraaie Hollandsche modeboek met 366 modellen voor U en de kinderen kost slechts65 cent. Alle knippatronen zijn direct uit voorraad leverbaar; een dienst, die ook in dezen tijd onverminderd gehandhaafd blijft. De prijzen zijn 21, 37 en 52Va cent. Bestellingen kun- nen geschieden bij Uw agent, bezorger of den boekhandel; door girostorting op no. 293631; door toe zending van het be drag per postwissel of in postzegels aan PATRONENKANTOOR PANORA NASSAUPLEIN 1 HAARLEM Nu, in het voorjaar, een bloedreinigingskuur met Leo-Pillen, het zacht maar zeker werkende, volkomen onschadelijke laxeermiddel. Samengesteld uit zuiver plantaardige bestand- deelen. 1-2 doozen van 60 pillen zijn voldoende voor een zuiverende voorjaarskuur. Per doos van 60 pillen... s\J ct. De schemering daalde en ging over in duisternis. Er kwam een meisje kinnen, om liet. licht aan te draaien en de gor dijnen dicht te trekkentoen verliet zij zwijgend de kamer weer. Mevrouw Rönne zat met haar handen gevouwen in haar schoot Zij had rimpels in haar voorhoofd en een blik in haar oogen, alsof zij in wijde verte keek. Johan moest zoo vaak zijn pijp aanste ken, dat het wel leek, of hij lucifers rookte. Spreken deden zij geen van bei den. Alleen het getik van de klok ver brak de stilte. Hoe lang die duurde, wisten zij niet. Zij waren beiden te zeer in gedachten verdiept, om op den tijd te letten. Toen begon mevrouw Rönne eensklaps weer te praten, met een scherpe stem. „Johan. „Ja, moeder?" „Als dat meisje nu eens nooit meer opdaagt, heeft er dan iemand voordeel bij haar verdwijning?" „Dat weet ik niet. Waarom vraagt u dat?" „Ik zat zoo te denken. „Ja?" „Die voogd van haar bevalt me niet. Ik vind 't een onaangenaam menscli." „Wat heeft dat er mee te maken?" „Misschien niets. Misschien alles. Ik heb zoo'n idee, dat die man er meer van weet dan hij uit wil laten." „Ach kom, moeder. u laat uw fantasie op hol slaanof u geeft, te veel toe aan vooroordeelen." ,,'t Is geen goed menscli, Johan. Zijn oogen staan me niet aan." „Kan hij 't, helpen, wat hij voor oogen heeft?" lachte Johan. „IT doet me den ken aan dien rechter, die tegen een ver dachte zei: Drie maanden. Misschien ben je onschuldig, maar je gezicht be valt me niet." „Dan had hij hem misschien beter een half jaar kunnen geven," zei me vrouw Rönne met een tinteling in haar oogen. „Er zijn mensehen, die je. op moet sluiten, als je voorkomen wilt, dat ze iets uitvoeren." „Dat kun je waarschijnlijk van de meeste mensehen zeggen," antwoordde Johan lachend. „Maar. „Je moest 't toch maar eens uitzoe ken, Johan," viel ze hem in de rede. „Uitzoeken? Wat uitzoekeu?" „Of er iemand is, die voordeel kan hebben bij haar verdwijning." „Toe nu. moeder. Ik heb werk genoeg. Geen menscli kan eischen, dat ik me ermee bemoei." „Dan eisch je 't van jezelf," ant woordde zijn moeder, met een zekeren nadruk, en zij stond op en verliet snel de kanier. Johan Rönne sliep slecht dien nacht. De eerste helft van dien nacht sliep hij zelfs in 't geheel niet. Hij kon Elsa Lars- 8on niet uit zijn gedachten houden. Haar gezicht zweefde hem voor den geest, en het mysterie van liaar verdwij ning greep in zijn zenuwen. En wat 't nog erger maakte: de verdenkingen, die zijn moeder had uitgesproken, woeker den als kwaadaardige microben voort in zijn bloed, en veroorzaakten een gees telijke gevoeligheid, die hoe langer hoe hinderlijker werd. Hij wou maar, dat ze haar vermoedens voor zichzelf had ge houden. Hij gebruikte alle middeltjes, om in slaap te komen, die hij kende: hij trachtte zijn geest leeg te houden, liij telde denkbeeldige schapen, hij zei tien maal hetzelfde versje op, hij werkte in zijn geest een spel tennis af hij had menigmaal prachtig getennist, als liij niet in slaap kon komen 's avonds maar niets liiélp. De laatste poging joeg zelfs den slaap verder dan ooit van zijn oogen. Hij had den laatsten keer geten nist met Elsa Larsson nog maar drie dagen geleden. Wordi vervolgd Mei is vanouds de verhuismaand. en een aan de tijdsomstandigheden aan gepaste verhuizing ontbreekt dan ook niet op de nieuwe plaat van onzen maand- kalender. dien onze medewerker H. Rotgans voor ons teekent. Bij troepjes trekken de wandelaars er op uit en aan den slootkant vangt de jeugd de traditio- neele stekeltjes. Het is de maand van den eersten bloesem en de boterbloempjes in de wei. De kanovaarders hebben zich al geheel klaargemaakt voor het komende seizoen, de boomen worden al aardig groen. 't. Is eindelijk lente geworden Bezit een vrouw grootere menschenkennis dan een man? De rijke amateur-geleerde Sterckendael noodigt, om dit vraagstuk te onderzoeken, drie meisjes en drie jongemannen uit enkele weken op zijn landgoed te komen logeeren. Zij kennen elkaar niet en in ruil voor het gulle onthaal, dat hun op het landgoed ten deel valt, moeten zij hun opinies over hun medegasten iederen avond op papier zetten. Twee prijzen een van duizend en een van vijfhonderd gulden worden uitgeloofd voor hen, die hun mede gasten het beste gekarakteriseerd hebben. De liefde spreekt ook een woordje meeWordt daardoor het oordeel der betrokkenen verduisterd of verhelderd? Lees het antwoord op deze vragen in den nieuwsten roman van de serie AvonduurlectuurGASTEN OP STERCKENDAEL", een oorspronkelijken roman van Hugo Koerts. Hij verschijnt volgende week I Verkrijgbaar bij onze kan toren, bezorgers en agenten. Prijs 16 cent. Toezending per post geschiedt alleen na overschrijving van het bedrag, verhoogd met 2 cent per exemplaar voor portokosten, op postrekening no. 142700 ot na ontvangst van postwissel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 24