Een deftig heerenhuis in Danzig Karakteristiek voor het Danziger koopmanshuis is een lange kamer, the uitkomt op <le vestibule, tloeh als het ware aan den zolder hangt. Van hier kou men precies controleeren wal er in de zaak voorviel. De beneden-etage onder deze „hangende kameris later bijgebouwd. Het mooiste vertrek van liet huis is de groote feestzaal, waarvan de home en inrichting tien jaar duurde. De kroon is van Veneliaansch glas, de klok is uit Frankrijk, de kasten zijn uit Denemarken afkomstig. (Foto's Sobeil Rilrlenlienst) Gevel van het huis der familie TJphagen, dat evenals alle woningen in de oude stad slechts drie vensters breed is. De slaapkamer met de, beide achter elkaar staande bedden. De woning van de oude koopmansfamilie Uphagen Evenals in vele Neder- landsche steden vindt men in Danzig, de oude Noord-Duitsclie Han zestad, tallooze fraaie hui zen, die destijds door de welgestelde kooplieden met smaak werden ingericht. In de nauwe straten kan men statige rijen van deze patriciërswoningen aan - treffen, die in hun uiterlijk dikwijls aan de heeren huizen van de Amster- damsclie grachten doen denken. Eén van deze heeft men nu als museum ingericht om den bezoekers een denkbeeld te geven hoe iemand in de middeleeuwen kon leven, wiens onder neming met alle deelen van Europa in verbinding stond. De toilettafel in de slaapkamer is een zeer bijzonder meubel, aangezien zij door den spiegel te laten zakken ook als schrijftafel gebruikt werd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 26