A JAPANSCHE HELDEN ALS POPPEN Een vervaarlijke held uit de Japansche geschiedenis. (Foto's FeUlnga) Een Japansche generaal op kun stige wijze tot pop gestileerd. De herinnering aan Japans roemrijke historie wordt bij de kinderen levendig gehouden door buitengewoon kunstig gemaakte pop pen, die de bekendste helden uit de geschie denis voorstellen. Het zijn geen poppen om mee te spelen doch zij worden tijdens het meisjes- en het jongensfeest, dagen die spe ciaal aan de kinderen gewijd zijn, op een troon gezet om vereerd te worden. Danseres, die den klassie ken dans Dojoji danst. De held Hideyoshi Toyotomi, het grootste militaire genie in de Japansche geschiedenisdie dikwijls met, Napoleon verge leken wordt en den bijnaam Taiko, wijze raadsman, heeft verworven. Hoewel hij van zeer eenvoudige afkomst was, werd hij reeds op betrekkelijk jeug digen leeftijd een der machtig ste mannen van het keizerrijk. Na den dood van den keizer wierp hij zich op als voogd van diens minderjarigen klein zoon Nobunaga. In tien jaar onderwierp hij de edelen, die tegen zijn maatregelen in ver zet gekomen waren, en nadat hij aldus de rust in het land hersteld had, zond hij een ex peditie naar Korea. Kuranosuki Oishi was de aan voerder van 47 ridders, die wraak nam op den moord van zijn leermeester door 'n mach tig edelman, dezen tijdens een feest met zijn 47 volgelingen overviel en het hoofd op het graf van zijn leeraar legde bij wijze van zoenoffer. Hij wordt beschouwd als het voorbeeld van een getrouw onderdaan en volgeling.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 27