NIEUWE JURK INEKE KR/jGT EEN BLOEMENHOUDER 28 Dit gezellige jurkje is bestemd voor onze klein tjes van ongeveer anderhalf jaar. Door het leuke ingebreide patroontje lijkt het rokje eenigszins geplooid, wat grappig staat. Benaodigdheden: png.' 150 gram oud-rose drie- draads zephvrwol of ander materiaal van dezelfde dikte en 2 lange aluminium breinaalden met knop nr. 2i/2. HET VOORPAND We beginnen aan den onderkant, zetten 130 st op en breien hierboven eerst 4 naalden r., waarna we verder breien als volgt le naald: 3 r., omslaan, 2 st. r. te zamen breien, 2 r., 6 av. Vanaf steeds herhalen. 2e naald: 3 r., omslaan, 6 r., omslaan, 2 st. r. te zamen breien, 2 r. Vanaf steeds herhalen. 3e naald: 3 r., omslaan, 2 st. r. te zamen breien, 2 r., 3 av., uit den volgenden st. (omslag) 3 st. breien en wel 1 av., 1 r., 1 av.; dan 3 av. Vanaf steeds herhalen. 4e naald: 3 r„ 3 av., 6 r., omslaan, 2 st. r. te zamen breien, 2 r. Vanaf steeds herhalen. ■5e naald: 3 r., omslaan, 2 st. r. te zamen breien, 2 r., 3 av., omslaan, 3 r., omslaan, 3 av. Vanaf steeds herhalen. Ge naald: 3 r„ 5 av., 6 r„ omslaan, 2 st. r. te za men breien, 2 r. Vanaf steeds herhalen. 7e naald: 3 r., omslaan, 2 st. r. te zamen breien, 2 r., 3 av., omslaan, 5 r., omslaan. 3 av. Vanaf steeds herhalen. 8e naald: 3 r., 7 av., 6 r., omslaan, 2 st. r. te zamen breien, 2 r. Vanaf steeds herhalen. 9e naald: 3 r., omslaan, 2 st. r. te zamen breien, 14e naald: 3 r., 1 av., 6 r., omslaan, 2 st. r. te zamen breien, 2 r. Vanaf steeds herhalen. 15e naald: 3 r., omslaan, 2 st. r. te zamen breien, 2 r., 3 av., 2 st. av. te zamen breien, 2 av. Vanaf steeds herhalen. lfie naald: 9 r., omslaan, 2 st. r. te zamen breien, 2 r. Vanaf steeds herhalen. Deze 16 naalden vormen het patroon en wé herhalen ze nog 7 maal. Daarna breien we verder in gerstekorrel (steeds af wisselend 1 r., 1 av., en wel r. boven av. en av. boven r.), terwijl we bij de le naald hier van iederen 2en en 3eu st. te zamen breien (87 st.). Wanneer we 2 cm in gerstekorrel gebreid hebben, kanten we voor de armsgaten aan het begin van de 2 volgende naalden 4 st. af en aan het begin van de 2 daaropvolgende naalden 2 st. (75 st.). Wanneer we 8% cm in gerstekorrel gebreid hebben, kanten we bij de volgende heengaande naald de middelste 15 st. af; boven de laatste 30 st. van deze naald breien we dan eerst den rechterschouder af. Voor den hals kanten we aan 2 r., 3 av., 2 st. r. te zamen brei en, 3 r., 2 st. r. te zamen breien, 3 av. Vanaf steeds herhalen. 10e naald: als de 6e naald. 11e naald: 3 r., omslaan, 2 st. r. te zamen breien, 2 r., 3 av., 2 st. r. te zamen breien, 1 r., 2 st. r. te zamen breien, 3 av. Vanaf steeds herhalen. 12e naald als de 4e naald. 13e naald: 3 r., omslaan, 2 st. r. te zamen breien, 2 r., 3 av., een dubbele mindering (1 st. af halen, 2 st. r. te zamen breien en den afgeh, st. over detezamengebr. st. halen), 3 av. Vanaf steeds herhalen. het begin van de 6 volgende heengaande naal den 1 st. af; boven de overige 24 st. breien we verder zonder minderen, tot we in totaal 12 cm in gerstekorrel gebreid hebben; daarna kanten we alle st. in ééns af voor den schouder. Boven de 30 st-., die we nu nog op de naald hebben, breien we den linkerschouder op dezelfde, doch tegen gestelde wijze als den rechterschouder. liet rugpand breien we op dezelfde wijze als het voorpand, alleen kanten we hier alle st. in ééns af, wanneer we in totaal 12 cm in gerstekorrel gebreid hebben. DE MOUW Met naalden nr. 2 zetten we 65 st. op en breien hierboven eerst 8 naalden steeds afwisselend 1 r., 1 av. (r. boven r. en av. boven av.), waarna we verder breien met naalden nr. 2% in patroon. Wanneer we 114 maal het patroon gebreid hebben, dan kanten we aan het begin van iedere volgende naald 1 st. af, tot we nog 10 st. over hebben; deze 10 st. kanten we daarna bij de volgende naald in ééns af. HET KRAAGJE We zetten 130 st. op en breien hierboven eerst 4 naalden r., waarna we verder breien in patroon. Wanneer we éénmaal het patroon gebreid hebben, kanten we alle st. in ééns af. Ten slotte persen we de verschillende deelen luchtig onder een voclitigen doek op en naaien ze in elkaar. Van een leegen jampot of een ander leeg potje kunnen we een grappigen bloemenhouder ma ken. In ons voorbeeld zijn de afmetingen ge- geven bij gebruik van een jampot. Men wijzige deze maten naar gelang van de afmetingen van het te ge bruiken potje. We zagen in de eerste plaats van vurenhout of van 6 mm dik triplex een achterwandje. In de teekening vindt u een vierde gedeelte afge beeld. In dit achterwandje zagen we een gleuf uit, die even breed is als het te gebruiken hout. In de bovenste helft komt ook zoo'n gleuf en wel 10 cm boven de onderste. De breedte van de bovenste gleuf is tweemaal AB uit de teekening van de dwars- scliapjes. Deze dwarsschapjes maken we van vuren- of triplexhbut, het onderste volgens den vorm ACD, het bovenste volgens ABE. Dit laatste met een gat erin, waarin het potje juist past. Tegen den achter wand en onderaan tegen het onderste schapje lijmen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 28