EEN MEDISCHE BIJENKORF TE ROTTERDAM Groot geneeskundig centrum in het hart der stad Een unicum in Europa Gangen van meer dan honderd meter lengte! In de groote wachtkamer der Vereeniging tot bestrijding der t.b.c., het domein van dr. Boelen. Een kijkje in een der Röntge„.kamers. Een patiëntje in het toestel. diensten én de verschillende vereenigin- gen op liet gebied der sociale genees kunde. I)e wetenschap, de medische instellin gen én de patiënten zullen met de con centratie, die in de wereld nog niet in dergelijken omvang werd betracht, zeker zéér gebaat zijn. Acht jaar lang was deze concentratie het verlangen en 't streven van den directeur van den Gemeentelijken. Geneeskun digen en Gezondheidsdienst, dr. .1. E. Feisser, en hij heeft dit streven thans be kroond gezien met een .mooi resultaat. Mede door een vorstelijke gift der vereeniging Volkskracht" kon dit eind doel bereikt worden. Groot zijn de voor- deelen van samenvoeging onder één dak der diverse diensten. De geneeslieeren hebben gemakkelijk contact met elkaar. Patiënten, die door verschillende artsen worden behandeld, kunnen in één ge bouw blijven. Keuringen met aanvullen de keuringen vinden thans, op de een voudigste wijze, achtereen plaats. Het gebouw is van weidsche afmetin gen. Er zijn gangen van meer dan honderd meter lengte! Alle patiënten, uit gezonderd enkele groepen (kindéren, zee lieden, geesteszieken),komen het gebouw I)e groote ziekenauto's van den O. G. en G. I). voor den hoofdingang van het gebouw en een kijkje in de afdeelvng Eerste hulp". In den zomer van 1938 werd de eerste paal geslagen voor het nieuwe „Cen trale gebouw voor de Volksgezond heid" te Rotterdam. De geneesheer-directeur, dr. J. E. Feis ser, en de architect, ir. A. van der Steur, hadden te voren studiereizen gemaakt naar Amerika en Duitscli- land, die hun plannen vas- teren vorm gaven. Nu rijst 't kolossale,prach tige gebouw, dat de ramp van Mei 1940 overleefde en geheel onbeschadigd is ge bleven, fier op tusschen den vroegeren Schiedamsclien dijk, het Vaste land en de Baan. Gestadig werkte men er aan voort, zoodat dezer dagen een deel van deze enorme inrichting kon worden geopend. Het gebouw is opgetrokken in roode baksteen en toont een eenvoudigen, doch sierlijken stijl. Men hoopt het geheele gebouw in Sep tember 1941 in gebruik te kunnen nemen. Dan zullen er zijn onder- en samenge bracht: de gemeentelijke gezondheids-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 2