EEN F1KSCHE BUI deert ons niet Kunstzijde wordt lager gewaardeerd dan Egypti sche katoen, gabardine en ander waterafstootend ma teriaal, en is daarom ge makkelijker bereikbaar. De kleinere ruiten blijven nog altijd opgang maken. Wie niet in het gelukkig bezit is van een regenmantel en ook niet in staat om er een aan te schaffen, kan zichzelf nog altijd helpen met zoo'n opvouwbaar exemplaar van pliofilm, dat in elke flinke damestasch een plaatsje kan vinden. Iets geheel nieuws op het gebied van regenkleeding zijn de slobkousen van pliofilm, die boven de knie eindigen. Daar er spoedig gaten vallen in zijden kousen, die nat zijn geworden, zal vooral het meisje of de vrouw, die dagelijks door weer en wind naar haar werk moet fietsen, dankbaar gebruik maken van die manier om haar kousen te beschermen. Op het gebied van paraplu's vindt het coquette naaldparapluutje op het oogenblik den meesten aftrek, terwijl vooral de geruite zijde po pulair blijft. Toch houden velen nog vast aan de practische opvouwbare paraplu. Voor degenen, die geen capuchon op haar mantel hebben, zijn er practische regenkapjes, terwijl vooral ook het bezit van overschoenen naar waarde geschat moet worden. Alleen doet men beter, geen peau de suède in een overschoen te dragen, daar de praktijk heeft uitgewezen, dat die stof dan vaak leelijk gaat glimmen. Het is nu meer dan ooit zaak, ervoor te zorgen, dat onze kleeding niet nat wordt, want het is een feit, dat zoowel de coupe als het materiaal veel van regen te lijden hebben. Daar een nieuwe regenmantel weer punten kost, zal het gros der vrouwen op het oogenblik niet tot het aanschaffen van een dergelijk nuttig klee- dingstuk kunnen overgaan, maar daar staat tegenover dat er, voor dat de textieldistributie een feit werd, onevenredig veel regen kleeding verkocht is. Wat de zoo practische exemplaren van Egyptische katoen en gabardine betreft, deze kunnen met groot succes gestoomd en opnieuw waterdicht gemaakt worden. Man teU Geruite paraplu's zijn de groote mode. (Foto's Panorama) zijn ideaal voor den zomer, maar zeldzaam

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 30