Eerste Bloei IN DE ZEEUWSCHE BOOMGAARDEN De eerste April treuzele lang wachten om worden dan anders k bloei: dat zijn de pruimen, die gewoonlijk in beginnen te kleuren. Dozen keer zijn ze blijven n tot in Mei. Zon en bnvte lieten zich al te Maar is de bloeitijd laat bij moet er mooier kort maar lievig. Want we loopen nu veel meer ans, dat we een groot deel van de vruchtboornen, Door het witte waas van de bloesems doemen de stemmige, oude dorpstorentjes op Dan hebben de stadskinderen het toch maar heel. tent minder! Is het niet een sprookjehet leven op een Zu id-Bevelandsche boerderij in den Mei f Te wonen en te leven in zoo'n sprookjes land als Zuid-Beveland is in den Mei! i Eteen opnamen fr'-. "V-: 3» Bloeitijd lijkt één feestdag voor jong en oud door hiel het iruitland. die anders elkaar in bloei opvolgen, nu tegelijkertijd hun bloesem zullen zien dragen: pruim, kers. appel, peer en zeldzamer ooft. En dezen keer hebben wij, Zeeuwen, de pracht van ons land voor ons alleen. Want de stremming van het verkeer houdt de toeristen buiten onze grenzen. Niet dat wij de trotsche schoonheid van onze boomgaarden een ander misgunnen maar het is ook wel eens goed, onder ons te zijn en ons rustig op de schoonheid van ons eigen gewest, te kunnen bezinnen. Zoodra de pruimen hun knoppen lieten springen, zijn we er op uitgetrokken oin er u de aanlokkelijkste beelden van voor te leggen: zie, zoo is Zeeland in de lente. En laat u niet liet genot van een tocht door onze fruitstreken ontgaan!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 13