EEK MEISJE OKDEE VOOGDIJ :vf Nieuwe ontdekVünQ op schoonheWs- gebied'. Zie j Ie kleurenpagina M Castella Maak promotie in de TECHNIEK! Als men op U let is het prettig te weten, dat U er goed uitziet. U had alles met zoo veel smaak gekozen, óók Uw schoentjes... die immers even be langrijk zijn als al het andere. Gelukkig dat v U ze zoo goed en ge- v makkelijk kunt onder- houden. Van welke kleur of welk mate- riaal ook, Tana houdt ze nieuw en dat is juist nu zoo belangrijk UW SCHOENWINKELIER VERKOOPT HET! Weest zuinig op Uw schoeiselOns gratis boekje Raadgevingen'" zij U tot leidraad. Aan te vragen: N.V. Tana Mij. Afd. Publiciteit. Amersfoort. M Vervolg van blz. 19 zich op slot te doen. Langen tijd zat zij zelden, en als ze elkaar ontmoetten, te hijgen in haar leunstoel voor het raam. praatten ze over onderwerpen van den Zij voelde, dat het tijd was voor dag; maar hij was er van overtuigd, dat daden. Woorden hielpen niet, en passief Lund meer wist, dan hij losliet, was ze lang genoeg geweest. De man Rönne verzweeg zijn gevoelens, maar was voor geen reden vatbaar. Hij leek hij maakte zich hoe langer hoe meer wel gek. Zon ze beginnen met juffrouw bezorgd. Tevergeefs poogde hij, Elsa uit Lund in vertrouwen te nemen? Die zijn gedachten te zetten. Steeds zag hij ruggegraatlooze oude vrijster zou haar haar gezicht voor zich. Herhaaldelijk niet gelooven. Haar vertrouwen in haar zweefde liaar gestalte aan in zijn ge- broer was onbegrensd. peinzen en droomen. lederen morgen, Twee dagen later zat Erik Lund als hij opstond, en over het park heen alleen op zijn kantoor, met een week uitkeek naar het meer, vroeg hij zich af, lachje aan de hoeken van zijn norschen wat er van haar geworden zou zijn. De mond. Hij dacht aan Elsa en vroeg zich mogelijkheid, dat zij dood was, liet hij af, wat zijn volgende stap zou moeten geen seconde in zijn gedachten toe. Ze zijn. leefde, maar ze leefde eenzaam en ver- IIij verbeeldde zich, dat hij haar geten, ergens in de groote, onbarmliar- liefhad. Maar er was nóg een kwestie, tige wereld. die nauwelijks op de tweede plaats Hij had zich nooit veel overgegeven mocht komen. Hij had geld noodig. aan zelfbespiegeling, maar zooveel had Elsa bezat een mooi kapitaaltje, dat hij nu toch wel ontdektde wereld was hij op 't moment onder zijn beheer had. nogal een vervelende woonplaats, als er Hoe't ook liep, hij moest het onder zijn geen Elsa Larsson meer was; buiten beheer hóuden. Als hij, vóór er twee zijn moeder was zij de eenige vrouw, die jaren om waren, niet met haar getrouwd hem interesseerde. Hij was er zich helder was, moest hij rekening en verant- van bewust, dat op de een of andere woording geven van zijn rentmeester- wijze hoe wist hij niet zijn geluk schap. Een man kon zijn vrouw makke- samenhing met haar levenslot. IIjj wou lijk om den tuin leiden, maar trouwde haar weerzien. Zij was onmisbaar voor ze met een ander, dan zou die kunnen hein geworden. Zijn hart riep onop- ontdekkenhoudeïijk om haar. Maar nee. Ze tróuwde niet met een Dit gevoel was zoo zachtjesaan, zoo ander. Ze trouwde met hém. ongemerkt in hem gegroeid, dat hij Toen zijn gedachten zoover waren, onmogelijk den dag of het uur had rinkelde de telefoon. Hij nam den ont- kunnen aanwijzen, waarop 't hem over- vanger op en bracht hem aan zijn oor. weldigd had. Maar hij wist welnu „Ja?" vroeg hij. Wat zegje?.... overweldigde het hem. 't Was hem een Zoek?.... Onzin, dat kan niet.... onbedwingbare hunkering gewórden. Hè?.... Zooiets heb ik nog nooit een onafgebroken schrijning. De dagen gehoord. Kom kom. Ja, ik kom duurden hem eindeloos lang; de druk direct." op zijn hart werd steeds zwaarder. Hij hing op, sloot zijn bureau, nam Op een ochtend, toen liij aan het zijn hoed en handschoenen en daalde ontbijt kwam, voelde hij zich neer- snel af naar de straat. slachtiger dan ooit. De boomen waas- Er was geen reden om ernstig on- den op in den regennevel als spoken, in gerust te zijn, betoogde hij voor zich- lijkwaden gehuld; de grasvelden waren zelf. Als Elsa was weggeloopen, kon 't grauw en doorweekt; alles droop van niet veel moeite kosten, haar te vinden, het nat; er was al in dagen geen glimpje Ze had natuurlijk allerlei sporen achter- zonneschijn geweest. Hij wenschte zijn gelaten. Hij had haar zóó weer thuis, moeder met een kus goedenmorgen, en Hij was haar voogd hij kon haar ging toen naar het buffet, om zijn dwingen om terug te komen, 't Was eieren en ham te halen. Er lag een brief natuurlijk vervelend, maar ze moest naast zijn bord, één brief. Hij nam hem niet denken, dat ze hem ontsnapte. Hij onverschillig op en keek even naar het wist veel te goed, hoe't inde wereld schrift. Hij kende het niet; 'twas forsch. toeging zoo'n meisje nam hém niet bijna mannelijk, maar toch onmisken- beet. baar het schrift van een vrouw. In deze stemming kwam hij op „Mag ik even, moeder?" zei hij. Met Banerberg aan; en daar werd hem zijn pink kreeg hij de envelop open. Hij duidelijk: als Elsa inderdaad allerlei las een paar regels met verwondering sporen had achtergelaten, was hij toch in zijn oogen; toen keek hij naar de niet knap genoeg, om ze te vinden. onderteekening. Aanstonds veranderde zijn heele gelaatsuitdrukking, zijn vin- VIJFDE HOOFDSTUK gers trilden, en het bloed week langzaam weg uit zijn gezicht. Hij zat bleek en De zomer verliep en ging over in verschrikt te kijken. '•en herfst, die veel regen bracht en „Wat is er, Johan?" vroeg zijn moeder, wind en kou. hem aanziende met bezorgdheid in haar Van Elsa Larsson had men niets oogen. meer gehoord, en de menschen praatten Zij kreeg geen antwoord. Hij had bijna niet meer over haar. Werd nu en haar niet eens verstaan. Al zijn aan- dan haar naam genoemd, dan sprong dacht was in beslag genomen door den het gesprek toch vlug op een ander brief, die beefde in zijn hand. onderwerp over. Al wat er te zeggen „Is er iets gebeurd, Johan?" vroeg viel, had men al gezegd. Er waren weer zijn moeder luider, met meer aandrang, andere dingen om over te babbelen. „Ja, moeder," zei hij, met een Zelfs juffrouw Lund zweeg over het vreemde, schorre stein, meisje, als ze damesvisite kreeg. „Wat dan?" vroeg ze angstig. „Mag Johan Rönne had zijn oogen en ik 't niet weten?" ooren den kost gegeven, zooals Ivar „Juffrouw Larsson zit in de gevangenis Olhv hem had aangeraden, en in alle of in een cel op een politiebureau.Ze richtingen had hij naar sporen gezochtwordt verdacht van juweelendiefstal." maar hij was er geen stap verder mee gekomen. Hij sprak Erik Lund maar Vervolg op blz. 24 Promotie in de techniek vereischt geschiktheid EN KENNIS! Zorg, dat ge Uw vak dóór en dóór verstaat - ook het weten schappelijke deel. PBNA heeft reeds duizenden daarbij geholpen en helpt ook U! Cursussen voor: Bouwkunde, Waterbouw, 'erktuigbouw, Electrotech- niek, Chemische Techniek, Middenstandsdiploma Boekhouden, Zuiveltechn. Reclame-assistent, enz. ARNHEM Ons gratis Prospectus P255/A wordt U op aan vraag gaarne toege zonden (nummer d u i d e I ij k vermelden)! door een jeugdig frisch uiterlijk, ook wanneer men vermoeid is, hoe ge makkelijk is dat doorKhasana Rouge en Lippenstift.Beide zorgen voor jeug I dige frischheid en bevalligheid en zijn tegen weer en water bestand en kissproot'. Voor een discrete klem' Superb, vooreen levendige kleur S corail of carmin Jttotig* 1.40, t. -.90, -.45 N.V The Globe Trading Co. Ltd., Singel 44, Amsterdam C.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 22