BLOEMEN EN BEELDEN Alleszins gemotiveerd was het, Alb. TermoWs monumentale beeld De Barmhartige Samaritaan een weid- sche ruimte te geven. Het De ViUiers-topje en zijn vijver leveren wel een doorslaand bewijs voor het welslagen dezer gecombineerde tentoonstelling Bloemen en Beelden. Een bijzonder initiatief is dit voorjaar in Den Haag genomende ge legenheid, dat er in bet Zui derpark 'nomvangrijke ten toonstelling gearrangeerd werd van bloeiende bolge wassen, is door de Haagsche beeldhouwers benut 0111 tusschen deze bloemen pracht gipsmodellen te exposeeren van nieuwe werken. Wel hebben guur- te en wind de eerste weken der tentoonstelling den toe loop van het publiek niet I11 den Bloementuin troffen we onder vele andere dit aardige beeldje van mej. M. Rosse. aangelokt, maar door dezelfde oorzaken kwamen de bloembollen ook maar heel traag in bloei, zoodat er juist op het oogenblik 'n onverwacht groot aantal tegelijkertijd bloem draagt. Vele groepen narcissen staan volop in kleur, an dere zijn nog niet eens ont loken, terwijl de hyacin ten op hun hoogtepunt zijn en er zelfs al tulpen ontluiken. En wat waarlijk verrast: de uitmuntende plaatsing en de prachtige werking van de beelden tusschen bloemperken, vijvers, bloe sems en groen. Hier is een zeldzame gelegenheid om De Barmhartige Samaritaan van Alb. Termote levert, van alle zij den vrij in het landschap staande, prachtige effecten tegen zijn kleu rige omgeving en de levendige lente luchten kennis te maken met dl wat er op het oogenblik in Den Haag aan beeldhouwkunst gepresteerd wordt in een omgeving, waar de werken veel sprekender tot hun recht ko men dan op iedere andere expositie. Een zeldzaam gelukkige gedach te, die in de zoele Meidagen de be langstelling van natuur- en kunst liefhebber ten volle verdient. De entree tot de beide bijzonder rijk met bloembollen beplante gedeelten van het Zuiderpark. het De Villiers kopje en den Bloementuin, waarin tevens het grootste gedeelte der zestig geëxposeerde beeldhouwwerken is ondergebracht, voert al dadelijk langs hreede bedden kleurige hyacinten. (Eigen opnamen)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 27