AANTREKKELIJKE KLEEDING D. stroom van verzoeken om aantrekkelijke mo dellen voor positie-japonnen bewijst afdoende, dat liet gros der vrouwen er prijs op stelt om er ook ge durende den tijd, dat er een kindje verwacht wordt, zoo goed mogelijk uit te zien. Daar het echter alles behalve gemakkelijk is, werkelijk goede, volkomen voor het doel geschikte modellen te vinden en het daarnaast zeker al even bezwaarlijk is om dikwijls een pagina aan dit onderwerp te wijden, verdient het wel aanbeveling, voor toekomstige moedertjes (Teekeningen Vobach-Recla) dat de jonge vrouwen, die meenen dat deze modellen haar te zijner tijd wel eens te pas zouden kunnen komen, deze bladzijde bewaren. De eerste japon met overslag behoeft geen commen taar, omdat dit model al vele jaren dienst doet; maar aan dat bekende weet de volant aan den rok toch een apart tintje te geven. De volgende, meer moderne mo dellen berusten allemaal op het principe, dat de ruimte van den rok op elastiek verwerkt is. Het i spreekt echter vanzelf, dat men op een gegeven moment ook dat elastiek iets zal moeten laten schieten, waar men bij het maken reeds rekening mee moet houden, zoodat men niet voor het feit komt te staan, in dezen tijd plots nieuw elastiek te moeten koopen. Ook al gaan we den zomer tegemoet, toch raden we het aanstaande moedertje aan, zich tot gedekte, rustige kleuren te bepalendaarbij is een mooi marine wel bijzonder op zijn plaats. Drukke impri- mé's dienen ook vermeden te worden en al kan zoo'n moderne „nop" er nog net mee door, voor de laatste weken doet effen het toch beter. Ten aanzien van de lengte kan men moeilijk alle gevallen over één kam scheren, maar over het algemeen zal de rok toch enkele centimeters langer genomen worden dan onder normale om standigheden. Zoowel het tweede als het derde model zijn bijzonder practisch, omdat ze, als ze na de bevalling weer op maat gemaakt zijn, geenerlei bezwaar opleveren bij het zelf voeden van den baby. Wat betreft de straatkleedij, zoo moge de wijde swagger dan al iets aan populariteit ingeboet hebben, in elk geval is hij nog niet van het tooneel verdwenen en vormt een ideale dracht voor dezen tijd van wach ten. Ook het afgebeelde losse eomplet- jasje verdient alle aandacht en het bij zondere voordeel is, dat een dergelijk complet na de groote gebeurtenis toeli een waardevol bezit blijft.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 30