Benut uw groml Ook de kleinen maken zich verdienstelijk De lachende tu in i er siertj es O ad en jong bezig aan den productieslag. Benut uw grond! Dit moge ons parool zijn voor thans en voor de toekomst. Van den grond moet alles komen, wat de mensch noodig heeft voor zijn levensonderhoud, op de eerste plaats: het voedsel. Deze waarheid dringt steeds sterker tot ons door. Nu men heden zoo eco nomisch mogelijk te werk moet gaan, is het zaak, uit den grond te halen wat er in zit. De kleinste stukjes die nen te worden bewerkt, om eenmaal de zoozeer verlangde gewassen op te leveren. Er is in den laatsten tijd een nieuw woord ontstaan: productie slag. Welnu, dit woord duidt aan, wat wij hierboven omschreven. Daarom aan den slag met den productieslag! Wiedt en bewerkt, zaait en poot zooveel ge kimt en de rest komt vanzelf. Het warme zonnegoud zal den grond doen smelten, bruisende regens zullen hem laving geven. En daarmee komt de wasdom, ten nutte der menschen. Wij brengen hier de foto's van oud en jong, aan het bewerken van den grond. Ook de kleintjes helpen mee en dit waardevolle werk zal een blijvenden indruk ma ken op het kindergemoed. Zij leeren er den ernst des levens door en het nut van den arbeid. En zij leeren liet lachend, spelenderwijs. Als zij straks smullen valide dan zegt vader of moeder wellicht: „Daaraan hebben jullie nog mee gewerkt!" En dan zwelt hun borst van ge- rechtmatigden trots. OH!} '/Piitlfl h versclie Groenten ri ng nut den arbeid. 7 huis zal moed et ongetwijfeld beloon en Zij worden mei den dag des hu ndiger i Eigen opnamen)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 20