DE SCHANDVLEK (Foto's Ufa) Angelika99 teas tie oorspron kelijke titel van (leze Ufa-film welke titans in Nederland onder den veelbelovenden bovenstaan- den naam wordt uitgebracht. Om eerlijk te zijn, is dit geen buitengewoon opwekkend verhaal en we twijfelen niet of iedereen, die deze film ziet, zal groot medelijden hebben met de vrouw, die vijf jaren van haar leven boet om voor een ouden heer te verbergen, dat er een vlek op zijn naam is gekomen. Het vreemde van dien gedachtongaiig is echter, dat door baar handelwijze wel een vlek op den naam van haar dochter komt, omdat haar dingen worden verweten, die niet waar zijn en die allesbehalve eervol genoemd kunnen worden. Het is een vreemde plichtsopvatting en liet is maar gelukkig voor de gemoedsrust van de toeschouwers, dat de betrokken dame eindelijk haar vergissing inziet en het volle licht over haar handelwijze laat schijnen. He spanning wordt trouwens uitsluitend veroorzaakt door het zwijgen van de beklagenswaardige vrouw, want hoe de toestand in elkaar zit, weet men practiscli reeds van het begin der film af. De kwestie is namelijk, dat de zoon van een geheimraad zijn werk bekroond ziet met een gouden medaille. Desondanks blijkt hij een groot bedrag aan geld noodig te hebben, waaraan zijn vader hem niet kan helpen. Het geld is bestemd voor een kunsthandelaar, die van geen uitstel wil weten; deze wilden schilder daarmee dwingen van zijn vrouw te scheiden, omdat hij zelf met haar wil huwen. De kracht, of beter gezegd, de macht van den eisoli is, dat de schilder een falsificatie gepleegd heeft en die met een certificaat heeft bevestigd. De schilder verongelukt dan met zijn paard, en als dan de kunsthandelaar een pressie op de weduwe wil uitoefenen, gaat een schot af en is ook deze man dood. Daar de vrouw hardnekkig blijft zwijgen over de door haar man gepleegde ver- valsching, neemt de recht bank andere motieven aan en krijgt zij vijf jaren straf uit te zitten. Een ad vocaat rust dan niet voor hij het naadje van de kous weet en als het eenmaal zoover is, is het niet moei lijk meer te raden hoe het drama eindigt. Olga Tschechowa en Albrccht Schönhals spelen samen dc hoofdrollen, zij als de vrouw en hij ais de Angelica (Olga Tschechowa) voor 't rervaUichte schilderij van haar mail, /lat zooveel ellende over haar braakt. De schoonvader (F. h'agrxler) hoort van den minderwaardigen kunst handelaar (Fr. Schajheitli) dat zijn beroemde zoo>i schulden heeft. De oude heer vermoedde echter niets van het minderwaardige spel dat er achter stak. advocaat. De eerste heeft nog steeds een zeer goede reputatie als actrice en het is opmerke lijk hoe zij die. ook in dit niet bijster aangrijpende dra ma, weet te hand haven. Schönhals is een sympatliieke verschijning, die met zijn rustig en waardig spel een goede partner voor haar was. Verder krijgen we dan nog een eerbiedwaardi- gen schoonvader van Friedrich Kayssler, een lief tallig dochtertje van Mar. v. Ditrnar en een zeerongun- stigen en onsym pathieke!! kunst handelaar van Fr. Scliafheitli. .1 (et veel moeite ge lukt het den advo caat (A Ibrecht Schönhahjde vrouw Olga Tschechowa er toe te brengen de ware toedracht te vertellen. Zij heeft haar straf reeds uit gezeten, doch 't gaat nu om de blaam, welke op den naam harer dochter rust.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 23