De betonmolens staan in rijen naast elkaar: van den eenen kant komen vrachtwagens met zand en grintvan den anderen kant de auto's met cement. Het is er een leven als een oordeel, kranen piepen, de molens rammelen, de lijten kraken. Na eenige weken is het hier echter stil geworden en ziet men alleen een tamelijk onopvallend heuveltje. (Foto's St&pf-Continental) Nadat het beton gedroogd is, wordt de arbeider afgelost door den soldaat. Terwijl de laatste hand aan het werk gelegd wordt, staat het geschut reeds gereed om te vuren. Een afdeeling, die, in samenwerking met het leger, groot aandeel heeft gehad aan de verrassende overwinningen der Duitsche troepen, is de Organisation Todt. De arbeiders van dezen dienst bouwden de groote autowegen, daarna den Westwall en toen het front in beweging kwam volgden zij het leger op den voet om bij het opruimings- werk, den bruggenbouw, de inventarisatie van den oorlogs buit en den aanleg van vliegvelden te helpen. Op het oogenblik is men bezig aan den bouw van artillerie stellingen aan de Pransche kust, een werk, dat veel inspan ning van de leden der organisatie eischt, doc.li dat met de snelheid en nauwkeurigheid wordt verricht, die kenmerkend zijn voor dezen dienst, welke in Duitscliland terecht een zeer goeden naam geniet. Een montagekraan biedt den handarbeiders de noodige hulp. De bewapening van het beton eischt vele ervaren krachten. Boven staan de molens, zoodat na de beëindiging van dit werk het beton uitgegoten kan worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 27