MET PINKSTEREN NAAR HUIS 30 In elk gezin met verspreide kinderen hebben hoog tijdagen als Kerstmis, Paschen en Pinksteren de bijzondere attractie, dat allen, die het kun nen, weer rond den familiedisch vereenigd zijn. Wie voor een paar dagen naar huis gaat, beperkt gaarne haar bagage en neemt dus zoo weinig mogelijk kleeren mee; dan is het vooral het mantelpakje, dat vele mogelijkheden biedt. Niet alleen, dat het een altijd correcte dracht is voor vele gelegenheden, maar valt de temperatuur niet mee, dan bestaat er ook niet het minste be zwaar om het jasje in huis - aan te houden. Van den anderen kant kan het zomersche pakje, dat eigenlijk niet tegen buien bestand is, voor het geval dat het dit jaar eens mis mocht gaan met het weer, uit stekend gecombineerd worden met een spor tleven swagger. Degenen, die van plan zijn om een zomerpakje aan te schaffen, doen daarom het beste, met de mogelijkheid van een combineeren met een reeds in 't. bezit zijnden swagger rekening te houden. Een ander niet te onderschatten voordeel van het pakje is, dat men alleen al door het meenemen van een paar bloesjes voor alle gelegenheden klaar is. Het eenvoudige hemd- bloesje voor de sportieve wandeling, een fleurig zijtje voor het gezellige etentje, of voor het visite-uur, waarop oude kennissen eens even komen aanwippen. Daar het vooral in dezen tijd van overvolle treinen aanbeveling verdient, met zoo weinig mogelijk bagage te reizen en dus zeker niet een hoededoos mee te sleepen, is het een goed idee, het in een neutrale tint gehouden hoofddeksel afwisselend te garneeren met een lint in de kleur van de blouse, die men onder het pakje draagt. Desgewenscht kun nen een sjaal, corsage of handschoenen in die zelfde tint de variatie nog geslaagder maken. Vader deed grootmoedig afstand van zijn plaid. (Foto Relang-Recla) Een mantelpakje biedt vele mogelijkheden. (Foto Haenchen-Recla) Een sportief bloes je voor de ochtend uren en sportieve wandeling. (Foto Georgi-Recla) Vele figuren zijn gebaat bij de blouse die boven op den rok gedragen wordt. (Foto Haenchen-Recla)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 30