WE vertelt de spiegel, als U deze lingerie draagt? Door de breede band van het ingewerkte zig-zag patroon, dat U bij liet afgebeelde Jnvena-hemdje duidelijk ziet, komt de goede pasvorm over de buste dubbel uit en krijgt U\v figuur een bijzonder jeugdig accent. Een klein rozentakje trekt de bustehouder in het midden samen, zoodat een wèl-kleedende, spits uitgesneden hals ontstaat. De bekoorlijkheid van het geheel wordt door luchtige, breede kant nog verhoogd. WEEKT1P VOOR DEN GROENTETUIN Wat vertelt Juveiia^ r f 1 I ilfr, 1 23 VLOT EN SPORTIEF CORRESPONDENTIE 31 76. Linnen japon, sportmodel, hals met kraag en revers, rok met voor- en achterbaan. Ben. stol4.50 m van 80 cm breed. 7-7. Japon van wit linnen met schouder- en rugstuk, hals met kraag, voorbaan van den rok met losvallende plooien. Ben. stol: 4.50 m van 80 cm breed. 78. Witte japon met onzicht bare sluiting, kraag en revers- zakgarneering. Ben. stof: 4.50 m van 70 cfn breed. 79- Geruite japon, V-hals met kraag en revers, schouder- en rugpat, sluit met twee rijen knoopen, wijde rok. Ben. stoi 4.50 m van 90 cm breed. 80. Effen japon, hals me: kraag en revers, sluit me: knoopen en knoopsgaten, rok met heupstuk, korte mouw Ben. stof: 2.75 m van 130 cm breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 40 - 42 - 44 - 46 Yan alle iu deze rubriek afgebeelde genummerde kos tuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 521/., et. voor complets, 37 ets. voor mantels en japonnen en 21 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maat- mnnmer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorgerdoor girostorting op No. '293681; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan het PATRONENKANTOOR „PANORA". NASSAUPLEIN 1, HAAR LEM, waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. De sperzie- en snijboonen bezitten nu twee bladeren, de twee kiem- lobben niet mee gerekend. De kiem- lobben zijn de groen geworden boon helften, die nu zacht zijn geworden. Bij liet uitplanten worden de planten zoo (liep in den grond gebracht, dat de kiem- lobben op den grond blijven liggen. Zoo- als u weet, bij de stokken plant men drie boonen, de stamboonen plant men stuk voor stuk uit. De plantafstanden gaf ik reeds den vorigen keer. In plaats van snijboonen kan men ook bij de stokken pronkboonen planten, deze zijn ook heel goed om in te maken, doch men moet ze niet laten hangen tot ze geheel volgroeid zijn. daar ze dan wel eens hard zijn ge worden. Onder de sperzie- of slaboonen worden ook gerekend de was- en clioco- ladeboonen. Dit zijn liefhebberssoor- soorten, die voor de groote inmaak, dus voor de fabriek, niet in aanmerking komen. Ik zou ze dan ook geen amateur- kweeker en inlegger willen aanraden. Het uitplanten van de boonen kan, bij goed losgemaakten grond, uitstekend met een plant- of poothout geschieden. Dit is in zijn eenvoudigsten vorm liet boveneinde van een spastee!. Dus het handvat of billetje en een klein eindje van den steel. Dit eindje steel loopt langzaam uit in een punt. De betere planthouten zijn hol, daardoor wordt de grond niet llard, zooals bij den eersten vorm (men perst dan den grond opzij) maar men steekt er een stukje uit. De aardappelen steken een spruit boven den grond, bij 't wekelijkseh doorschof felen van den tuin wordt liet nu uit kijken. Het is weliswaar geen kwestie van leven of dood, maar toch is het beter, dat de spruiten niet beschadigd worden. De koude heeft, den groei van de spinazie belemmerd en op verschil lende plaatsen is het gewas zelfs om gevallen. liet, beste is afschoffelen en opnieuw zaaien. De sla- en koolplanten waren, op niet beschutte plekken, ge heel rood gekleurd; dit is ook de schuld van de kou. Nu liet zachter wordt, kleuren ze uit zichzelf bij, alleen vallen enkele bladeren af. De wortelen en Mei- rapen en scliorseneeren zijn nu opge komen. Meteen is ook te zien, waar het gewas te dicht staat. Door voorzichtig enkele uit te trekken, die stijf tegen elkaar staan, maken we nu reeds groei- ruimte. Het onkruid, dat we aantreffen, wieden we meteen uit. De erwtensoorten vertoonen nu volop bloem. Als men vruchtzetting bemerkt, wordt de stengel boven de gevormde vrucht tusschen duim en vinger afgenepen. Liefst laat men een bladafstand tusschen de vrucht en de plaats waar men innijpt. Door liet innijpen groeien de gevormde vruchten beter uit. Voor groene erwten is het niet noodig, evenmin als voor captieijners, maar voor peulen is het beslist aan te raden. M. T.STBGEMAN Mej. J. te Arnhem. De oude inkt vlekken kunt u misschien nog verwijde ren door het. hout met fijn schuurpapier af te schuren. Er blijven dan lichte plekken over. deze wrijft u dik in met donkere was en laat deze eenigen tijd intrekken. Het is zeer goed mogelijk, dat de lichte plekken na de eerste behandeling niet geheel weg zijn, maar na een paar maal inwrijven met was ver dwijnen ze geheel. Den haard kunt u met haardenwas weer aardig opknappen. Mevr. 8. 8. te Landsmeer..Stoomt u de zijde eens boven den damp van kokend water en strijkt u het goed daarna aan den linkerkant op. Juvena lingerie ivordt in bijna alle goede zaken verkocht. Waar niet, vrage men het adres van den dichtstbijzijnden leverancier aan Jos. Könings, Kon. Wilhelminalaan j75, te Voorburg. Wilt U s.v.p. Uw naam en adres in blokletters schrijven t

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 31