DE FILM OP DEN BURGERLIJKEN STAND De 700.000 gezinskaarten zijn geborgen in vele dezer stellingen op de zolders. Het projectietoestel, waarop de films worden afgelezen. Al naar gelang de kaarten al of niet aan beide zijden beschreven zijn, worden op één film tusschen 300 en 600 De films tn de stalen kaarten opgenomen. Uit deze foto blijkt wel het groote leasten. (Eigen opnamen) voordeel van het nieuwe systeem wat de plaatsruimte, betreft Het arcliief van het bevolkingsregister te Amsterdam werd te uitgebreid, was in ieder geval zoo uitgebreid geworden, dat het vraagstuk der opberging een zeer lastig vraagstuk werd. Op de zolders van het Burgerlijke Stand - gebouw aan het .Singel staan bijvoorbeeld in lange stellingen opgetast de z.g. gezinskaarten, 700.000 kaarten van 36 x 23 cm, die heel wat ruimte in beslag nemen, min of meer onderhevig zijn aan den invloed van vocht en stof enz. Al deze nadeelen heeft men vermeden door van alle kaarten een foto te maken op films, die 600 opnamen bevatten. Aldus zijn ruim 1.057.000 opnamen gemaakt, ge borgen in 1765 cassettes, welke een plaatsje vinden in acht stalen kasten. De films, dus de kaarten, kunnen afgelezen worden op een projectietoestel, dat bij de kasten is geplaatst, zoodat de twee ambtenaren, die de toestellen bedienen, zon der hun stoel te verlaten het geheele archief, dat in den ouden vorm stelling na stelling op de zolders beslaat, onder bereik hebben. Het negatief van de films is natuurlijk veilig opgeborgen in een brandvrije kluis. terwijl de 1765 cassettes met 1.057.000 opnamen in de stalen kasten nu slechts een klein hoekje van een der zalen vragen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 6