Taschje in kruissteekborduurwerk ^^ct ^elier am tegen tandsteen GENEESMIDDELEN EN GENEESWIJZEN Kflets pose yyy fi- yw V vvvv yvy WW Aan den voorkant wit, aan den achterkant aan getast door tandsteen ANNONCES BETREFFENDE worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelen en Geneeswijzen, waarvan het Secretariaat is gevestigd: SEGBROEKLAAN 33 - 's-GRAVENHAGE Hoewel de avoniltaschjes den ,af- geloopen winter bij velen in liet vergeetboek zijn geraakt omdat er wegens de verduistering minder werd uitgegaan dan vroeger, zal menig jong meisje tocli graag zoo'n gezellig dingsigheidje tot haar bezit willen re kenen. Vooral wanneer we zoo'n taschje in de kleur van onze japon kiezen, kan het een waar succes worden. Daarom maar eens vlug gespeurd in onze lap penmand naar een stukje zijde voor de voering en een stukje borduurgaas voor den bovenkant van ons taschje. Het prettigst werken we wel op het zoogenaamde stramiengaas, omdat dit een grootere stevigheid verleent, maai bij gebrek hieraan kunnen we ook Aida- gaas of canvas (dit is jute met een mooi gelijk weefsel) nemen. In de beide laat ste gevallen verdient het aanbeveling tusscheu de zijden voering en het over- trekje een lapje linnen of ongebleekte katoen voor de meerdere stevigheid aan te brengen. De maten van hei taschje bedragen. wanneer dit geheel is afgewerkt, pirn. 16y., x 8% cm. Deze ma ten verkrijgen we door op eiken cm van het stramien 5 kruisjes in de hoogte en de breedte te wer ken. Het spreekt vanzelf dat we het taschje ook grooter kunnen maken en wel door eenvoudig wat minder kruisjes op eiken cm bijvoorbeeld drie te bor duren. Het borduurwerk wordt in vijf kleuren met splijtzijde uitgevoerd. Hierbij maken we gebruik van liet eetpatroon, dat door ver schillende teekentjes de toe te passen kleuren aangeeft en bovendien nog den juisten vorm van het taschje laat zien. Ons taschje, dat bij een zwart ja ponnetje is gedacht, werd in de kleuren: zwart (voor het fond), flets rose, fuchsia- kleurig rood, heel zacht lila en donker goud uitgevoerd. Naar gelang van de grootte der kruisjes wordt telkens met een heelen of lialven draad der splijt zijde geborduurd. Is het borduurwerk af, dan vouwen we rondom langs het geborduurde stukje stof een smal zoompje. De voering wordt precies volgens het model van liet overtrekje geknipt en daarna netjes tegen het gebor duurde gedeelte van ons taschje ge zoomd. Daarna wordt liet werk aan den kant van de voering met een heet ijzer flink geperst en in den vorm van de tascli gevouwen. Vervolgens worden de zij kanten tegen elkaar genaaid, terwijl aan den binnenkant één groote of twee kleine drukkers worden aangebracht voor de sluiting. bestaat niet alleen uit het zorgvuldig en regel matig borstelen van het geheele gebit. Zelfs als Uw tanden er helder wit uitzien, kunnen zij nog aangetast zijn door tandsteen. Tand steen is veel gevaarlijker dan velen denken In vele gevallen is het de oorzaak van het losraken der tanden, die ten slotte uitvallen. Alleen de regelmatige, mechanische verwijde ring van het tandsteen was tot voor korten tijd mogelijk. Tegenwoordig is het echter vrij wat gemakkelijker, een schitterend wit en een gezond gebit te bezittenEr is een nieuw Nederlandsch tandpasta, dat tandsteen met succes tegengaat: Solidox-tandpasta. Het is het eenige Nederlandsche tandpasta, dat Siilforicin- olcaat bevat (Ned. Octr. 19178). Wetenschappe lijke onderzoekingen hebben aangetoond, dat Sulforicinoleaat het aangewezen middel is voor de bestrijding van tandsteen. Begin daarom nog heden Uw gebit te verzorgen met Solidox. Gebruik Solidox-tandpasta tweemaal per dag en ga tweemaal per jaar naar Uw tandarts. ffi ZACHT LILA 0ZWART 0DONKER GOUD FUCHSIAKL. ROOD Water uit de pomp of water uit de kraan? De ouderwetsche methode of het moderne hygiënische Nefa? In beide gevallen geeft U de voorkeur aan het moderne comfort. Nefa is uiterst hygiënisch. De ouderwetsche wasch- methode is vervallen, omdat het dis creet wordt vernietigd na 't gebruik. Dit sterk absorbeerende celstofverband s absoluut zuiver en heerlijk zacht. VAN EEN GOEDE TAND VERZORGING

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 31