Nieuw-Middelburg sche gezelligheid If et terras vaneen Middel- burgseh noodeafé: troffen we eigent ijk zulke gezellige pleisterplaatsen in het oude Middelburg niet veel te weinig aanf En zal straks de Markt ons n iet overvloed van zulke zit jes moeten bigden f Jyicht. hygiëne, overzichtelijkheid, rust die vinden ree at in de •noodwinkels vaal, meer dan in de on de winkelpandeneen goede leer voor de toekomst (Eigen opnamenj Aan de stem m ing on der personeel en klanten ziet u wel, dat Middel burg niet van plan is bij de pakken te blijven neerzitten. En wanneer de modezaken in haar noodwinkels al zoo feestelijk en gezellig voor den dag weten te komen, dat de meest gehaaste wielrijdster zich nog tot een kijkje laat verleiden, dan belooft dat toch wel wat voor den we deropbouw van Middelburg. En bij aüe beperktheid van de ruimte in de houten nood cafe's heeft men er toch een lichte, vriendelijke, vroolijke sfeer weten te bereiken. niemand zal er ons op aanzien, dat wij niet voldoende oog gehad zouden hebben voor de sfeer en de karakteristieken, die 't historische Middelburg rijk was: daar van hebben wij in woord en beeld te herhaalde lijk getuigd. En dat de oorlog ons zulk een groot deel daarvan gekost heeft niemand die het dieper betreurt dan wij. Maar nu de zaken eenmaal zoo staan, kunnen we toch toe geven, dat, hoeveel Middelburg ook verloren heeft, het thans toch ook wel iets winnen kan bij den herbouw. Dat is ruimte, comfort, hy giëne bijvoorbeeld. En niet in de laatste plaats ook: gezelligheid. De gezelligheid, die nieuwe opvattingen en toepassingen kunnen brengen in huizen en straten, winkels en restaurants. En het zal de taak van architecten en hou wers zijn, de oude sfeer van Middelburg met die moderne gezelligheid tot een harmonisch compromis te brengen. Wat die gezelligheid beteekenen kan. daar van krijgen we op 't oogenblik al een voor proefje in de noodop lossingen, die men voor winkels en restaurants heeft, moeten zoeken. Wie la ngs de Middel- burgsche noodwinkels wandelt, zal dadelijk heseffen, dat er in dit opzicht iets aan 't ver anderen, aan 't verbe teren is in den geest der ondernemers. En bij den definitieven we deropbouw zal met de nieuwe eischen reke ninggehouden worden bezoekers, koopers en middenstand zullen er wel bij varen, Zelfs is hei verrassend te zién, hoe oolc het exte rieur van zoo'11 nood- winkel een gezellige noot kan brengen in de kort geleden zoo zwaar ge teisterde stad.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 12