In de Walchersche weiden Hl heeft wel lang geduurd van 't jaar: kou en droogte gaven 't gras maar weinig kans. Maar eindelijk gaven de weiden dan toch vorsch groen voer genoeg om het vee de stallen uit te laten en het land in te sturen. Dan krijgt het landschap ineens zooveel klour en leven meer. En als dan de Walchersche meisjes in haar kleurige dracht tegen melktijd de weiden intrekken, dan is het Zeeuwsehe landschap een idylle van welvaart en van feestelijke blijdschap. /,iet er dat niet uit naar een feest, als de. meisjes tegen melktijd de wei intrekken? .tan het male poortje van den hof worden de volle voor de melkrijders, die :i on middel ijk naar de kannen gereedgezetfabriek in Middelburg verroeren. Jje emmers gaan aan i jukmaar voor de kannen maakt de dorpssmid een vernuftig wagentje. Alleen moet u niet geloovon, dat ze er zoo slordig en gemakkelijk als vroeger mel de versche, warme, blanke melk omgaan, en u zoo maar naar hartelust een paar glazen ervan zullen presentceren. Molk is in onzen tijd een kostbaar vocht en practisch alles wat gewonnen wordt, gaat naar de fabriek ter standaardiseering. Vandaar dat u 's morgens en 's avonds de gevulde kannon hij don ingang der boerderijen langs don weg postecren ziet, waar de melkrijders van de fabriek ze afhalen om ze in Middelburg onmiddellijk te laten verwerken. Wat daeht u? Dat u van zoo'n goed- lachsch Walchersch boerinnetje toch wel een glaasje loskrijgt! Probeert u 't 'ns! Zoo gul als ze is met haar lach, zoo zuinig is ze op de melk! (Eigen opnamen i Jje koe is de emiige, die zich met geen distributie ophoudt 1. it- de ein uiers goal de melk door de zeel de kannen in.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 13