OSS HEEFT EEN NIEUWEN BURGEMEESTER Huilers van „St. Wittibrord" en muziek van de Hartogfabrieken in den feeststoet, bij de Mulling ran burgemeester de Bourbon en zijn familie. Mr. Louis tie Bourbon plechtig geïnstalleerd Tot burgemeester van de nijvere Brabantscbe gemeente Oss werd benoemd de burgemeester van Escharen en Gassel, mr. L. J. H. Cb. A. de Bourbon. Oss heeft hiermee een letterkundigen burgemeester gekregen, daar mr. de Bourbon een bekend schrijver en dichter onder de jongeren is. Behalve deze bijzondere kwaliteiten bezit de nieuwe burgemeester in 't oog loopende eigenschappen van gemeen schapszin. Hij is een rustige en evenwichtige per soonlijkheid. die de behoeften en de nooden der onder zijn leiding gestelde gemeente ongetwijfeld zal peilen, trachten te voldoen en te lenigen. Zijn plechtige installatie werd een feest, waaraan allen met vreugde en sympathie deelnamen. Een deputatie uit don Raad, ver gezeld door muziek en ruiters, haalde den burgemeester en zijn familie aan de grens der stad in. Na oen opgewekt „welkom" trok de stoet naar het gemeentehuis, op welks bordes mr. de Bourbon een dankwoord De nieuwe burgemeester run Oss, de E.A. heer mr. L. de Bourbon, luisterend, met zijn echtgenoote, naar de zanghulde. Burgemeester de Bourbon en familie doen hun intrede te Oss. De jeugd van Oss zingt het welkomstlied uit volle borst De plechtige installatie. Wethouder Cremers hangt, mr. L. de Bourbon de ambtsketen om. sprak voor de hartelijke ont vangst. Een groot» menigte nam dit dankwoord in ontvangst. In een bijzondere raadsvergade ring werd vervolgens de nieuwe burgemeester geïnstalleerd. Wet houder P. J. Cremers sprak de installatie-rode uit. De burgemeester heeft hierop geantwoord en gezegd, dat hij al zijn aandacht zal wijden aan de belangen van handel, nijverheid én landbouw en dat bij lioopto op oen goede verstandhouding, die een grooten bloei der gemeente ten gevolge mocht hebben. Een drukke receptie besloot de plechtigheid, waarvan wij hier de foto's brengen. De groots belangstelling voor het. raadhuis te Oss tijdens de toespraak van den nieuwen burgemeester. Foto's: oigen opnamen (5). net Zuiden (1)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 20