GESCHEIDEN OP STAP "t De burgerlijke beleefdheid gebood hem, zijn vrouw op deze wijze bij het uitstappen behulpzaam te zijn, doch het liefst had hij haar uit zijn armen laten vallen. Tiet was het begin van den lacht, toen bij het eerste oponthoud het gezelschap zich ergens ging laven (Viktor de Kowa en TIeli FinlcenzeÜer.) Een vermakelijke film over de kibbelarijen van een jong echtpaar en hoe ten slotte de tijd, bet verstand en de jaloezie zegevieren over het wangedrag van een klein hondje. De film is van Tobis. Deze film met Viktor de Kowa en Heli Finkonzellcr is onge twijfeld een van de aardigste films van den laatsten tijd. liet gaat over een kibbelpartijtjo van twee jonge mensclien. die pas in den eoht zijn verbonden. Is een ruzie op zich zelf al 'n aantrek kelijkheid voor heel veel mensclien, zoo dra het een ruzie betreft tussclieu twee geliefden, heeft de heele we reld er om zoo te zeggen aandacht voor. Viktor de Kowa is de manne lijke en Heli Fin- kenzeller de vrou welijke helft van het ruziënde echt paar, en al zullen velen de Kowa lie- ver in 'n meer man nelijke houding zien, dan waarin hij hier getoond wordt als dr.Delius, het moet erkend worden dat hij toch wel een zekere be- De vrouwelijke detective stelde tij dens de reis alle pogingen in 't werk om tegen den jongeman'n overtuigend bewijs in banden te krijgen. Nu hij wist dat zijn vrouw hem begluurde, was hij extra-vriendelijk tegen de jongedame, die hij eigenlijk in zijn hart niet kon uitstaan. Per gondel zullen zij een tocht door de kanalen van Venetië gaan maken. De reisleider op zijn beurt, die niets wist van het echtelijke drama, pro beerde het de jonge vrouw zoo aan genaam mogelijk te maken en de attenties, die hij haar bewees, wak kerden de jaloezie aan bij den ge derailleerde» jongen echtgenoot. In middels zat de oorzaak van alle ellende, onbewust van zijn misdaad, rustig op den schoot van 't vrouwtje. (Heli Finkenzeüer en Hans Olden (Foto's Tobis) minnelijkheid ten toon spreidt, welke aan zijn populariteit geen schade doet. Pittiger en daarom ook aantrekkelijker is Heli Finkenzeller als het splinternieuwe vrouwtje van dr. Delias. Zou hij niet zoo spoedig zijn aangebrand en zou zij een grootere toeschietelijkheid betoond hebben, betreffende het hondje dat por se mee op de huwelijksreis moest, dan was er geen aanleiding geweest, de romantische ver wijdering en als gevolg daarvan ook weer de toena dering van dit tweetal in filmheelden vast te leggen. Nu is er echter reden te over geweest om dat te doen, want niet alleen willen ze gerechtelijk weer van elkaar af, doch bovendien gaan ze „om te vergeten" afzonderlijk op reis. En 't is dan, dat het dankbare toeval, dat altijd in films te hulp geroepen wordt, als men er menschelijkerwijze geen gat meer in ziet, den beiden ongelukkigen verliefdon eenzelfde idee bij brengt en zij zich alle twee bij een reisgezelschap aan sluiten, dat per autobus een rondreis door Italië gaat maken. De inmenging van een venijnige vrouwelijke detective, de prachtige omgeving, en heel veel jaloe zie, zijn dan de oorzaak, dat de afzonderlijk be gonnen huwelijksreis gelukkig en tevreden samen eindigt en wel juist op 't moment dat de aanhangig gemaakte echtscheiding wordt uitgesproken, welke door iedereen, behalve dan door de twee belang hebbenden, wordt erkend. Zoo is het geheel een prettige aaneenschakeling geworden van de capriolen van twee menschen, die door een kleinigheid hun stuur kwijtraken on dan door een reeks kleinigheden weer tot elkander worden gebracht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 23