WEEKTIP VOOR DEN GROENTETUIN Wat draagt V onder Uw zomertoilet 1 Sportieve jurken voor den zomer CORRESPONDENTIE Juvena-model is niet alleen teer, luchtig en zomersch, - maar het zorgt er ook voor, dat Uw lichte zomertoilet beter valt dan ooit. De lingerie bezit aan den rand een bijzonder elastische zoom, en ook onder de buste is het hemdje met een gummidraad afgewerkt, zoodat het volledig glad en zonder opkruipen om het lichaam sluit. Daarbij komt nog de buitengewoon veerkrachtige en soepele lingeriestof, waardoor de bovenkleeding zoo mooi en elegant kan vallen. Dit Juvena-model is zeldzaam verfijnd en, zooals alle Ju vena, ideaal voor de elegaute vrouw. XT an alle lil deze rubriek afgebeelde genummerde costuuros, die ontleend zijn aan het mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 52'/, ets. voor complets, 37 ets. voor mantels en japonnen en 21 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjos en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven 't gewensehte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293631 door toezending van het bedrag per postwissel of In postzegels aan het PATRONKN'KAN- TOOR ,,PANOKa", NASSAUPLEIN 1, HAARLKM, waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. IV zomerandijvie moest eigenlijk niet later dan half Mei worden ge zaaid. Maar gezien de koude was het beter uit te stellen, daar anders het gewas zich slecht ontwikkelde en daar door spoedig bloem zette, het zooge naamde doorschieten. Het is het beste, de zaden meteen op de blijvende plaats te leggen, zoodat niet verplant behoeft te worden. De afstanden op en tusschen de regels is 30 cm, terwijl men zeker heidshalve vier zaden bijeen legt. Komen er meer dan twee op, dan ver wijdert men die. De winteramlijvie wordt eind Juni gezaaid, maar deze wordt weer op bedjes uitgestrooid en later op de plaats van de sla en sperzie- boonen uitgeplant. Voor de winter amlijvie kiest men als soort „Volhart", maar voor de zomerandijvie doet men het beste krulandijvie te kiezen, daar deze nog al eens als sla wordt genut tigd. Bindt men de struiken van elke aiulijviesoort dicht, waardoor het blad blad geel wordt, krulandijvie mag niet worden opgebonden, daar deze spoedig gaat rotten. Deze wordt met een mat of door middel van zakken afgesloten van het licht, waardoor hetzelfde effect wordt bereikt. Begin Juni wordt ook koolraap gezaaid. Evenals de reeds eerder gezaaide koolsoorten, wordt het zaad op rabatjes uitgestrooid. Natuur lijk ook weer niet te dicht, De koolrapen, niet te verwarren met raapkool, kunnen worden uitgeplant op het land, waar de vroege aardappelen zijn afgekomen, net onderscheid tusschen koolraiyp en raapkool is in het oog loopend. Kool raap groeit in den grond en wat we eten is de verdikte penwortel, raapkool groeit op den grond en het eetbare deel is de vleezig geworden stengel. De laatste wordt hier niet in het groot geteeld, maar komt, in amateurstuinen vrij veel voor. Tot half Juni kan men raapkool zaaien en ze later verplanten. De af standen zijn op en tusschen den regel 40 cm. Het beste is de planten uit te zetten iri greppels, die men daarvoor apart heeft gemaakt. Wordt de stengel vleezig. dan aardt men de plant aan, zoodat het eetbare deel in het donker wordt gevormd. Het blijft dan malseher. vooral in droge zomers. De koolraap wordt verplant op afstanden van 60 cm, niet in greppels, maar op het, land. De boerenkool wordt nu ook gezaaid en later verplant op afstanden van 45 bij 45 cm. Als plaats zou men kunnen benut ten de rijen van de tuinboonen of vroege erwten. M. T. STEGEMAN Mevr. 6. B. 8. te Maastricht. U kunt het katoen gerust eerst gebruiken en daarna de kant wassohen. De kant kan in sop worden uitgekookt, daarna ge- wasschen en eventueel gebleekt. Mevr. 0. K. te Dordrecht. Het was- schen van velours-chiffon is niet een voudig, daar de pool van het weefsel vlug plet. Wanneer het mogelijk is, kunt u de avondjurk beter door een goede chemische inrichting laten behandelen. Moet u het echter zelf doen, week het goed dan in lauw sop. Sla het er door en geef het, als het noodig is, een tweede sop. Breng het goed druipnat van het eene sop over in het andere. Spoel het in ruim lauw water zonder te wringen of te knijpen. Hang het goed druipnat met den rechterkant naar buiten opeen hanger en laat het drogen. Stoom hot boven den damp van kokend water. Voor het strijken hebt u een helpster noodig; deze houdt het warme ijzer met den onderkant naar boven, terwijl u het goed met. den linkerkant over het ijzer trekt. 76 L-.nnen japon, sportmodel, hals met kraag en revers, rok met yoor- en achterbaan. Benoodigde stof 4.50 m van 80 cm breed. 77. Japon van wit linnen met schouder- en rugstuk, hals met kraag, voor-, baan van den rok met losvallende plooien. Benoodigde stof 4.50 m van 80 cm breed. 78. Witte japon met onzichtbare sluiting, kraag en revers, zakgarneerlng. Benoodigde stof4.50 m van 70 cm breed. 79. Geruite japon, V-hals met kraag en revers, schouder en rugpat, sluit met twee rijen knoopen, wijde rok. Benoodigde stof4.50 m van 90 cm breed. Verkrijgbaar In de maten 40-42-44-46. Teekenlngen Ann Wagenaar Juvena lingerie wordt in bijna alle goede zaken verkocht. Waar nietvrage men het adres van den dichtstbijzijnden leverancier aan Jos. Könings, Kon. Wilhelminalaan 4 75, te Voorburg. Wilt U s.v.p. Uw naam en adres in blokletters schrijven

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 31