MIDDELLA MDSCHE ZEI iMOW! „smybha BODEKAMESOS, cypous CyREtfAlKA EOyPTE De acropolis van Lindos, de op één na grootste stad op het eiland Rhodes. Zij speelde in de oudheid een belangrijke rol. Rechts boven: Een nauw straatje in het oude Rhodes, karakteristiek voor een vestingstad: weinig plaats innemend en gemakkelijk te verdedigen. De kust van de meeste eilanden is vol Een herinnering uit den tijd der baaien, die natuurlijke havens vormen. Turken: moskee met minaret. (Foto's Holland' ridders, ook genoemd Hospitaalridders of Malteezerridders, die haar tot het laatst toe tegen de Turken verdedigden, een bolwerk van West-Europa tegen de ongeloovigen. En zoo is Rhodes gebleveneen oud middeleeuwsch, van sterke wallen voorzien stadje, met nauwe straatjes, waar men nog in de „Ridder straat" de goed bewaard gebleven huizen der acht „tongues" of compagnieën kan vinden. Elke natie van de internationale orde der ridders van St. Jan vormde zoo'n „tongue" en elke „tongue" had de taak een bepaald deel van de wallen te verdedigen. Op feest dagen, en hier is het woord traditie weer op zijn plaats, hangt men in het centrale gebouw der ridders, dat nu een museum is geworden, de acht vlaggen van deze „tongues" uit. De Italianen, die den Dodekanesos sedert 1912 in hun bezit hebben, lieten het karakter van de oude stad onaangetast en bouwden de nieuwe in Venetiaanschon stijl, zoodat hier de middeleeuwen, de renaissance en de moderne tijd op ongezochte wijze in elkaar overgaan. GRIEKEN urn KRETA

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 15