II ©TEL S 5RS5 VOOR HET 1 OPGROEIENDE GESLACHT Duitschland telt twee- duizend jeugdherbergen - 26 Als in Duitschland de -jongelui op stap gaan, hetzij per fiets, hetzij te voet, weten zij, waar zo aan het eind van een prettigen, doch wellicht in- spannenden dag het moede hoofd kunnen neerleggen. Op een dagmarsch afstand, over het geheele land"ver.' spreid, liggen dikwijls in een prachtige omgeving de jeugdherbergen, naar de eischen des tijds ingericht, waar iedereen, die over een legitimatiebewijs van de jeugdorganisatie beschikt, voor een paar dubbeltjes kan overnachten. Hoewel ook volwassenen toegelaten worden, heeft de jeugd echter den voorrang: alle jonge lieden van 10-25 jaar kunnen op deze wijze in Duitsch land een heerlijke vacantia van bijv. veertien dagen doorbrengen voor een bedrag van 25-30 R. M. in totaal dit is dus ongeveer twintig gulden. De herbergen zijn ook toegankelijk voor de Nederlandsche jeugd, zooals de overeenkomstige Nederlandsche instellingen door Duitsche jongens en meisjes bezocht kunnen worden, men logeert er gewoonlijk slechts één nacht om dan verder te trekken. Dit trekken geschiedt in Duitsch land dikwijls in groepsverband, doch ook kleine „gezel schappen van twee of drie jongens of meisjes kunnen op deze wijze zonder zorgen en zonder groote financieele opofferingen van de schoonheid van hun land genieten. De bouw en instandhouding van de herbergen, die des De mooi ingerichte keukens van de jeugdherberg te Tübingen. Jeugdherberg in Brandenburg. winters niet ongebruikt blijven, aangezien mén daar dan op leidingscursussen geeft, worden voor 'n groot deel door de jeugd zelf gefinancierd: elk schoolkind betaalt per maand één pfennig (3/4 cent) en ééns per jaar houdt men een algemeene inzameling. Naast elkaar: De jeugdherberg te Tübingen en de jeugdherberg te l'0<zen in Oost-Bruisen, welke plaats biedt voor plm. HO gasten. "■'iiitiiii

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 26