IN IET FIETSIBFFE1TIE Een extra-bloesje neemt niet veel plaatsruimte in. Of we nu zuivere zijde hebben of lavable, kunst zijde, linnen of katoen, zaak blijft het om een sportief dessin te kiezen en dat liefst in een niet al te besmettelijke tint. Zoowel marine met een bordeaux stipje als naturel linnen met een fijn ruitje in rood of marine zijn hij uitstek geschikt voor dit doel. (Foto Georgl-Itecla) Een mantelpakje met een rokje, dat voldoende bewegingsvrijheid biedt en niet tot boven de knieen optrekt, ts de ideale dracht, ten minste als het sportief is. (Foto Relang-Rccla) een vaste standplaats uit kiezen en van daaruit de om geving gaan verkennen, dan bestaat er niet. het minste bezwaar om een koffer met schoenen, toiletgerei en an dere artikelen, die niet kreu ken, vooruit te sturdh. Denkon we ergens slechts kort te blijven, dan doen we beter inet ons heele heb ben en houden in '11 koffertje mede te nomen, terwijl er ook nog heel wat in de ba- gage-tasschen ge borgen kan worden. De meest prac- tisclie dracht is wel een mantelpakje, plus voor slecht weer 'n waterdich te regenjas, waarbij dan een sportieve vilthoed gedragen kan worden. Ook de moderne bandeau kan goede diensten bewijzen, terwijl weer anderen maar het liefst zonder hoed fietsen. Zij dienen er in elk ge val voor te zorgen, dat ze een regen- kapje in haar zak hebben. Het meest aan te bevelen zijn bloesjes van sportieve makelij en men neme vooral ook geen gekleed dessin. Een eerste vereischte is echter, dat ze niet besmettelijk zijn; vandaar dat een fond van marineblauw of wijnrood zoo praetisch is. Daar ons klimaat uitmunt door wispelturigheid, verdient het ook aanbeveling, een warm vest of ondoordringbare windjacke mee te nemen, daar niets meer den domper op het genoegen zet dan koude te lijden. Al fietsen we liefst met een paar stevige stappers, er dient toch ook een wat gekleeder schoen meegenomen te worden, terwijl niets heerlijker is dan na een vermoeienden dag op de slaap kamer tijdens het verfrisschen met pantoffels rond te sloffen. Waar het een eerste vereischte is, vóór het vertrek zorgvuldig te overwegen welke kleeren het meest praetisch zijn voor onderweg, waarbij de factor van onderling combineeren een groote rol speelt, zoo leert de ondervinding, dat men ook kleinigheden als een naai-garnituur, zak-apotheek of kaartjes stopkatoen niet mag vergeten, daar het kan voorkomen, dat men anders in kleinere plaatsen misgrijpt. E11 wie zijn schoenen liefheeft, neme niet alleen een paar leesten mee, maar ook de juiste schoen-crème. Voor koelere dagen pakken we een wollen blouse in ofwel we nemen een gebreid vestje mee. In elk geval ris- keeren we niet, dat plotseling invallende koude ons genoegen kan bederven. (Foto Niebukr-Rccla) Voor tafel verfrisschen we ons niet alleen, maar trekken ook een aardig zomerjurkje of een wat gekleedere blouse aan. (Foto Haenchen-Recla) Als we met vacantie gaan, verdient het altijd aan beveling, zich op het ge bied van bagage de uiterste be perking op te leggen en dus niet alleen met beleid te pak ken, maar ook van te voren angstvallig te overwegen, wat we wél en wat we niet zullen meenemen. En dan hebben we het tegenwoordig heel wat ge makkelijker dan vroeger, omdat men zelfs in het meest gedis tingeerde hotel kan volstaan met desnoods een gekleede blouse, hoewel een dun zijden jurkje, dat we natuurlijk opgerold meenemen, ook algeen bezwaren hoeft op te leveren. Is het de bedoeling dat we

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 30