W Wat in Uiv linnenkast nog WEEKTIP VOOR DEN GROENTETUIN Wm. Van alle in deze rubriek afge beelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode album „Zomcrpracht", zijn patro nen verkrijgbaar tegen den prjjs van 521/* ct. voor complets, 37 ets. voor mantels en japonnen en 21 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderklee- ding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummcr. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger door girostorting op No. 293031; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan het PATRONENKANTOOR „PAN O RA", NASSAUPLEIN 1, HAARLEM, waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Nr. 144-145 Is op de teekening van effen stof vervaardigd, doch daar wij op bon K slechts bedrukte stoffen kunnen koopen den ken we ons dit geheel In een klein ruitje van kunstzijden materiaal. De deelen In con- trasteerende stof kunnen dan eventueel schuin geknipt worden. Het bijpassende manteltje Is zeer eenvoudig. Benoodlgde stof: 5 m zijde van 90 cm breed. Het volgende japonnetje, nr. 1 46, Is van kantstof vervaardigd, doch kan natuurlijk des- gewenscht van gebloemd materiaal worden genomen. Benoodlgde stof: 3 m van 90 cm breed. Het volgende toilet, nr. 147, wordt weer gecompleteerd door een kort manteltje, nr. 148. Ook hiervoor zou een uiterst fijn ruitje het meest geschikte materiaal zijn. Benoodlgde stof: 5 m van 90 cm breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 40,42.44.46 Wij ge b ruiken bon K P\at was nog eens een gezellige verrassing toen we vernamen dat de letter K van onze textlelkaart recht gal op het koopen van een zomerjaponnetje oï de benoodlgde stol daarvoor. Wij maken er natuurlijk gretig gebruik van en hierbij plaatsen we dari ook enkele vlotte modelletjes, die zeer zeker bij onze lezeressen In den smaek zullen vallen. In de maand Juni wordt er met het zaaien rekening gehouden met den komenden winter en liet najaar. Gaarne profiteeren we zoo vroeg moge lijk van vcrsche snij- en sperzieboonen of erwtensoorten, maar de laatste boo- nen zijn minstens even welkom. Om zoo vroeg mogelijk te kunnen plukken, heb ben we ouder glas gezaaid, maar om zoo lang mogelijk nog vcrsche groenten rijk te zijn. zaaien we in Juni of, maar dit is de uiterste termijn, begin Juli. Ver schillende groentesoorten worden dus nu weer opnieuw gezaaid. Als eerste snij- en sperzieboonen. We kunnen nu volstaan met do boonen meteen op hun blijvende plaats te leggen. We brengen ze met behulp van een planthout in den grond. De afstanden blijven natuurlijk even wijd als de vorige maal. Ook late erwten kunnen we nu nog leggen, maar bet. moeten dan wel absoluut late soor ten zijn, zooals de „Kaapsche groene" of van de kapucijners de „Amster- damsche blauw schok" en „Grauwe stam". Ook snijbiet is nuweerte zaaien, evenals de gewone spinazie. Radijszaad wordt nu weer uitgestrooid, u weet waarschijnlijk, dat radijs hetzelfde vita mine bezit als de aardappel. Dus door bet consumeeren van radijs is het moge lijk een eventueel tekort aan dat vita mine op te beffen. De heerlijke zoete tuinwortel kan in deze maand ook weer worden gezaaid, waardoor we een opvolgende reeks van worteltjes kunnen krijgen. De onder glas gezaaide kunnen nu zoo ongeveer worden getrokken, terwijl bet volgende zaaisel over een paar weken zoo ver is. Rechtstreeks voor den winter wordt gezorgd door het zaaien van boerenkool en koolraap. Evenals de andere koolsoor ten bet zaad op een bedje uitstrooien, vooral flink ruim, zoodat ieder plantje behoorlijk ruimte krijgt en het veldje zonder veel bezwaar gewied kan worden. Wanneer men ramenas zaait, ook voor den winter, op een regeltje, de korrels flink ver van elkaar, dan behoeft men slechts weinig uit te dunnen, kan men de ruimte tusscheu twee van deze regels benutten door er voorloopig koolraap en boerenkool op te zaaien. Desnoods zaait men één regel wiuterrameuas en één regel zomerramenas, beide wor den nu aan den grond toevertrouwd. De planten van de reeds eerder gezaaide koolsoorten en ook de bladeren van de Meiraap en radijs zijn in vele tuinen voorzien van een groot aantal gaatjes. Dit is werk van de aardvloo. Dit is een kevertje van 3 mm lengte. Waar men last heeft van dit lieer, is bet aan te radon te zorgen, dat de planten zoo snel mogelijk groeien. Dus vloeimest geven, bij droog weer gieten en vooral bet zaad niet te vroeg uitstrooien. Het koude weer heeft liet gewas zeer langzaam doen groeien, waardoor de beschadiging juist dit jaar zoo sterk opvalt. Als de aardvloo schrikt, springt ze omboog. Wanneer we op'nzonnigen dag een met teer besmeerde plank op een kleine hoogte over het bed dragen, schrikken ze beslist. Bij bet om boog springen komen ze terecht in de zachte teer, waarin ze blijven kleven en het gevolg is, dat ze meteen onscha delijk zijn. M. T. STEGEMAN CORRESPONDENTIE Mej. D. G. te Leeuwarden. U kuüt de platen inderdaad met gewoon vernis bestrijken. Ze moeten wel worden op gespannen om krimpen te voorkomen. Mevr. D. te Eoermond. Watervlekken kunt u verwijderen door het good te stoomen boven don damp van kokend water. Misschien hebt u het goed te dichtbij den waterketel gehouden,zoodat het iets verkleurd is door de hooge tem peratuur. Probeert u bet nog eens zeer voorzichtig en borstelt u liet aan den rechterkant tegen de vleug in met een zacht en borstel op. Mevr. J. E. te Eindhoven. Wij raden n aan de kooi en den standaard te poet sen met poetsextract. Daarna kunt u het metaal met metaalvornis bestrijken. Dit vernis kunt u bij een drogist ver krijgen. rANNEER U tot de vrouwen behoort, die de waarde van haar lingerie naar het aantal stuks schatten, die zij netjes met handjes in haar linnenkast hebben opgestapeld, dan zal dit aparte Juvena- model U nauwelijks interesseeren. Want deze Juvena-lingerie is zoo persoonlijk als een modeljapon. Zij is slechts voor de vrouw geschapen, die zelf een persoonlijkheid is, bij wie het bij het koopen niet aankomt op het „hoeveel", doch op het „hoe"; die liever een paar stuks minder be zit, doch daarvoor het geheel aparte en bij haar persoonlijk heid passende draagt. Het is bijna een tentooustellingsstuk, zoo hijzonder is het ontwerp - zoo geheel apart de gebreide stof met het rozenmotief. Hoewel dit Juvena-model zich zeer glad als een tweede huid om het lichaam sluit, is het bij het dragen buitengewoon elastisch. De luchtige klos- kant geeft aan de lingerie een laatste modieuze afwerking. Juvena lingerie wordt in bijna alle goede zaken verkocht. Ti nar niet, vragc men het adres van den dichtstbijzijnden leverancier aan Jas. Könings, Kon. Wilhelminalaan 475, te I oorburg. Wilt U s.v.p. Uw naam en adres in blok- letters schrijven

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 31