in cfe renpaard film „Voor DuitscKland start.../ WILLY BIRGEL het werd verfilmdde aan dacht. ondanks alle tegenkanting, dat bedoeld paard in staat is een waardige vertegenwoordiger op een internationaal rijtournooi te zijn. Is de voortreffelijk heid van het rijdier ook reeds voor een oningewijde oogenblikkelijk te zien, zoo was ook Willy Birgel ongetwijfeld de meest geschikte figuur om de rol van ritmeester te vertolken. Hij heeft als filmacteur in betrekkelijk korten tijd een uitstekenden naam ge maakt en handhaaft die in deze film volkomen. Daar naast moet worden erkend dat deze film goed in elkaar zit, vlot en kleurig gemaakt is, en in haar climax een ongemeen groote spanning bereikt. Dit laatste is te danken aan de regie van Arthur Rabe- nalt, wiens strakke leiding uit ieder beeld spreekt. Het renpaard is weer geheel geschikt gemaakt voor zijn taak. De groet van Willy Birgel voor de eere tribune. (Foto's Ufa) Deze film behelst de geschiedenis van een paard, dat in den vorigen oorlog door een Duitsclien officier op de Polen werd buitgemaakt en dat sindsdien een heel avontuurlijken levensloop had. Met kennersoogen had de nieuwe eigenaar oogenblik kelijk de voortreffelijke kwaliteiten van het paard als renpaard bespeurd en er een persoonlijke liefde voor opgevat. Hij raakt echter ernstig gewond en daar zijn herstel nogal lang duurt, is de oorlog inmiddels ten einde en gaat het paard in handen van handelaars over. Het dier verwisselt dan nogal eens van eigenaar en den eenen keer is het een trekdier voor een melk wagen en den anderen keer voor een verhuiswagen. Daar zijn vurigheid en temperament het echter noch voor het eene, noch voor het andere bedrijf geschikt doen zijn, is geen enkele baas met hem ingenomen. Op een goeden dag wordt het dier door den voor- maligen oppasser van dien officier herkend, die het voor zijn patroon koopt. Deze, die oogenschijnlijk permanent invalide is, komt door zijn wilskracht weer op de been en slaagt Het beuniste renpaard in zijn nederige betrekking van verhuispaard, alwaar zijn ongedurigheid een permanente ergernis van zijn baas was. Xa maandenlang bedlegerig te zijn geiveest, richt ritmeester von Breuken (Willy Birgel zich tegen het advies van zijn dokter op en zet daarmede de eerste schrede op weg naar zijn algeheel herstel. op het tournooi, doch tevens de aan bidder van een beminnelijke jonge dame (Gerhild Weber), die hij tot zijn bruid maakt. In deze UFA-film vraagt zoowel het bifzondere onder- I werp als de irijze, waarop er zelfs in, het dier als renpaard af te richten. Op het eerstvolgende tournooi in Gcnève komt hij er mee uit en weet dan voor de Duitsche vlag de overwinning te behalen. Dit is in het kort dan de geschiedenis van deze renpaardfilm. Hieruit blijkt echter tevens, dat zoo goed als het heele verhaal gedragen wordt door twee figuren, t.w. in de eerste plaats het renpaard en in de tweede plaats door den officier, die ervan overtuigd is en blijft, Bitmeester von Breuken is niet alleen de eerste-prijswinnaar

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 9