- jjj.i Beiroet is naast Tripoli de voornaamste luwen van tiyriè. De havenwerken werden in zee uitgebouwd men ook de betrekkelijk groote rivieren. Slechts eén deel, zy het ook een groot deel van Syrië, bestaat dus uit woestyn; in de da len liggen de dorpen tusschen 't groen ver scholen en men vindt daar moerbeiboomen, onmisbaar voor de hier zoo bloeiende zijde teelt, populieren en cypressen. Dit neemt niet weg, dat het land op 't oogenblik waar schijnlijk droger is dan het vroeger was. Men komt hier brug gen tegen, die met hun zware bogen een bed- lit de 8yri8Óhe steden vindt men véle gebou wen in modernen trant. ding neen overspannen, waar het geheele jaar druppel water te vinden is, en uit de vele ruïnes blijkt, dat deze streken vroeger dichter bevolkt ge weest moeten zijn. Van de eens zoo mooie ste den, de kruisvaarders burchten, de kerken en kloosters, de monu menten, zijn slechts de puinhoopen over gebleven, indrukwek kend weliswaar, doch zonder leven. Naast een heuvel ziet men een paar zuilen, een stuk beeldhouwwerk uit den grond opste ken, van een steile rots kykt nog een trotscli kasteel over het land, dat het eenmaal be- heorsolite, lvier ont- f/p een kerkhof te Damascus. Naast de in mosaiék uitge voerde moskee staat een slanke minaret. waart men een ge broken boog, een kapiteel, daar een fries of een bastion. Zoo is Syrië als 'tware „bestrooid" met ruïnes, die rge-- tuigen van zyn be langrijkheid in vroeger eeuwen doch daarnaast zijn moderne gebouwen verrezen, welke doen vermoeden, dat de rol van dit land in de wereld geschiedenis nog niet is uitgespeeld. Aleppo is een uit gebreide stad, wam men zoowél oude wijken als ultra moderne huizen vindt. (Foto's Orbls-Hollanö)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 15