Weg met ^onbereikbare plaatsen"! Castella EEN MEISJE ONDER VOOGDIJ 1 PBNA! fchuimende Tl ND PASTA 22 |Onvolledige| mondverzorging ■afgedaan Alléén „Castella" tandpasta rei nigt de kleine holten van het gebit (de „onbereikbare plaat sen") door middel van duizen den actieve schuimbolletjes 3-5 cent per tube De eenige tandpasta met PERLDON Weer zoo'n goed d|^belm^n -product KHASANA Technische kennis door Met de lessen van PBNA leert ge elk technisch vak dóór en dóór - ook theo retisch! Degelijk lesrooster, bevoegde leeraren daardoor zooveel geslaag den voor alle technische examens ARNHEM Biikman j Vervolg van blz. 19 fouten door de vingers te zien, bereid om baar de bescherming van zijn naam te geven, bereid om aanstonds met haar te trouwen en haar een nieuw tehuis te geven, aamden anderen kant van de stad, waar niemand haat kende, waar men niet vragen zou naar haar verleden, en waar zij zou worden geëerd als de vrouw van een welvarend zakenman. Toen volgden er weken van ver terende bezorgdheid. Lotta was willig genoeg, maar zij wachtte op een gun stige gelegenheid. Eindelijk kwam het verheugende nieuws. Lotta deelde hem mee, dat Elsa dien middag in hechtenis was genomen, dat de ringen in haar koffer waren gevonden en dat het ge rechtelijk onderzoek tegen haar den volgenden dag zou beginnen. Lund was dolgraag in de réchtszaal aanwezig geweest, maar hij dorst zich niet in de buurt te vertoonen. Hij had nog nooit zoo'n ellendigen dag doorge maakt. Met werken kon hij zijn geest niet afleiden. Het zakenleven lag stil. Hij sloot zijn kantoor vroeg, liep regel recht naar het huis van mevrouw Grubbe en dwaalde er meer dan een uur omheen. Lotta verwachtte hem natuurlijk zij zou allicht een voorwendsel vinden, om het huis uit te komen, al was het maar voor een paar minuten. Herhaal delijk liep hij langs het huis en speurend keek hij naar alle kanten. Het was een rustige woonwijk, en er liepen weinig inenschen op straat. Naarmate de minuten„voorbijgingen, groeiden zijn on geduld en zijn ongerustheid. Zoo vaak hij langs een lantaren kwam, keek hij op zjjn horloge. Nu en dan stond hij stil en- tuurde hij bezorgd door het donker. Eindelijk wendde hij zich af, mompelend van ergernis, en liep hij naar het station. Hij sliep dien nacht heel weinig. Toen hij den volgenden morgen in de stad kwam, kocht hij alle ochtendbladen en keek hij gejaagd den inhoud door. Hij vond echter slechts in één krant, wat hij zocht. Het was een kort bericht met een vetten kopregel: EEN LAFFE DAAD De justitie heeft gisteren een erger lijke ontdekking gedaan. Elsa Larsson, binnenmeisje in dienst van de welbe kende mevrouw Grubbe, was van dief stal beschuldigd zij zou kostbare sieraden, aan haar meesteres toebehoo- rend, hebben ontvreemd. De vermiste juweelen werden in den koffèr van het meisje gevonden, tusschen haar kleeren verborgen. Zij werd aanstonds gearres teerd en op het politiebureau opgeslo ten. Bij het gerechtelijk onderzoek even wel bekende Lotta Nielsen, die met de verdachte in hetzelfde huis diende, dat zij de voorwerpen had weggenomen van de toillettafel van haar meesteres en ze vervolgens in den koffer van ver dachte had gestopt. Mej. Larsson werd onverwijld in vrijheid gesteld, met excuus en beklag van de politie en. den rechter van instructie. Het gedrag van het werkmeisje Lotta werd terecht ge brandmerkt als laf en verfoeilijk. Het is zeer goed mogelijk, dat het muisje voor die jonge vrouw nog een onaangenaam staartje zal hebben. Lund las het bericht met ontzetting. Hoewel het een koude ochtend was, --tonden er groote zweetdroppels op zijn voorhoofd. Zijn handen beefden, hoe zeer hij ook zijn best deed, ze stil te houden. Moest hij uit het bericht niet meer opmaken dan er gedrukt stond? Hoeveel had dat domme wicht uitge laten? Waarom had men haar ten ge tuige geroepen? Wie had haar onder vraagd? Had men haar al verdacht, vóór het onderzoek officieel begon? Een antwoord op die vragen kon hij niet vinden, en juist dat de toestand zoo onzeker was, maakte hem bang. Eén ding echter was duidelijk. Zijn prachtige plan was mislukt. Die Lotta had hem verraden. Elsa was van de verdenking ontheven, zij was vrij en hij stond er slechter voor dan ooit. De avondbladen boden hem geen troost en gaven geen verder nieuws. Slechts één ervan maakte vluchtig mel ding van. hét geval. Na donker begaf hij zich opnieuw naar de woning van mevrouw Grubbe. Wat er ook gebeurd was, hij wou Lotta spreken, precies weten, wat er was voor gevallen, uit haar zien te krijgen, waar om ze zichzelf verraden had en tegelijk hém. Die onzekerheid maakte hem dol. Zou hij den vorigen avond niet aan Johan Rönne hebben laten merken, hoezeer hij overstuur was? Hij geloofde van niet. Hij had over onverschillige dingen gesproken, en Rönne had geener lei teeken van argwaan gegeven. Trou wens, uit de vragen, die hij had gesteld, was wel gebleken, dat- hij van het heele zaakje niets wist. Hij bleef bij mevrouw Grubbe in de buurt dwalen, zoolang hij dorst, en be gaf zich toen weer naar het station. Eén van tweeënLotta kon niet buiten komen, of zij wou niet. Het was meer dan waarschijnlijk, dat zij hem liever niet onder de oogen kwam, maar wie was er anders, van wie hij de ge- wenschte inlichtingen kon verkrijgen? In den trein naar Stureholm had hij een coupé alleen. Daar was hij blij om. De vorige avond had zijn zenuwen zwaar op de proef gesteld. Het was niet makkelijk, te glimlachen en vriendelijk te kijken en gezellige praatjes te maken, terwijl 't in je geest kookte van angst en zorg. - Hij deed zijn best, om zijn bekomme ring van zich af te zetten, maar slaagde daar niet in. Hij greep naar de kranten, om zijn gedachten te verstrooien, maar ook die poging moest hij opgeven. Gelijk de naald van een kompas keerden zijn ge dachten steeds terug naar het eene punt, dat al het andere overheerschte. Wat was er van Elsa geworden? Waar was Lotta Nielsen? Wét, hoeveel had zij bekend? Als de historie bekend werd, hoe moest hij dan zichzelf vrij waren tegen verdenking? Hij veronderstelde, dat Elsa haar dienstbetrekking had hervat. Waarom zou ze niet! En waar zoh ze anders heen moeten? Hield hij zich aan die veronderstelling vast, dan kon hij haar nog, met geduld en list, onder den duim krijgen. Zooals hij er nu voor stond, financieel, móést hij dat berei ken. Anders stond hem niet alleen de financieele ondergang, maar ook schande te-wachten. Den volgenden Woensdag waagde hij zijn laatste poging. Dan had Lotta haar uitgaansavond, wist hij. Weken lang hadden zij elkaar iederen Woensdag gesproken. Maar Lotta vertoonde zich niet.... zij was'blijkbaar niet van zins, hem nog ooit te ontmoeten. Hij wist nog niets en zóu niet licht meer te weten komen ook. Wordi vervolgd it Een uitgesproken schoonheid' Zoo spreken de man nen op bewonderende wijze over haar. sedert zij KHAS.ANA ge bruikt. KHASANA- lippenstift en rouge accentueeren op dis crete wijze het per soonlijke karakter van iedere vrouw en ver- leenen haar juist daar door zoo'n bijzonder cachet. Het is voldoen de eenmaal per dag KHASANA toe te pas sen, want KHASANA- producten geven niet al en zijn bestand tegen water. Importeur NV. THE Uofct Trading Ce. IM. 44. Singel, Amferdsw C Cursussen voor: BouwkundeWaterbouw Werktuigbouw, Electrotech- niek, Chemische Techniek, Middenstandsdiploma Boekhouden, Zuiveltechn, Reclame-assistentenz. PBNA Ons gratis Prospectus P215 'A wordt U op aan vrage gaarne toegezonden (nummer dui de lij k vermelden)!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 22