HET JURKJE VAN BON K 30 De verrassing van het Rijksbureau voor textielproducten, dat bon K recht geeft op een zomerjurk van bedrukte kunstzijde of het materiaal om er een te maken, werd niet alleen met gejuich begroet in het kamp der vrouwen, doch tevens door den winkelstand. Want de practijk leert, dat hoe graag ze er ook fleurig uitziet en hoeveel ze ook van afwisseling in haar garderobe houdt, de Nederlandsche vrouw haar textielpunten toch eerst voor het meer practische reserveert om dan pas aan een extraatje te denken. Een punt van overweging is de grondkleur van het druksel, die meestal zwart of donkerblauw is. Is onze verdere garderobe afgestemd op blauw, dan dient deze kleur ook in de imprimé voor te komen en omgekeerd natuurlijk ook als we ons op zwart ingesteld hebben. Natuurlijk zijn er ook vele imprimé jurken, die geheel neutraal van tint zijn en bij alles gedragen kunnen worden. Al is dat over het algemeen van minder belang in verband met de verdere garderobe, toch dient er ook voldoende aandacht besteed te worden aan de meestal nogal levendige tinten van de motiefjes. Zelfs als een kleur, die ons minder goed staat, slechts in geringe mate vertegenwoordigd is, kan dit afbreuk doen aan het geheel. En tenslotte vormt de grootte van het motief ook een De easaque is uiterst modern en we sparen- sfof door in plaats van een heele nieuwe jurk slechts een driekwart bedrukte easaque te nemen op een bestaand effen rokje. (Foto Niobuhr-Recla) Uit de overschotjes va/n den lap maken we een sjaal voor den hoed. (Foto Haenehen-Recla) punt van overweging. Vooral de grootere bloemen en soms ook heele boeketten zijn lang niet voor iedereen geschikt; de kleinere gestalten dienen er zich van te onthouden. Voor degenen, die materiaal koopen om het japonnetje zelf te maken, geven we den tip om bij het berekenen van de meter- maat vooral niet te zuinig te zijn, maar te zorgen voor breede zoomen en naden, wat altijd gemakkelijk is voor eventueele veranderingen. En als er dan nog een lapje op overschiet, kan dit gebruikt worden als sjaal op den zomerschen hoed of kan men er door een modiste een modern mantelrokje van laten maken. Misschien dat dan met wat kunst- en vliegwerk uit overgeschoten brokjes óók nog een miniatuur sjaaltje samen te stellen valt, zoodat we dat stelletje van matelot plus das van gebloemde zfjde ook bij onzen effen mantel of pakje kunnen dragen en met 't inwisselen van bon K dus twee vliegen in één klap slaan. Vooral als we een model met korte mouwen kiezen, zal het wel 'liet moei lijk zijn om wat lapjes van de ons toegemeten maat uit te sparen. Ten slotte doen degenen, die tot confectie besluiten, goed om vooral geen te opvallend model, dat spoedig uit de mode raakt, te kiezen. Als we geen jwrk noodig hébben, dam, misschien zijde voor een nieu-w blousje f (Foto Haeneheii- Reola)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 30