HET LEGAAT Vervolg van blz. 5 „Heelemaal niet," zei de aannemer op zachten toon, „alles wat in mijn macht ligt om u gelukkig te maken of om u een genoegen te doen, is een ple zier voor mij." Kaart schrok weer en een wonderlijke inval deed zijn hart sneller kloppen. Dikkerman was weduwnaar, juffrouw Willems was weduwe. Wat kon ge schikter en wenschelijker zijn? „Laat hem liever uitkiezen," zei hij. „Hij moet het kunnen weten." Na een flauw protest gaf juffrouw Willems toe en Dikkerman besteeg, breed glim lachend, zijn hooge zitplaats weer. Kaart's eerste gedachte was Smit te raadplegen, maar hij nader inzien be sloot hij de dingen af te wachten. Het leek erg fantastisch, maar nu de zaak zoo'n bevredigende wending nam, kon hij zich niet ontveinzen, dat dit gebeurde zonder eenige hulp van den kant van Smit en dientengevolge zou hij ook geen testamentaire verplichting aan dezen ondernemenden heer hebben. Tegen.het einde van de week was hij in een stemming om te juichen. Een kind kon zien wat Dikkerman's be doelingen waren en juffrouw Wil lems was allesbehalve een kind. Kaart gaf opgewekt toe, dat Dikkerman er jonger en knapper uitzag dan hijzelf een betere partij in ieder opzicht. En voor zoover hij kon oordeelen, vond juffrouw Willems dit ook. Zij was er in elk geval mee opgehouden zinspelingen te maken op een verbintenis tusschen hen. Op een goeden dag verliet hij haar, terwijl zij een deur schilderde en de attente Dikkerman den verfpot vast- Op een goeden dag verliet hij haar, ter wijl zij 'n deur schilderde en de attente Dikkerman den verfpot vasthield. liield. Glimlachend liep hij naar huis „Morgen," zei een stem achter hem „Morgen, Berends," zei Kaart. „Wanneer wanneer zal het zijn?" informeerde zijn vriend, terwijl hij naast hem kwam loopen. Kaart fronste zijn wenkbrauwen. „Wanneer zal wat zijn?" vroeg hij. onaangenaam getroffen. Berends liet zijn stem dalen. „Je raakt haar kwijt, als je niet oppast," zei hij. „Let op mijn woorden. Heb je dan het spelletje van Dikkerman niet door?" Kaart haalde zijn schouders op. „Het is hem om haar geld te doen," zei de ander, met een voorzichtigen blik om zich heen. „Geldt" zei Kaart en lachte ver baasd. „Och kom, ze heeft niets." „Nu, goed, hoor," zei Berends, „jij zult het wel het beste weten, natuur lijk. Ik wilde je alleen maar een wenk geven, maar als jij het beter weet neen, dan valt er niets meer te zeggen. Zij rijdt in elk geval binnen zes maanden in haar eigen auto, de rijkste vrouw van Oosterveld." Kaart bleef plotseling staan en keek hem doodverbaasd aan. „Dikkerman werd op een goeden avond spraakzaam en heeft het mij verteld," zei Berends. „Ze weet het zelf nog niet een oom van moeders kant in Amerika. Ze kan het iederen dag liooren." „Maar maar hoe wist Dikkerman het?" informeerde Kaart ontsteld. S/of op blz. 14 Bijna iedere vrouw kampt met een tekort aan huidvitaminen (vitaminen F). Zonder vitamine F, die uit vet moet worden gevormd, verlept en verschraalt de huid. Ge kunt dat vitamine F-gebrek ook her kennen aan andere verschijnselen: brosse nagels, doffe haren Alleen Dobbelman's Castella crèmes kunnen dat vitamine F-gebrek bestrijden. Zij bevatten 2000 eenheden vitamine F per tube. Zij heffen de oorzaak van huid-verlepping op. Zoo wordt en blijft Uw huid jong, zacht, soepel en frisch COLD CRÈME VANISHING CRÈME VITAMINE Bi CREMES 35 cent per tube Brosse nagels een teeken van vitamine F-gebrek itutnine F-i/ebrek HU1DCREME MET VITAMINE F opheffen Weer zoo'n goed D^BBELM^N -product

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 11