De Zeeuwsche Fruitoogst begint by den Bessenpluk '4 /.waai' i6 net werk niet. Zoo goed kleine meisjes.... ....als de meer bejaarden kun nen helpen bij het karweitje. in fleurige, vroolijke groepen trekt de Zuid-lievelandsehe jeugd de boomgaarden in om er met den bessen pluk een extraatje te verdienen. Oogst dat is de tijd van de grootste drukte, van het hardste en haastigste werk op den buiten. Maar werk en drukte hebben iets van een feest. Dat ligt misschien voor een gedeelte hieraan, dat het nu de stralendste zonnemaanden van 't jaar zijn. Maar ook het werk zelf: het binnenhalen van de vrucht van een jaar arbeid en zorgen, stemt tot feestelijken zin. Dat begint bij den bessenpluk. Een vroolijkheid temeer geeft daaraan, dat ook de vrouwelijke jeugd daarbij een handje helpen kan. En in de Zuid-Bevelandsche boomgaarden hooren we nu alom de klaterende meisjesstemmen en tusschen de struiken duiken alom de lachende kopjes op is het niet met de frissche Zuid-Bevelandsche muts, dan toch door een kleu- rigen hoofddoek tegen zon en stof beschermd. Trouwens, de stemming kan op peil zijn bij onze fruitkweekers. De bessen Wel moet je zorgen, handen en armen goed tegen de doornen van de bessenstruiken te beschermen. Ah de emmer volgeplakt is, wordt die eoorlaopig in een zak u itaeslort. teelt heeft in den betrekkelijk korten tijd van haar bestaan in Zeeland al velerlei schommelingen beleefd, in welslagen zoowel als in geldelijke uitkomsten. Maar de cultuur is op een vast en stabiel peil gekomen, door de uitstekende voor lichting en moderne verzorging. En na jaren van te lage prijzen is nu de afzet voor den kweeker zeker loonend genoeg te noemen. En zou dat de feeststemming en de algemeene vroolijkheid ook niet ten goede komen Met den windmol-en zijn blaren en allerlei onrein al verwijderdJongens en meisjes zoeken daarna nog de minder bruikbare vruchten uit, (Eigen opnamen)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 12