HENGELAARS in 9t Zeeuivsche Waterland P11 m LJet schijnt dat de tijdsomstandigheden de hengelsport er lang niet minder populair op hebben gemaakt. Een versch gevangen vischje is bij den maaltijd niet te versmaden, en ze te koopen dat gaat de krach ten van menige portemonnaie te boven. En zoo zijn onmiddellijk bij de opening van den hengeltijd de hengelaars er op uitgetrokken en niet alleen zijn hun gelederen verstérkt met menigen gelegenheidsvisscher, maar ook gaat iedere hengelaar er nu veel vaker zijn geluk beproeven, nu meer dan ooit een maaltje visch thuis welkom is, of bij verkoop een behoorlijk prijsje oplevert. De oevers van onze mooie kreken, zooais ze in Zeeuwsch-Vlaanderen, of weelen, zooals ze op de eilanden genoemd worden, zijn nu rondom bezet met groepjes of eenlingen, rustig, maar gespannen turend naar het uitgelegde vischtuig. Ja, zelfs de vaarten en kanalen, de Schelde-armen en hun kleine verbin dingswateren worden door de hengelaars aan den voet der dijken afgevischt. Niet eiken dag is de kans even gunstig. Het lot is nogal wispelturig. Of zou het werkelijk een kunst zijn Neen, een doorgewinterd visscher weet wel, dat zijn ervaring hem wat voor geeft op den beginner, maar dat hij voor een groot deel toch ook afhankelijk is van het geluk. Alleen hij laat zich door een slechten dag niet ontmoedigen. En dat gebeurt een beginner veel gemakkelijker. Daarom zullen we nog moeten afwachten, of de gelegenheids hengelaars het zullen volhouden een heel seizoen, of dat toch niet op 't eind alleen de doorgewinterde vis- schers zullen zijn overgebleven I Daar beweegt wat! Eu al rang je ook niets: 't is hier <rp een wannen dag in ieder geval niet kwaad! (Eisen opnamen) Ook de Scheldeboorden trekken de hengelaarsdie h ier wat zeeviseb trachten te verschalken. En u ziet: dat Inkt ook! Zie, hoe zoo'n heéle oever van onze breken en weelen geslofjeerd wordt door hengelaarsdie. in idle <;e moedsrust maar idle reacties van leien vischtuig volgen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 13