WE BAKERMAT LEGAAT HET PASTOL^ maakt Uw tanden Blank voor de dagelijksche tandengymnastiek. r~j~7 VRUCHTEN- DRANKEN nog 'n puur minutenjongens EN NU OOK „CERISE" UIT RIJPE HOLLANDSCHE KERSEN Om gezond te blijven, hebben Uw tanden die ochtend» en avondgymnastiek met Pastol noodig. Pastol is een heerlijke tandpasta. Het maakt de tanden blank en zorgt voor een frisschen smaak in Uw mond den geheelen dag. Slot van blz. 11 „Dat wilde hij me niet zeggen," was „Je hogrcep me verkeerd," zei Kaart liet antwoord. „Wat denk je dat zijn en kuchte. „Je trekt veel te haastig je bedoeling is? Dat het om haar gaat? conclusies." Maar let wel, vertel geen mensch, wat Smit bleef hem aanstaren. „Ik heb ik je gezegd heb." gehoord," bracht hij er eindelijk uit, Hij liep door en liet Kaart verbijsterd „dat Dikkerman haar het hof maakte." achter op het midden van den weg. Met Kaart zei gedachteloos, maar streng: moeite kwam hij weer tot zichzelf en „Ach wat, die was het alleen maar om liep langzaam vorder. Een tijdje zwierf haar geld te doen. Lieve help! Wat hij doelloos rond en daarna keerde hij mankeert jout" terng naar het huis van juffrouw Wil- Smit, die overeind gesprongen was, leans. antwoordde niet en was een tijd lang Een uur later verscheen hij weer, een niet in staat een woord uit te bren- verloofd man, terwijl de datum van het gen. huwelijk reeds was vastgesteld. Met „Wat mankeert jou?" herbaal- zwierige passen liep hij voort om het de Kaart. „Ben je ziek huwelijk kerkelijk te laten afkondigen Smit zwaaide een beetje heen en en bij den burgerlijken stand te infor- weer en zakte daarna weer in zijn stoel, meeren, wanneer hij kon aanteekenen; „Het is hier te warm," zei zijn ver- daarna ging hij met het gezicht van een baasde gastheer. man, die succes in zaken gehad heeft, Smit, die recht voor zich uitstaarde, naar huis. knikte. Oosterveld is 'n klein plaatsje en een „Zooals ik zei," hervatte Kaart op nieuwtje loopt snel, maar niet sneller zachten, vertrouwelijken toon, „Dikker- dan Smit, toen hij het hoorde. Hij man was het om haar geld te doen. viel in Kaart's kamer als de spreek- Natuurlijk maakt haar geld voor mij woordelijke wervelwind binnen, naar geen verschil, ofschoon ik misschien adem snakkend leunde hij tegen de in staat zal zijn iets te doen voor tafel en wees naar hem met een beschul- vrienden zooals jij. Het is liet geld van dijenden wijsvinger. een oom uit Amerika, een oom van n Jij je hebt hard gehold," zei Kaart moederskant." slecht op zijn gemak. Smit liet een vreemd geluid hooren, „Wat-wat-wat is de bedoeling van pakte zijn hoed van de tafel, zette dien dat alles?" hijgde Smit. „Na al mijn met een klap op zijn hoofd en liep naar moeite. Na onze afspraak?" de deur. Kaart sloeg zijn armen om hem „Ik ben van idee veranderd," zei heen en trok hem met kracht terug. Kaart waardig. „Waarom doe je zoo dwaas?" vroeg „Bah," zei de ander. hij. „Wat beteekent dat eigenlijk?" „En net op tijd," zei Kaart haastig. „Snap je dan niet, dat ze Dikker - „Nog een dag en ik zou te laat geweest man te hulp geroepen heeft om jou zijn. Het kostte me bijna een uur om in haar netten te verstrikken?" ant- haar over te halen. Ze zei, dat ik haar woordde Smit bitter. „Man, ze bezit verwaarloosd had, en zoo meer, en ze geen cent. Ze heeft je door list ge- zei, dat ze dacht, dat ik liever niet wilde, vangen Het was een van de zwaarste karweitjes Hij opende de deur en vloog de van mijn leven." straat op. Kaart, met een vreemd „Maar je wilde toch ook niet," zei gevoel in zijn maag, alsof de aarde onder Smit verbaasd. „Dat zei jo zelf." hem wegzonk, oogde hem treurig 11a. De ontvangst van een jeugdigen i wereldburger in vroeger eeuwen Van oudsher werd de komst van 'n nieuwen wereldburger met groote blijdschap begroet en de gezinsvermeer dering bracht allerlei gebruiken mede, waarvan enkele zich tot den huidigen dag handhaafden. Als u mocht denken dat de „beschuit met muisjes" 'n vinding- is van onze dagen, komt u bedrogen uit, want reeds de zeventiende-eeuw- sche schrijver Ans- selijn deelt in een van zijn stukken mede, dat de baker, bij een dergelijke blijde gebeurtenis, werd uitgezonden naar de beschuit- markt om daar „ge- suykerde spouwer- tjes en zuykerkoek- jes" te gaan koopen. Ook een andere inkoop werd ha ar opgedragenze mocht vooral niet thuis komen zonder een behoorlijke hoeveel heid kaneel, foelie, kruidnagels en sui ker. Deze ingrediën ten kwamen te zamen met den „Rijnschen wijn", dien de kraamheer had ingekocht te pas bij de bereiding van den beroemden gelegenheidsdrank, de oud-Hollandsche kandeel. De baker was ove rigens een gewichtig personage. Zij was onbetwist lieersehe- res in huis en dat zij In de bakermat, naar een Iloïlandsche gra vure uit 't jaar 1624. Hero=Perl zuiver „Vloeibaar Fruit!" Dat lescht den dorst pas grondig. Dat verfrischt en sterkt het lichaam door z'n natuurkracht. Er zijn twee groote glazen vol van dit heer» lijke vocht in een flesch Perl. Wie dat op heeft kijkt niet meer op een paar kilometer die kan er tegen! SINAS FRAMBOZEN PERL CASSIS GRAPE FRUIT

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 14