EEN MEISJE ONEER VOOGDIJ MARLEVEUX \f Castella j tandpasta I reinigt de ..onbereikbare plaatsen"! ,Jxt mn Castella schuimende TANDPASTA Altijd welkom GOED ZITTEND SECONDEN 'SUBBSBsSTSk 18 Onvolledige mondverzorging De eenige tandpasta met PERLDON VERVOLGVERHAAL DOOR AAGE BORKLAND KORTE INHOUD VAN HET VOORAFGAANDE: Heel Stureholm, ccn dorpje in de omgeving van Stockholm, is in rep en roer. Elsa Larsson is plotseling uit huizo Banorborg, de woning van haar voogd, Erik Lund, verdwenen zonder eenig spoor achter te laten. Johan Rönne, de vrederechter van Stureholm, die het nabij gelegen huiten Mitlarhov bewoont, noch zijn moeder vertrouwen Elsa's voogd en daarom gaat, Johan een spexirtocht ondernemen t< Stockholm, waar hij ontdekt dat Karl Larsson zijn dochter Elsa een vermogen van bijna één milliocn kronen heeft nagelaten, dat door Erik Lund wordt )>eheerd. Rönne vraagt zijn vriend Ivar Olby, een scherpzinnig advocaat, om raad. Na verloop van conige maanden, waarin alle nasporingen vruchteloos zijn, ontvangt Johan Rönne een brief van Elsa: zij wordt verdacht van diefstal en is in arrest gesteld. Rönne, wiens belangstelling voor Elsa Larsson tot liefde is gegroeid, vertrekt terstond naar Stockholm en stelt alle pogingen in hot werk Elsa uit de gevangenis te redden. Tijdens het verhoor van den politierechter wordt het complot, waarvan Elsa het slachtoffer dreigde te worden, ontsluierd en Elsa wordt terstond in vrijheid gesteld Mevrouw Rönne neemt haar mee naar Miilarhov, waar Marit Anders, een nichtje van Johan Rönne, komt logee ren. Den dag, nadat Johan op ontactische wijze Elsa ten huwelijk vraagt (hij vergeet eenvoudig te zeggen dat hij haar liefheeft) en daarom wordt afgewezen, verschijnt 'n zuster van mevrouw Rönne ten tooneelo, tante Christine; zij neemt Elsa terstond in dienst als juffrouw van gezelschap en reist nog denzelfden middag met haar af naar de Rivièra. .Johan Rönne rijdt 's avonds, na een langen dag van vergaderingen, jierauto naar huis terug, Erik Lund zint op nieuwe plannen, ten einde Elsa tot een huwelijk met hem te dwingen. Alle kleine holten van het pehit, tot nog toe „onbereik baar", worilen thans gereinigd door de actieve sehuiinhelle- tjes van „Castella tandpasta! 35 CENT PER TUBE Weer zoo'n goed DOBBELM|N -product Al deze dingen overwoog hij voor do honderdste of misschien voor de duizendste maal, toen hij alleen in zijn werkkamer zat on op liet eind van zijn sigaar kauwde. Er waren veertien lagen verloopen, sinds Elsa in vrijheid was gesteld, en nog steeds tastte hij in het duister. Bijwijlen voelde liij een sterke bekoring, om te gaan informeeren hij de politie, op het bureau van het dagblad of hij mevrouw Grnhhe, maar op het beslissende oogenhlik schoot zijn moed te kort. Hij was hang, dat hij in verdenking zou raken, als hij navraag ging doen! Zoo doemde zijn geweten hein tot stilzwijgen, en belette 't hem, inlichtingen te vragen aan hen, die ze konden geven. Eindelijk streek hij een lucifer aan, om zijn sigaar weer aan te steken, maar toen werd er geklopt. De deur ging open ■tl Greta kwam binnen. Met een glim lachje zei ze: „Er is een dame om u te spreken, mijnheer." „Een dame!" vroeg hij verwonderd. „Ja, meneer." „Waar is ze!" „In de vestibule, mijnheer." „Heeft ze haar naam niet genoemd?" „Nee, meneer. U kende haar wel, als u haar zag, zei ze." Hij stond op en ging met zijn rug naar het vuur staan. „Laat haar maar binnen, Greta. Zeker iemand met een intcekeulijst." Greta ging, en een minuut later ging de deur weer open en trad Lotta Nielsen twee of drie stappen de kamer intoen bleef zij staan en keek strak naaT den man vóór haar. Zij had Erik Lund nog nooit zonder hoofddeksel gezien, dus nu ze zijn kalen, afgeplatten schedel ge waarwerd, vroeg ze zich af, of ze wel terecht was. „Jij hier?" vroeg Lund verbaasd. Toen Lotta zijn stem hoorde, glim lachte. zij. In die stem kon ze zich niet vergissen. „Ja, ik hen 't. Kijkt n daar zoo van op?" „Een beetje wel," zei hij, op een toon van gemaakte onverschilligheid. „Mag ik vragen, wat je komt doen!" „Ik wou natuurlijk eens praten," antwoordde zij, uitdagend haar kin opstekend. „Met wie moet ik anders praten?" „Maar hoe hen je mijn naam en adres tc weten gekomen?" vroeg Lund. „Wat komt dat er nou op aan," antwoordde Lotta vrijpostig. ,.Tk hel) a gevonden, zooals u ziet. Biedt n me geen stoel aan?" „Je kunt een stoel nemen, als je wilt," bromde hij, „maar ik heb heel weinig tijd. Vertel dus zoo kort mogelijk wat je wilt." Lotta liep naar een stoel naast het bureau en begon op haar gemak haar handschoenen uit te trekken. Erik Lund keek naar haar met be zorgdheid in zijn kleine oogjes. Driemaal was hij naar 't huis van mevrouw Grub- be gegaan, om te, trachten, haar te tref fen, maar dat zij nu naar Banerbei-g kwam, om hém te spreken, was heel iets anders. Het was hem een ergernis, om niet te zeggen een schrik, 't, Was nooit zijn bedoeling geweest, dat zijn identi teit aan het licht zou komen; hij had die naar best vermogen bemanteld. En nu zat dat meisje voor hem, zoo kalm on onverschillig, alsof zij haas was in zijn linis. Vaag voélde hij aan, dat haar komst onheil heteekendo. Haar houding grens de aan het onbeschaamde. Hij voelde zichzelf om de beurt warm en kond worden. Zijn eerste idee was geweest, zoo kort mogelijk met haar af te handelen, desnoods door haar stevig aan te pak ken haar de deur uit te zetten, als ze neiging toonde, om zieh iets aan te matigen. Maar hij nader inzien besloot hij, voorzichtig te zijn. Hij wist niet, of het meisje nog méér had ontdekt, en welk gebruik zij van haar kennis wilde maken. Hij begon zijn trekken al thuis te krijgen. Hij had een kuil gegraven voor Elsa, on nu was hij doodsbenauwd, dat hij er zelf in zou vallen. Alleen het feit reeds, dat Lotta ontdekt had, wie hij was en waar hij woonde, voorspelde gevaar. Opnieuw, stak hij een lucifer aan en liij hield het vlammetje tegen het eind van zijn sigaar, langzaam en overleg gend. Zijn hand beefde, al trachtte hij zijn zenuwen in bedwang te houden. Toen zijn sigaar brandde, liet hij zich langzaam in zijn leunstoel neerdalen en draaide hij dien zoo, dat hij het gezicht van zijn bezoekster goed kon zien. „Nu, Lotta," zei hij rustig, „vertel maar eens, waar je voor gekomen bont." ZESTIENDE HOOFDSTUK Lotto legde haar handschoenen plat voor zich op het bureau en streek ze glad. „Ik kom eenshooren," zei ze, „wat u voor me dacht te doen." „Voor je dacht te doen?" vroeg hij langzaam, met ergernis in zijn stem. „Ja, daar hen ik benieuwd naar." „Ik geloof niet, dat ik je begrijp," ant woordde hij. „Wil je zoo goed zijn. uit te leggen, wat je bedoelt?" „0 ja, zeker. Daar kom ik juist voor. Ik hen mijn betrekking kwijt en ik kan geen andere krijgen, dus nu wou ik eens n eten, wat u daar aan denkt te doen." „Tk zie hensch niet in, dat 't rnij waf aangaat," zei hij. Ze gaf een rukje met haar hoofd naar achter. „0 niet?" riep ze. „Dan wordt 't hoog tijd, dat u er eens over nadenkt." Er speelde evep een verwrongen lachje Marléveux, de nieuwe zui vere haarcrème, verschaf* uw haar een fraaie glans zonder het vet te maken en geeft u dat prettige gevoel er de geheeie dag verzorgd uit te zien. Marléveux haarcrème is alkali-vrij, tast het haar niet aan en voorkomt roos. Koopt vandaag nog Mar léveux en past de „30 seconden-methode" toe. U kunt uw haar geen betere dienst bewijzen. ben, fleschjes en potjes vanaf 50 ct. In alle goede zaken verkrijgbaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 18