EEM FLEURIGE MEI OP ZOMERSCHE DAGEN -■ Daar we over het algemeen maar bitter weinig echt zomersche dagen hebben, is er een groote categorie vrouwen, die eigenlijk heelemaal geen echt fleurig zomersch tenue bezit. Een reden daarnaast is, dat vele dames zeer terecht, ineenden, dat haar punten plus geld veel beter belegd zouden zijn in wat gedekter kleedij. Maar al overweegt het aantal koude en sombere dagen, toch brengt zelfs de slechtste zomer ook nog stralend weer en dan detoneert onze donkere kleeding toch eigenlijk wel een beetje. Vandaar de oplossing om het al te som bere tintje weg te werken door een echt fleurigen hoed, hetzij van st.roo, zijde of wel vilt in een of andere zomersche tint, wit of naturel. Deze hoeden kunnen zoowel gegarneerd als ongegarneerd zijn en hebben heel vaak een flinken rand. Bloemen vormen op het oogenblik een gewilde garneering en we zien zelfs dopjes, die eigenlijk uit niets anders dan bloem pjes bestaan. Veel kleurige flora's kinderen bijeen, maar bijzonder aantrekkelijk zijn ook de hoedjes, die geheel van witte bloempjes gemaakt zijn. Dergelijke bloementoques worden vaak gecompleteerd door een loshangende voile. Een andere populaire garneering vormen de veeren van diverse vogels, die dan gewoonlijk sterk naar omhoog streven, zooals ook ons vijfde plaatje aangeeft. Bijzonder origineel is de bol van gevlochten grove wol van ons derde plaatje. Dit hoofddeksel is geïnspireerd op den Chineeschen koeliehoed. Hoe eenvoudiger het toilet, des te meer vrijheid men heeft in zijn keus. Bij een simpelen, donkeren mantel of pakje is een hoed niet gauw te opzichtig, zelfs niet. als de kleur extra-vroolijk is of het model wat excen triek. Die hoed moet er immers heel alleen voor zorgen, dat het geheel een zomersch tintje krijgt. Op het gebied van modellen heerscht een volkomen anarchie en zoo zien we naast den coquetten minia tuur-matelot, die eigenlijk meer tegen het voorhoofd geplant staat, dan dat hij het hoofd omsluit., ook Variatie, op den Chineeschen koeliehoed. Het ty- peerende puntboUetje is uitgevoerd in grove wol. Uet félle rood doel het goed tegen het naturel bangkok. (Foto Haenóheu-Recla) Variatie op het thema „Spanje", het model, dat de stierenvechter over zijn félgekleurden hoofd- doek draagt- (Foto Haenchen-Recla) omhoogstre- vende pieken in felle kleuren vroolijken het geheel op. (Foto Haenchen-Recla) Bloementaal wordt ook in het hoeden- magazijn gesproken. Zaéhtrase rozen, tegen een speciaal voor het moderne kapsel ontworpen hoed van mosgroene bangkok. (Foto Haenchen-Recla) geweldig groote cloches, kleine dopjes zonder rand, afschaduwingen van tro penhelmen en Chineesche koelielioe- den, terwijl ook de Spaansche torero niet. ontbreekt. Hoofdzaak is nu, om de juiste keuze uit deze verscheiden heid te doen, daar de hoed beter iets minder grappig en coquet kan zijn dan dat we ons met „een waar suc cesnummer" vertoonen, dat ons niet staat.. Een echt zomersche hoed van wit vilt met ajhan gende zwarte voile. Het groote voordeel van een dergélijken hoed is, dat men hem tot in hel on eindige kan laten vervormen. (Foto Bum-Keela)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 30