r FOTO-NIEUWS uit het zuiden -- Ja %■*"- L liet nieuwekloeke postkantoor te, Venlo nadert de voltooiing. De Maastriehtsche beeldhouwer Charles Vos versiert het gebouw met fraaie bas-reliëfs, in zandsteen uitgevoerd. IAnks: Wapen van Venlo; rechts: de koppen van drie beroemde stadgenooten. (Foto's: Het Zuiden 12; Panorama 7) Op een boerderij onder Biervliet zorgt een merrie niet alleen voor de voeding van haar eigen veulen, maar ook voor die van een moederloos kalf. Donderdag l'J Juni werd te Mid delburg de faarlijksche paardenmarkt gehouden, die wel niet. zoo druk was als andere jaren, maar waar toch een levendige handel gedreven werd. Dezen keer werden de paarden aan een voorkeuring onderworpen ter bepaling van de prijsklasse, waar toe zij behoorden. In Orthen, gein. Den. Bosch, werden elf konijntjes geboren, waarvan de moeder stierf. De kleintjes worden nu met de flesch groot gebracht, zooals de aardige foto toont. In hel Van Abbe-museum te Eind hoven werd een tentoonstelling ge houden der leden mm de „Zuid- Nederl. Onafhamkelijkenen een eere-expositie vanbeeldhouwwerk van H. JSiegers, van wien wij „de Judaskus" reproduceeren. Te Den Dungen vond de plechtige begrafenis plaats van den E.A. heer I'. A. v. d. Broek, in leven burgemeester dezer gemeente. Het défilé langs'l graf. De Maastriehtsche kunstschilder Frans Rorida exposeert in het „Dinghuis" aldaar. Een hoekje dezer interessante tentoonstelling. Bij het graaf werk ten behoeve van 'u brand put in het Vlissingsche Béüamypark kwamen de muren van de vroegere kade weer boven, waarvoor bijzonder de oude Vlissingers be langstelling toonden. f Bet echtpaar Joh. Verkam pen-Jonkers te Volk el her dacht den Zen Juli zijn 60- jarige echt'vereeniging. II. v. d. Eerden vierde zijn zilveren ambtsjubileum als directeur va n Gemeentewerken, te Gddrop. De burgemeester (rechts) sprak den jubilaris hartelijk toe. De, echtelieden v. d. Dussen- v. lier hel te Empel vierden hun gouden huwelijksfeest. Bij de A'. V. Hofnarsigarenfabrie- ken te Valkenswaard jubileerden, in zilver, de herren E. Maes, sor- teerder, en F. Damen, siqarenma- ker, beiden te Valkenswaard. Den Ja™ f jaar geleden, dat de beleende Bosschenaar, de heer van Vught, ha ndelaar in planten en zaden, voor het eerst op de Markt te Den Bosch z'n tenten opsloeg. Bij deze gelegenheid werd de jubilaris door burgemeester van Lanschot gehuldigd. Te Humbeek vierde de Z.E. pastoor J. van Berkel zijn zilveren priesterfeest, onder har telijke belangstelling. In 't midden de jubi laris. Naast hem de burgemeester, de E.A. heer P. L. Stevens. De laatste eer! Te Boxtel heeft 't politiekorps zijn ehef, den heer inspecteur G. Copier, ten grave gedragen. Een indrukwekkend moment bij de kerk. Op 10 Juli a.s. hoopt do heer den dag te her denken, waarop hij voor 60 jaar lid werd van hel toen matige M iddclburgsche sehutterskorps. Zilveren jubilaris bij Vroom en Dreesmann, te Maastricht. De heer II. Ileijnder moeht bij genoemde firma zijn 25-jarig jubileum vieren. Door de zangvereeniging VrooDreewaarvan hij lid is, werd de jubilaris o.m. gehuldigd. Temidden van zangeressen en zangers!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 21